Praha už volá! Krásne zákutia bez turistov. Poďte radšej sem!

Praha už volá! Krásne zákutia bez turistov. Poďte radšej sem!

Praha ponúka množstvo krásnych zakutí, ktoré turisti často prehliadajú.

Výlet do Prahy nemusí nevyhnutne znamenať, že sa budete tlačiť v davoch na Karlovom moste, Staromestskom námestí či stavať sa na špičky pri obdivovaní Orloja. Praha ponúka množstvo krásnych zakutí, ktoré turisti často prehliadajú. Naplánujte si tohtoročný výlet do Prahy trochu inak. Máme pre vás 5 tipov na krásne zákutia Stovežatej, kde sa určite nebudete tlačiť v davoch.

Ak patríte medzi vyznávačov mestskej turistiky, sme presvedčení, že Prahu ste už určite aspoň raz navštívili. Jedna návšteva hlavného mesta našich severozápadných susedov však určite nestačí a v prípade, že sa sem chystáte opäť, využite naše tipy na menej známe miesta. Nemalo by vám chýbať kvalitné cestovné poistenie, chuť objavovať a tiež tá správna inšpirácia. Vybrali sme preto lokality bližšie k Prahe, ale aj ďalej od jej centra, ktoré nezvyknú byť neznesiteľne preplnené davmi turistov.

Riegrove sady

V pražskej časti Vinohrady sa rozprestierajú Riegrove sady, presnejšie ide o vyše 11-hektárový park, ktorý vznikol spojením viacerých záhrad. Ponúka dostatok miesta na oddych a pohodovú prechádzku, popri ktorej môžete obdivovať obelisk a rôzne sochy. Ak vám vyjde pekné počasie, v Riegrovych sadoch sa dajú stráviť hodiny bez toho, aby ste sa čo i len chvíľku nudili. Mimochodom, z parku si naplno vychutnáte výhľad na Malú Stranu a Pražský hrad.

Barrandovské terasy

Napriek tomu, že dnes sú Barrandovské terasy už iba smutnou spomienkou na ich prvorepublikovú slávu, určite sa sem oplatí zájsť. Ide o miesto, ktoré dodnes oplýva atmosférou zábavy a relaxu z čias prvej polovice minulého storočia. Napokon, chodili sa sem zabávať aj významní štátnici či vtedajšia smotánka.

Štefánikova hvezdáreň

Petřín o turistov síce nemá núdzu, no väčšina sem zamieri najmä kvôli krásnym výhľadom. Pozrieť sa však môžete ešte ďalej, stačí navštíviť Štefánikovu hvezdáreň s trojicou kopúl a pozorovacím domčekom.

Faustov dom

Faustov dom je považovaný za jedno z najstrašidelnejších miest v Prahe. Mal tu žiť Johannes Faust, ktorý vraj svoju dušu predal diablovi. Neskôr sa dom stal miestom pobytu rôznych alchymistov a dodnes sú mnohé jeho časti opradené tajomstvami.

Nový Svet

Možno vás prekvapí, že jedno z miest, kde sa netlačia davy turistov je aj v bezprostrednom centre. Dokonca sa o ňom často hovorí ako o malom mestečku vo vnútri mesta. Ide o štvrť Nový Svet, ktorá je iba pár minút chôdze od Pražského hradu. Vznik tejto štvrte sa datuje k 14. storočiu a je pozoruhodné, že až do súčasnosti si zachovala svoj jedinečný ráz. Čakajú vás teda úzke uličky, tradičná architektúra a špeciálna atmosféra, pri ktorej na moment zabudnete, že sa nachádzate v centre Prahy.

Na záver nezabudnime dodať, že pred každým výletom do zahraničia sa oplatí dojednať si cestovné poistenie online. Hoci neplánujete zdolávať hory či venovať sa rizikovým športom, riziko zranenia na vás číha aj pri objavovaní mestských zákutí.


Zdieľať

Najnovšie videá