• TV Markíza
  • Pohodlné televízne kreslo – stojí za to?

Pohodlné televízne kreslo – stojí za to?

Pohodlné televízne kreslo – stojí za to?

Každý fanúšik filmov vie, že sedenie v nepohodlnej polohe pred televízorom dokáže efektívne odobrať pôžitok z pozerania.

Tvrdé sedadlo nás núti každú chvíľu meniť polohu, čím sa rozptyľujeme, zatiaľ čo príliš mäkké môže spôsobiť nadmernú ospalosť. Okrem toho často hľadáme možnosti na vystretie nôh pomocou stolíkov, taburetov či iných bytových doplnkov. Našťastie máme možnosti výberu, a to televízne kreslo.

Televízne kreslá

V domácich obývacích izbách je najbežnejším kusom nábytku sedacia súprava, pohovka, kreslo. Ide o funkčné riešenie, ktoré postačuje pre potreby rodinných večerov alebo športových podujatí sledovaných s priateľmi. Nie každému však takáto miera pohodlia vyhovuje. Vtedy siahneme po vankúši pod krk či bedrá, prípadne si vyložíme nohy na stôl. Vytvoríme si takto pohodlie, ale stačí to?

Odpoveď na túto otázku prinášajú výrobcovia televíznych kresiel. Áno, existujú kusy nábytku vyrobené len na tento účel. Televízne kreslá sú často vybavené relaxačnými funkciami, ako sú napríklad masážne prístroje. Navyše sa dajú konfigurovať mnohými spôsobmi, vďaka čomu si polohu sedenia (alebo aj ležania) ľahko prispôsobíme našim preferenciám.

Rozkladacie kreslá

Dôležitým prvkom televízneho kresla je polohovateľná opierka nôh, ktorú možno dokonca nastaviť do výšky sedadla. Opierka chrbta je tiež sklopná, často až do polohy v ľahu. Vďaka takýmto možnostiam konfigurácie je pohodlné sedenie pred televízorom triviálnou záležitosťou. U televíznych kresiel zohráva dôležitú úlohu aj husto polstrované sedadlo s primeranou tvrdosťou a optimálne tvarované operadlo. Mäkké opierky rúk poskytujú extra pohodlie.

Na výber máme veľa možností. K dispozícii sú otočné kreslá bez opierky hlavy alebo s nastaviteľnými opierkami hlavy. Niektoré modely majú dokonca mechanizmus na zdvíhanie sedadla, ktorý vám pomôže vstať zo stoličky, čo sa môže ukázať ako veľmi užitočné pre starších ľudí alebo ľudí so zníženou pohyblivosťou.

Vrchná vrstva kresla môže byť navyše vyrobená z kože, ekokože alebo napríklad z nepriepustnej látky. Dostupné farby čalúnenia aj detailov sú veľmi široké, takže nájsť dokonalé televízne kreslo ladiace s daným interiérom by nemalo byť problémom.

FOTO:  Prostock-studio/Shutterstock.com

Ďalšie pohodlné kreslá

Ak sa vám vyššie uvedený návrh nepáčil, ale napriek tomu chcete pohodlné kreslo na sledovanie televízie, venujte pozornosť iným kreslám do obývacej izby. Tento typ nábytku do obývačky dodáva interiéru útulnosť a nabáda k odpočinku. Obzvlášť dobre sa osvedčilo kreslo volané Ušiak, ktoré je nielen krásnym dizajnovým prvkom ale slúži k naozaj pohodlnému tráveniu voľného času.

Vysoká zadná časť s „ušami“ tvorí istú bariéru proti zvukom z okolia, čo umožňuje viac sa sústrediť pri pozeraní filmu. Hlboké a mäkké sedadlo je dostatočne veľké na to, aby dokázalo zaujať čo najpohodlnejšiu polohu. Mnohé ušiaky sú dostupné v setoch s opierkami na nohy, ktoré rozhodne zvyšujú komfort sedenia a sú užitočné nielen pri pozeraní televízie, ale aj pri čítaní kníh či práci na notebooku. Pochvaľujú si ich aj dojčiace matky a ďalší ľudia, ktorí sa starajú o malé deti.

Móda pre kreslá, aj tie obyčajné, neutícha. Tkaniny a obľúbené farby sa menia, no pohodlie nikdy neprestaneme zbožňovať. Preto je kúpa kresla investíciou na niekoľko rokov. Bez ohľadu na to, či vás dojmú melodrámy, oceníte vzrušenie z hororových filmov alebo sa nahlas smejete na komédiách, zaslúžite si pohodlný kútik na pokojný odpočinok. Ste predsa najdôležitejšou postavou vo filme s názvom „život“.

 

Najnovšie videá