• TV Markíza
  • Ako zladiť šál s outfitom? Objavte 3 módne tipy

Ako zladiť šál s outfitom? Objavte 3 módne tipy

Ako zladiť šál s outfitom? Objavte 3 módne tipy

Šál patrí medzi módny doplnok, ktorý má počas chladných zimných mesiacov aj praktické využitie. Mnoho dám však siaha po tomto doplnku aj z hľadiska módy. Toto sú spôsoby, ako môžete doplniť svoj outfit o trendy šál.

Aké typy šálov sú vhodné na zimu?

Neexistuje lepšie obdobie na nosenie šálu, ako je tuhá chladná zima. Šál má mnoho praktických využití, avšak slúži aj ako módny doplnok, ktorým si môžete svoj outfit ozvláštniť. V súčasnosti nájdete na trhu mnoho šálov. Medzi najčastejšie patrí dlhý kašmírový šál, hrubý nekonečný šál alebo štvorcový šál. Každý z týchto šálov nájdete v rôznych prevedeniach. Obľúbené sú nielen jednofarebné šály, ale aj štruktúrované či vzorované. Obľúbené sú tiež šály so strapcami či hrubé štrikované šály. Všetky tieto typy šálov je vhodné nosiť na zimu. Tenké šály alebo šatky následne môžete nosiť aj počas leta. Okrem prevedenia je potrebné tiež zvoliť správny materiál a spôsob uviazania. Vďaka tomu bude váš outfit vyzerať trendy. Pokiaľ hľadáte kvalitný šál na bežný deň z bavlny alebo kašmíru, odporúčame nakupovať na e-shope MODIVO, kde nájdete širokú ponuku šálov na bežný deň, ale aj špeciálne príležitosti.

FOTO:  Maria Markevich / shutterstock.com

​Aké spôsoby nosenia šálu k outfitu existujú?

Spôsob uviazania šálu je veľmi dôležitý. Samozrejme, môžete nosiť klasicky uviazaný šál okolo krku, ale môžete tiež vyskúšať zaujímavé spôsoby uviazania šálu. Vďaka tomu bude váš outfit vyzerať mnohokrát lepšie a štýlovejšie. Najčastejšie sa používa základný uzol alebo francúzsky uzol. Základný uzol vytvoríte tak, že necháte voľne visieť šál na vašich pleciach. Následne konce zoberiete a prehodíte ich cez ramená a zaviažete ich na chrbte. Francúzsky uzol je veľmi podobný avšak na začiatku je potrebné zaviazať šál na polovicu a prehodiť ho cez plecia. Vyskúšať však môžete aj nekonečný uzol, pričom je už na začiatku potrebné prekrútiť šál na polovicu a prehodiť ho cez plecia tak, aby sa jeden koniec stretol s druhým. Obmotávajte konce šálov, až kým nebudú dostatočne krátke na to, aby ste ich mohli zaviazať spolu. Šál však môžete uviazať aj ako módny doplnok. Stačí, ak si dlhší šál prehodíte cez plecia a použijete opasok okolo pása na to, že ho spojíte spolu s oblečením. Takto šál môžete nosiť napríklad v kombinácii so sakom, kabátom, ale aj šatami. Pokiaľ máte dlhší a širší šál, rovno ho môžete zaviazať okolo pásu, aby ste si ním vytvorili opasok a opticky definovali postavu. Existuje mnoho spôsobov uviazania šálu, je však potrebné experimentovať a skúšať nové spôsoby, ako využiť šál ako krásny a praktický módny doplnok.

K akému oblečeniu je možné šál nosiť?

Veľkou výhodou je, že šály môžete nosiť k rôznym outfitom. Nekonečný šál môžete zvoliť napríklad k športovému a ležérnemu outfitu a naopak kašmírový šál vyzerá dokonalo v kombinácii s elegantným oblečením. Môžete ho teda nosiť k saku, ku kabátu alebo k obtiahnutým šatám. Elegantne a stále štýlovo budete vyzerať, ak skombinujete čierne látkové šortky, čierne hrubé pančuchy, vysoké členkové čižmy, dlhé sako a farebný šál. Zvoliť môžete aj klasické džínsy, páperovú hrubú bundu, čižmy a šál s čiapkou. Rovnako športový teplý outfit vytvoríte aj z teplákových nohavíc, bundy alebo dlhého kabáta. Širokú ponuku teplákových dámskych nohavíc nájdete aj na e-shope MODIVO. Nebojte sa experimentovať. Šál môžete zvoliť ku každému oblečeniu, dôležité je však zvoliť správny typ, strih a štýl šálu. Napríklad ak máte na sebe elegantné šaty, zvoľte šál z jemného a hebkého materiálu, ktorý dokáže dotvoriť váš elegantný vzhľad. Ak máte na sebe casual alebo streetwear outfit, môžete sa rozhodnúť pre šál z hrubšieho materiálu a s netradičným dizajnom.

Najnovšie videá