Rady pre podnikateľov, ktorí chcú zvýšiť spokojnosť zamestnancov

Rady pre podnikateľov, ktorí chcú zvýšiť spokojnosť zamestnancov
Zdroj: fizkes / Shutterstock.com

Aby človek dokázal úspešne podnikať a viesť firmu, potrebuje skĺbiť množstvo rôznych vecí.

Jednou z tých absolútne základných je mať spokojných a kvalitných zamestnancov. Bez nich by predsa žiadna firma nemohla existovať. Preto pre všetkých, ktorí chcú spokojných zamestnancov, máme niekoľko rád, ako zvýšiť ich spokojnosť.

Ideálne pracovné prostredie bez ohľadu na druh pracoviska

Začnime vytvorením vhodného pracovného prostredia. Samozrejme, väčšinou pôjde o špecifické prípady v závislosti od pracoviska, ale nejaké prieniky sa nájsť dajú. Ak napríklad riešite ergonomické stoličky pre zamestnancov v kanceláriách, nezaškodí myslieť napríklad aj na zamestnancov obsluhujúcich vysokozdvižné vozíky a zaobstarať im ergonomické sedačky do VZV.

Podobne sa dá pozrieť aj na kvalitu vzduchu naprieč pracoviskami. Ak je napríklad niekde vysoká vlhkosť, pre dlhodobé zdravie vašich zamestnancov bude dôležité zaobstarať výkonné odvlhčovače. Na trhu existuje množstvo modelov vhodných tak do kancelárií ako aj do dielní.

Nielen adekvátna, ale aj rýchlo spracovaná mzda

Aj keď je pracovné prostredie dôležité pre celkovú spokojnosť zamestnancov, nie je to jediný faktor, ktorý na ňu vplýva. Zrejme vám teraz napadla výška platu. Áno, tá je určite dôležitá, ale pre zamestnancov je dôležité nielen to, aby mali dobrý plat, ale aj to, aby ho dostávali čo najskôr.

Tu si môžete pomôcť tak, že spracovanie miezd zveríte externej účtovníckej spoločnosti. Tá vám môže spracovať mzdy kľudne aj k prvému dňu v mesiaci, čo len málo firiem dokáže ak si mzdy spracúvajú samostatne.

Vzdelávanie aj zábava

Aj na odbornom raste a vzdelávaní zamestnancov je dobré si dať záležať. Rôzne kurzy týkajúce sa ich pracovnej pozície pomôžu nielen im, ale aj firme. A v očiach zamestnancov určite stúpnete, ak im preplatíte aj kurzy, ktoré nemusia vyložene súvisieť s ich pracovnou pozíciou, ale budú sa týkať niečoho, čo by sa daný zamestnanec chcel naučiť Môže to byť napríklad kurz vytvorenia web stránky a podobne.

V neposlednom rade spokojnosť zamestnancov utvárajú aj rôzne aktivity mimo práce. Pravidelné teambuildingy sú ako stvorené na utužovanie tímového ducha, ktorý v každej dobrej firme jednoducho musí byť. Nemusí (ale môže) ísť pritom len o víkendové teambuildingy. Rôzne spoločné aktivity ako napríklad ísť si zahrať laser game, sa dajú uskutočniť aj v ktorýkoľvek deň po práci.

Zdieľať

Najnovšie videá