• TV Markíza
  • Čo by malo alebo aspoň mohlo byť súčasťou vášho nového domu?

Čo by malo alebo aspoň mohlo byť súčasťou vášho nového domu?

Čo by malo alebo aspoň mohlo byť súčasťou vášho nového domu?

Stavba domu so sebou prináša nemalú investíciu.

Stavba domu so sebou prináša nemalú investíciu, ale zároveň možnosť mať v podstate neobmedzené možnosti, čo sa týka výslednej podoby vášho nového domova. Možností je toľko, že často človeku ani nenapadnú všetky. Preto ak sa v blízkej budúcnosti chystáte stavať, poradíme vám niekoľko vecí, ktoré by nemali vo vašom novom dome chýbať. Alebo aspoň stoja za zváženie.

Ekologickejšie kúrenie

Začnime kúrením, keďže téma energií je v súčasnosti veľmi aktuálna. Vďaka dotáciám môžete mať ekologickejšie kúrenie za výhodnejších podmienok. Napríklad tepelné čerpadlá patria medzi obľúbené riešenia ekologickejšieho vykurovania.

Tepelné čerpadlo je možné namontovať aj dodatočne a prerobiť tak systém kúrenia hoc aj v staršom dome, ale ak sa len chystáte stavať, najlepšie je pochopiteľne počítať s takýmto kúrením od začiatku. Už len pre ušetrené náklady na prestavbu v budúcnosti.

Dostatok izieb a individuálny dizajn

Poďme teraz na pôdorys, respektíve počet miestností vo vašom dome. Samozrejmosťou je obývacia izba, kuchyňa, kúpeľňa, spálňa a ak máte alebo chcete mať deti, tak aspoň jedna detská izba, i keď v ideálnom prípade môže mať každé dieťa svoju izbu.

Ak máte priestor aj na dodatočné miestnosti, určite si jednu vyčleňte na pracovňu. Aj v prípade, že v nej (aspoň zo začiatku) budete mať len kancelársky stôl a vyberiete si k nemu nejaké z ergonomických kancelárskych kresiel, získate priestor, kde budete môcť mať počítač/notebook a pracovať na ňom takto za stolom bude určite lepšie ako „improvizovane“ na gauči.

V interiéri ešte ostaneme. Ak chcete, aby bol interiér vášho domu (ale platí to v podstate aj o exteriéri) presne podľa vášho vkusu, dajte si čas a venujte sa aj väčším či menším detailom. Môžete si napríklad namiesto kompletného jedálenského stola zvlášť vybrať stolovú dosku a nohy, či zvlášť zaobstarať štýlové úchytky na nábytok. Všetko presne podľa vašich predstáv.

Na pozemku priestor na prácu aj na relax

Presuňme sa ešte do exteriéru. Veď budete stavať dom a vlastný pozemok je predsa jedna z najväčších výhod bývania v rodinnom dome. Určite vám príde vhod mať na pozemku záhradný domček, v ktorom môžete mať odložené rôzne veci, ktoré na záhrade budete potrebovať. Náradie, rôzne iné nástroje, zásobu kvalitných substrátov, ale napríklad aj gril.

A keď sme pri grile, na grilovačky je najlepšia terasa. Ako však zabezpečiť, aby vám počas grilovacej sezóny nespôsobovalo problémy počasie? Presne na to slúžia bioklimatické pergoly, ktoré vás ochránia pred ostrým slnkom, dažďovými prehánkami a pomôžu vám zachovať na terase príjemnú klímu.

 

Najnovšie videá