Predstaviteľka Arabely sa vráti na filmové plátna už o mesiac

Predstaviteľka Arabely sa vráti na filmové plátna už o mesiac
Zdroj: Bontonfilm

Tvorcovia predstavujú trailer, plagát a titulnú pieseň k rozprávke Princ mamáčik.

Nová rozprávka Jana Budařa Princ mamáčik je príbehom rozmaznaného princa, ktorý musí dospieť v kráľa. Veľkú pozornosť vzbudilo najmä obsadenie až príliš starostlivej mamy princa Ludvíka. V úlohe kráľovnej Ľudmily sa totiž po takmer tridsiatich rokoch vrátila pred kameru predstaviteľka legendárnej Arabely, slovenská herečka Jana Nagyová. V ďalších úlohách sa predstavia Martin Huba, Ondřej Vetchý, Veronika Khek Kubařová, Boleslav Polívka a ďalší.

Film, ktorý príde do slovenských kín už 27. októbra, je srdcovým projektom Jana Budařa, ktorý napísal knižnú predlohu aj scenár, rozprávku okrem toho režíruje a tiež v nej hrá titulnú postavu postaršieho princa. Najnovšie zároveň k filmu zložil aj naspieval titulnú pieseň. „Ako herec som zažil prevratnú skúsenosť, keďže som režíroval sám seba. Musím povedať, že režisér bol riadny puntičkár! Nič mi neodpustil, tvrdo som makal – žiadny karavan, kávička, klebetenie s kolegami. Takmer ma zodral z kože,“ smeje sa herec Jan Budař. „Bol vždy perfektne pripravený, text poznal naspamäť, na pľaci vždy urobil to, čo som mu povedal. Nemôžem sa naňho sťažovať,“ pochvaľuje si s humorom dobrú spoluprácu režisér Jan Budař.

Princ Ludvík Otomar Karel XII., zrodený Vznešený, má veľmi blízko k svojej milujúcej mamičke, kráľovnej Ľudmile. Lenže Ludvík je už tak trochu „prerastený“ princ, má 39 rokov. Bojí sa skoro všetkého, do ženenia sa veľmi nehrnie a väčšinu života trávi pofľakovaním sa po prepychovom zámku a priľahlých zverniciach. Múdry kráľ Radomil mu preto na narodeniny pripraví nečakaný darček – princ sa jedného rána prebudí v lese v obyčajných šatách a v sprievode drsného rytiera Hudrovala sa má vydať do sveta, aby zistil, o čom je život a možno konečne aj dospel. Na jeho veľkej dobrodružnej ceste ho čakajú zážitky, o ktorých doteraz čítal len v knihách. Stretne sa s mocným čarodejníkom, zlými čarodejnicami, duchom i samotnou pani Smrťou. A možno nájde aj lásku svojho života... Čo na to všetko povie milovaná mamička? A bude kráľovský otec s jeho „výkonom“ spokojný?

FOTO:  Bontonfilm
 

Galéria

Zdieľať

Najnovšie videá