• TV Markíza
  • Ušetrite pri vianočných nákupoch vďaka kvalitným privátnym značkám

Ušetrite pri vianočných nákupoch vďaka kvalitným privátnym značkám

Ušetrite pri vianočných nákupoch vďaka kvalitným privátnym značkám

Vtýchto dňoch mnohí znás okrem zháňania darčekov nakupujú obľúbené potraviny na sviatočný stôl.

Aby ste si mohli dopriať všetko, na čo máte chuť, skúste sa zamerať na privátne značky Kauflandu, ktoré vás potešia nielen kvalitou, ale aj cenou.

Vianoce síce patria medzi najkrajšie dni v roku, no zároveň môžu predstavovať mimoriadne veľkú záťaž pre vašu peňaženku. Pokiaľ ešte nepoznáte sortiment obľúbených a cenovo výhodných privátnych značiek K-Classic, K-Bio či K-Favourites, ktoré nájdete vo všetkých predajniach spoločnosti Kaufland, je najvyšší čas to napraviť!

„Našim zákazníkom sa snažíme ponúknuť to najlepšie od našich dodávateľov. Záleží nám na tom, aby odchádzali z predajní spokojní, a to nielen pred Vianocami. V širokej ponuke tovaru preto počas celého roka nájdu okrem iného aj vysoko kvalitné produkty našich privátnych značiek, a to za výhodné ceny,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

Poznáte tipy na výhodnejšie nákupy?

V Kauflande môžete okrem výhod pre majiteľov vernostnej karty Kaufland Card či pravidelných akcií na vybrané produkty objaviť aj skutočné poklady, ktoré vám pomôžu pripraviť nezabudnuteľné vianočné menu a pohostiť každú návštevu.

· Značka K-Classic, ktorá tento rok získala v marketingovom programe Dôveryhodné značky ocenenie Najdôveryhodnejšia privátna značka na Slovensku, je tým najlepším dôkazom, že špičková kvalita nemusí stáť veľa. V jej širokom sortimente nájdete už viac ako 1000 produktov.

· Sortiment pod značkou K-Favourites vás prekvapí exkluzívnou ponukou gurmánskych potravín, vrátane širokej ponuky mäsa, syrov, orechov i marmelád so 75 % podielom ovocia.

· Kaufland je presvedčený, že bioprodukty nemusia byť drahé. Preto je jeho sortiment K-Bio nielen pestrý, ale aj cenovo výhodný. Navyše sa môžete spoľahnúť, že všade tam, kde nájdete logo K-Bio, je bio kvalita zaručená. Všetky produkty sú vyrábané podľa predpísaných EÚ Bio smerníc, teda okrem iného neobsahujú farbivá, chuťové zvýrazňovače ani umelé arómy.

· Milovníci rastlinnej stravy a všetci tí, ktorí trpia rôznymi potravinovými intoleranciami, si svoje menu poľahky pripravia aj pomocou produktov privátnych značiek K-Free a K-take it veggie. Tipy na chutné recepty nájdete tiež vo Veggie Kaufland online kuchárke.

· Pre tých, ktorí si Štedrý večer nevedia predstaviť bez chutnej rybky, odporúčame vyskúšať ponuku čerstvých rýb K-Blue Bay. Neprehliadnite ani vybrané vína Cultura Vini a pivné špeciály Stephans Bräu. Za zmienku stojí aj nepotravinový tovar Kauflandu, vrátane hračiek Kidland® a elektroniky SwitchOn®, vďaka ktorému môžete vybaviť všetky nákupy pod jednou strechou.

· Kaufland neustále rozširuje aj svoj produktový rad K-Z lásky k tradícii, v rámci ktorého vo všetkých 74 predajniach na Slovensku ponúka domáce mliečne i mäsové výrobky, vyrobené zo slovenských surovín na základe osvedčených receptúr, ako aj vajcia z voľného výbehu.

Kvalita ohľaduplná voči životnému prostrediu

Hoci je cena pri „privátkach“ dôležitá, nie je to jediný dôvod, prečo si zaslúžia patriť do vášho nákupného košíka. Každý výrobok privátnych značiek Kaufland musí spĺňať vysoké štandardy kvality, chuti a bezpečnosti.

Jedným z cieľov spoločnosti je, aby bol sortiment privátnych značiek čo najviac trvalo udržateľný a šetrný voči planéte. Prísny výber dodávateľov, čo najkratšie dodacie trasy, používanie medzinárodných certifikátov, ako je Fairtrade alebo Rainforest Alliance, členstvo v celosvetovej organizácii pre bezpečné a zodpovedné poľnohospodárstvo GLOBALG.A.P., ale aj znižovanie tuku, cukru a soli v potravinách pod vlastným logom, patrí medzi bežné štandardy, ktoré Kaufland dlhodobo dodržiava.

Náš tip: Ak ste sa rozhodli tento rok sledovať vaše výdavky o čosi dôslednejšie, vďaka výhodným cenám za kvalitné a chutné produkty privátnych značiek sa vám to podarí ľavou zadnou. Celkovo ich má Kaufland vo svojej ponuke až 4 349.

Jablká v župane podľa foodblogera Pána Tymiána

Toto rafinované jedlo plné jabĺk, slivkového džemu, orechov a sušienok vám doma vyčaruje tú pravú sviatočnú atmosféru! Prajeme dobrú chuť :)

Ingrediencie:

4 jablká

2 ks K-Favourites maslové lístkové cesto

120 g rozdrvených maslových sušienok

2 žĺtka

Naplň:

200 g slivkového džemu

70 g hrozienok naložených v rume

70 g vlašských orechov

20 g škoricového cukru

100 g kryštálového cukru

40 g vanilkového cukru

Vanilková omáčka:

500 ml smotany 33%

200 g kryštálového cukru

150 g žĺtok

40 g vanilkového cukru

1 vanilkový lusk

Postup:

Jablká ošúpeme a zbavíme jadier tak, aby sme ich nerozrezali. Na pomúčenú pracovnú dosku rozložíme lístkové cesto a rozdelíme ho na polovicu. Do stredu cesta dáme 2 polievkové lyžice rozdrvených sušienok a na to položíme jablko.

V mixéri rozmixujeme všetky ingrediencie na náplň do lepkavej a konzistentnej hmoty. Vykrojený stred jabĺk naplníme náplňou tak, aby jemne prečnievala nad vrch jablka. Postupne na vrch jablka prikladáme rohy lístkového cesta, ktoré vždy potrieme žĺtkom, ktoré ich zlepí. Nakoniec vznikne balíček z lístkového cesta, v ktorom bude jablko zabalené. Takto pripravený balíček celý potrieme zostávajúcim žĺtkom. Jablká pečieme v predhriatej rúre na 180 stupňov, zhruba 25 minút, podľa veľkosti.

Na strednom ohni zahrejeme smotanu spolu s cukrom. Keď zmes dosiahne 40 stupňov, stiahneme ju z ohňa a za stáleho miešania metličkou do nej pridáme žĺtka, vanilkový cukor a aj pozdĺžne prepolený vanilkový lusk. Celú zmes následne zohrievame na strednom ohni, kým omáčka nezačne hustnúť. Teplota by nemala presiahnuť 79 °C. Následne stačí omáčku precediť cez jemné sitko a podávať k upečenému jabĺčku.

Galéria

Najnovšie videá