• TV Markíza
  • Chcete komfortnú a luxusne pôsobiacu domácnosť?

Chcete komfortnú a luxusne pôsobiacu domácnosť?

Chcete komfortnú a luxusne pôsobiacu domácnosť?

Máme pre vás niekoľko rád.

Pri rôznych príležitostiach sa zvykne hovoriť, že „sto ľudí, sto chutí“. Výnimkou nie je ani otázka bývania. Keď sa opýtate stovky ľudí, dostanete stovku rôznych opisov toho, ako si predstavujú svoje vysnené bývanie.

Nezáleží na tom, či ide o byt, alebo dom

Pre niekoho je ideálom bývanie v byte v centre veľkého mesta, kde má všetko na dosah ruky. Niekto naopak uprednostňuje pokoj na odľahlom vidieku a to aj za cenu horšej občianskej vybavenosti, či v niektorých prípadoch aj potrebe zaobstarať si septik, či inak vyriešiť absenciu kanalizačného systému.

Jedno však majú zrejme všetci spoločné: chcú, aby ich ich domov bol čo najkomfortnejší a pôsobil čo najluxusnejšie. Ak sa chcete doma cítiť ako v luxusných 5 hviezdičkových hoteloch, sú určité spôsoby, ako to dosiahnuť a o niektorých z nich si teraz povieme.

Dizajnový interiér a otvorené priestory

Na celkovú atmosféru domácnosti má pochopiteľne vplyv hlavne dizajn interiéru. Ak snívate o interiéri ako z katalógu o bývaní, nebojte sa osloviť profesionálov. Obzvlášť pri miestnostiach, ktoré v prípade potreby len tak jednoducho neprerobíte, napríklad pri kúpeľni. Jej dizajn môžete zveriť dobrému kúpeľňovému štúdiu.

Moderne a luxusne pôsobia otvorené priestory. Výhodu v tomto majú tí, ktorí stavajú vlastný dom, ale aj moderné byty sú často robené minimálne s prepojenou obývacou izbou a kuchyňou. Samozrejme, „otvárať“ interiér netreba bezhlavo. Napríklad pracovňa by mala byť od ďalších miestností oddelená. Oceníte to pri práci, ale napríklad aj keď vám dospejú deti a budú potrebovať kľudné miesto na písanie diplomovej práce.

Moderné technológie nesmú chýbať

A čo by to bol za článok o moderných a luxusných domácnostiach ak by sme vynechali moderné technológie? Obľúbené sú napríklad robotické vysávače, ktoré výrazne uľahčia pravidelnú starostlivosť o domácnosť, či inteligentné osvetlenie, ktoré môžete ovládať mobilom a napríklad zhasnúť v obývačke aj vtedy, keď na to zabudnete pri odchádzaní z domu a už sa vám nechce vyzúvať poltopánky a ísť zhasnúť.

Mimochodom, pri inteligentnom osvetlení alebo aj tienení nejde len o to, mať čo najviac prvkov domácnosti, ktoré sa dajú ovládať smartfónom, ale dajú sa využiť aj na nepriame zvýšenie bezpečnosti. Môžete ich zautomatizovať, aby „simulovali“ vašu prítomnosť doma aj keď budete na dovolenke. Samozrejme, existuje množstvo ďalších moderných technológií, ale vymenovať ich všetky by si vyžadovalo samostatný článok. Alebo aj viac.

Najnovšie videá