• TV Markíza
  • Dámska šiltovka – niekoľko ​​tipov, ako v nej vyzerať štýlovo

Dámska šiltovka – niekoľko ​​tipov, ako v nej vyzerať štýlovo

Dámska šiltovka – niekoľko ​​tipov, ako v nej vyzerať štýlovo

Nosí ich Rihanna, Beyoncé, ale tiež mnoho ďalších celebrít. Hviezdy pouličného štýlu ich počas tohtoročných týždňov módy nedokázali vyzliecť. Je to tak, šiltovka je okamžitým doplnkom, a tak skoro nezmizne. Ako ju teda nosiť tak, aby ste v nej vyzerali štýlovo?

Ako nosiť dámsku šiltovku?

Šiltovka je praktickým kúskom, ktorý by nemal chýbať v šatníku žiadnej ženy. Zaváhali ste? Čo v prípade, že sa nestíhate učesať alebo ste si deň pred tým neumyli vlasy? Práve vtedy rozhodne potrebujete šiltovku, s ktorou vystúpite z lietadla ako bohyňa štýlu aj po 12 hodinách letu. Ak však chcete nosiť šiltovku naozaj štýlovo, spojte ju s niečím neočakávaným. Hviezdy pouličného štýlu spájajú dámske šiltovky s nečakanými outfitmi – od kokteilových šiat až po nohavicové kostýmy. Je to práve nečakaný styling, vďaka ktorému tento vzhľad perfektne funguje. Nebojte sa ani nosiť naozaj odvážne šiltovky. Nevyberajte si len klasické baseballové šiltovky, siahnite po modernom kúsku z kože, alebo zvoľte nejaký unikátny strih v neónovej farbe či dokonca s cvočkami. Jednoducho, snažte sa naozaj vyniknúť.

Ďalšou dobrou praxou je nenosiť dámsku šiltovku k športovému oblečeniu. Keď si ju dáte na hlavu, vyzujte si tenisky. Nechcete predsa vyzerať, akoby ste práve opustili nejaké športovisko. Práve naopak, obujte si napríklad telové lodičky alebo čižmy na naozaj vysokom podpätku. Zvyšok outfitu zlaďte do čiernej farby, a trendy kombinácia je na svete. Šiltovku tiež vždy noste čelom dopredu. Trend nosenia šiltoviek so šiltom smerom dozadu z 90. rokov je oficiálne mŕtvy (chvalabohu).

FOTO:  Ekateryna Zubal / shutterstock.com

Dámska šiltovka ako ležérny doplnok

To, že vašu šiltovku nemáte nosiť k športovému oblečeniu, pokiaľ teda reálne neplánujete športovať, sme si už povedali. Ak však tiež práve nehľadáte elegantný outfit alebo neznášate lodičky, skúste napríklad nosiť dámsku šiltovku s pohodlným svetrom a džínsami v štýle Gigi Hadid. Spojenie bielej baseballovej šiltovky so slnečnými okuliarmi, bielym tričkom, pohodlným svetrom a úzkymi džínsami je perfektným outfitom na bežné nákupy. Môžete ho nosiť na jar, na jeseň, no i v lete. Základom je zladiť váš sveter s vašou šiltovkou, a to nielen farebne, ale i štýlovo. Biela, svetlá šedá a krémová sú niektoré ďalšie dobré voľby, vďaka ktorým dosiahnete skutočne osviežujúci vzhľad. Úzke džínsy môžete vymeniť za boyfriend džínsy pre menej ženský, ale štýlovejší vzhľad. Tričko tiež nemusí byť nutne biele – tričká sú skvelým partnerom šiltoviek, aj preto je v podstate jedno, či zvolíte klasické základné tričko, alebo siahnete po farebnejšom variante so zaujímavou grafickou potlačou.

Dámska šiltovka k šortkám a šatám

Klasickým nápadom na letný outfit s dámskou šiltovkou je spojiť ju s džínsovými šortkami, tričkom a teniskami. Toto je neformálny, ale energický vzhľad, ktorý je ideálny na stretnutia s priateľmi a venčenie psa. Počas chladnejších letných večerov doplňte outfit mikinou, alebo ňou úplne nahraďte tričko.

Šiltovka sa ale samozrejme dá nosiť aj so šatami. Vhodnou voľbou sú v tomto prípade voľné alebo tričkové šaty. Spojenie tričkových šiat s baseballovou šiltovkou vám dodá športový, no zároveň ženský vzhľad. Ak vaše tričkové šaty navyše opášete opaskom, budete pôsobiť štíhlejšie a štýlovejšie. Prípadne si okolo pása uviažte sako alebo sveter.

Šiltovku noste s koženou bundou

Pre tie z vás, ktoré sa občas rady obliekajú trochu chlapčensky tu máme jeden skvelý tip. Skombinujte vašu šiltovku s koženou bundou a roztrhanými džínsami. Vytvoríte outfit, v ktorom sa budete cítiť sebavedomo a sexy, no zároveň veľmi pohodlne.


Najnovšie videá