HEX vytvorili svetový rekord: Štvorminútovú pesničku nahrali za tri minúty

HEX vytvorili svetový rekord: Štvorminútovú pesničku nahrali za tri minúty
Zdroj: Martin Driensky

Legendárna skupina vydala po viac ako troch rokoch od bolestivej straty speváka Ďuďa nový singel.

Už je to 31 rokov, čo Ježiš Kristus nosil krátke nohavice. Odvtedy skupina Hex vydala 9 radových albumov, niekoľko záznamov živých vystúpení a výberoviek. Za svoju existenciu prešla minimálnymi personálnymi zmenami, avšak v roku 2019 stratila svojho speváka Ďuďa. Ale ani táto smutná udalosť obľúbenú formáciu nezlomila a po 3 rokoch od straty sa zatvorila do štúdia, kde s novým gitaristom Lacom Tvrdým a spevákom Petrom Novákom alias Šarkanom začala nahrávať nové pesničky.

FOTO:  Hex

Možno si pamätáš

Prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu, ktorý vyjde na jar tohto roku, je skladba Možno si pamätáš. Autorom hudby i textu je gitarista Martin „Fefe“ Žúži. Dôležitým prvkom novej skladby sú okrem jednotlivých členov Hexu aj prizvaní hostia. Aranžmány orchestra mal na starosti Slávo Solovic, vokály naspievala talentovaná Laura Weng, kontrabas nahral dlhoročný priateľ skupiny Martin Gašpar a o klávesy sa postaral Jakub Tvrdík z kapely Billy Barman.

FOTO:  Hex

Kto si čo pamätá?

S chalanmi z Hexu sme sa stretli v deň oficiálneho vydania prvého singla k novému albumu. Na svete je už aj videoklip, ktorý navodzuje trochu temnú a melancholickú atmosféru. Ako si vlastne spomínajú na vznik a samotnú tvorbu tejto skladby a prečo je Šarkan v klipe celý dobitý? Pesnička má viac ako štyri minúty, no členovia kapely sa nám pochválili, že ju stihli nahrať za tri! A to je vlastne svetový rekord.


Galéria

Zdieľať

Najnovšie videá