• TV Markíza
  • Extrémne premeny Slovensko pokračujú na víťaznej vlne, konkurencii opäť nedali šancu

Extrémne premeny Slovensko pokračujú na víťaznej vlne, konkurencii opäť nedali šancu

Extrémne premeny Slovensko pokračujú na víťaznej vlne, konkurencii opäť nedali šancu

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala relácia Počasie.

Obľúbená reality šou Extrémne premeny Slovensko - Druhá šanca na život bola v stredu 28. septembra na obrazovkách televízie Markíza opäť jednoznačnou prvou diváckou voľbou. Štvrtá premiérová epizóda 4. série sa v obchodne podstatnej cieľovej skupine 12 - 54 stala suverénne najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

V tejto komerčne najdôležitejšej cieľovej skupine dosiahli Extrémne premeny Slovensko vynikajúci rating 6,8 % a vysoko nadpriemerný trhový podiel 26,7 %. Konkurenčné programy značne zaostali, keď seriál Kriminálka Kraj zaznamenal na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine trhový podiel iba 15,2 % a nasledujúca šou Láska na chate ešte výrazne nižší podiel na trhu 5,4 %, film Vraždy na ostrove Porquerolles si na Jednotke RTVS získal trhový podiel 9,0 %.

Na inšpiratívny príbeh mladej Jessicy Zahradovej, ktorej sa počas jedného roka pod vedením skúseného kondičného trénera Maroša Molnára podarilo schudnúť až 46 kilogramov, a vďaka šou dokonca našla aj lásku, bolo zvedavých celkovo 312-tisíc divákov starších ako 12 rokov. V čase vysielania mali Extrémne premeny Slovensko dosah až na 603-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). Obzvlášť zaujali cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 15 do 24 rokov, ktoré Markíze zabezpečili podiel na trhu až 43,5 %.

Najsledovanejším programom dňa v oboch hlavných cieľových skupinách sa v stredu stala relácia Počasie. V cieľovej skupine 12 - 54 si pripísala výborný rating 7,1 % a nadpriemerný trhový podiel 25,9 %. Aktuálne informácie o počasí sprostredkovala Markíza 482-tisíc divákom vo veku nad 12 rokov.

Trojicu najsledovanejších stredajších programov v rámci cieľovej skupiny 12 - 54 uzatvára z druhého miesta hlavná spravodajská relácia TV Markíza Televízne noviny, ktorá zaznamenala skvelý rating 6,9 % a nadpriemerný trhový podiel 26,0 %. Súhrn najdôležitejších udalostí z domova i zo sveta si nenechalo ujsť 437-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania Televízne noviny zasiahli dokonca až 716-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI) bola v stredu v obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 silným trhovým lídrom celodenne (share 31,1 %) aj v komerčne najdôležitejšom prime-time 19.00 - 23.00 (share 34,2 %).

PR oddelenie skupiny Markíza

Najnovšie videá