Klamstvo v pondelok rozdrvilo konkurenciu, nedeľné veľké finále Let’s Dance najsledovanejším programom dňa

Klamstvo v pondelok rozdrvilo konkurenciu, nedeľné veľké finále Let’s Dance najsledovanejším programom dňa
Zdroj: TV Markíza

Sobotnú korunováciu kráľa Karola III. si najviac divákov a diváčok pozrelo na Markíze, v piatok zvíťazila reality šou Ruža pre nevestu.

Výnimočný dramatický seriál Klamstvo si aj v pondelok, 8. mája 2023, pripísal na konto ďalšie zdrvujúce víťazstvo a v oboch hlavných cieľových skupinách sa na obrazovkách televízie Markíza stal suverénne najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc. Podvečer už tradične zabodoval rodinný seriálový hit Mama na prenájom.

Jednoznačnou prvou diváckou voľbou sa v pondelok večer stala predposledná jedenásta premiérová epizóda dramatického seriálu Klamstvo. V hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 dosiahla víťazný rating 7,6 % a trhový podiel 24,6 %. Medzitýždenne si tak seriál z hľadiska ratingu polepšil o 0,5 percentuálneho bodu a podiel na trhu mu narástol o 1,1 percentuálneho bodu. Konkurenčný seriál Hranica na TV Joj výrazne zaostal s podielom na trhu iba 12,9 % v rovnakej cieľovej skupine.

Bravúrne herecké výkony Tomáša Maštalíra, Moniky Horváthovej a celej plejády ďalších vynikajúcich hercov a herečiek, pritiahli k obrazovkám celkovo 450-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania seriál zasiahol až 577-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Podvečerný rodinný seriálový hit Mama na prenájom aj v pondelok potvrdil svoj status dôležitého piliera programovej štruktúry TV Markíza v access-prime. Včerajšia epizóda dosiahla v cieľovej skupine 12-54 výborný rating 7,2 % a vysoko nadpriemerný trhový podiel 30,2 %. V rebríčku sledovanosti v oboch hlavných cieľových skupinách predbehla nielen konkurenčnú šou Bez servítky (share 18,1 % v CS 12-54), ale aj večerný seriál Hranica na TV Joj.

Mamu na prenájom si v úvode tohto týždňa vychutnalo skvelých 415-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov a dosah mala až na 501-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala večerná hlavná spravodajská relácia Televízne noviny (rating 7,7 %/share 29,2 % v CS 12-54). V širšej cieľovej skupine 12+ si ju nenechalo ujsť 489-tisíc divákov, pričom v čase vysielania zasiahla dokonca až 797-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Prvé miesto v rebríčku sledovanosti menších staníc patrilo v pondelok vojnovému filmu Nepriateľ pred bránami (rating 1,8 %/share 7,7 % v CS 12-54) na obrazovkách televízie Dajto.

Let's Dance 2023 - finále
Let's Dance 2023 - finále  |  FOTO:  TV Markíza

Obľúbená tanečná šou Let's Dance v nedeľu, 7. mája 2023, dospela do svojho veľkolepého finále. Záverečný desiaty priamy prenos sa v oboch hlavných cieľových skupinách stal suverénne najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Celosvetovo úspešný formát plný najžiarivejších hviezd, noblesy a výlučne pozitívnych emócií dosiahol v komerčnej cieľovej skupine 12-54 víťazný rating 7,1 % a trhový podiel 27,1 %. Konkurenčný film Mrazivá pasca na TV Joj výrazne zaostal s podielom na trhu iba 18,0 % v rovnakej cieľovej skupine.

Výnimočná tanečná šou si doslova podmanila cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 12 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania Let's Dance zabezpečili trhový podiel až 40,3 %.

Mimoriadne vyrovnané finálové tanečné súboje si vychutnalo celkovo 522-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania šou zasiahla až 887-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). Aj v tejto univerzálnej cieľovej skupine Let's Dance suverénne porazilo konkurenčné programy a stalo sa dokonca absolútne najsledovanejším programom celého uplynulého týždňa. Novou kráľovnou a kráľom sa na základe diváckeho SMS hlasovania stali populárna herečka Jana Kovalčíková a jej tanečný partner Vilém Šír.

Tradične najsledovanejšou politickou diskusiou na trhu sa v cieľovej skupine 12-54 stala relácia Na telo, ktorá zaznamenala skvelý rating 5,0 % a vysoko nadpriemerný trhový podiel 30,8 %. Zaujímavá debata moderátora Michala Kovačiča s podpredsedom Hlasu-SD Richardom Rašim a poslancom za Demokratov Jurajom Šeligom pritiahla k obrazovkám 348-tisíc divákov a dosah mala až 511-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Svoj doposiaľ najsledovanejší tohtoročný program v oboch hlavných cieľových skupinách priniesla v nedeľu televízia Dajto. Stal sa ním druhý polčas atraktívneho zápasu domácej futbalovej Fortuna ligy medzi mužstvami FC DAC 1904 Dunajská Streda a ŠK Slovan Bratislava. V cieľovej skupine 12-54 dosiahol rekordný rating 3,5 % a vysoko nadpriemerný trhový podiel 14,6 %. Vychutnalo si ho celkovo až 207-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov a dosah mal na 323-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Korunovácia Karola III.
Korunovácia Karola III.  |  FOTO:  TV Markíza

Sobota, 6. máj 2023, bola dňom celosvetovej udalosti roka – slávnostnej korunovácie nového britského kráľa Karola III., ktorú pozorne sledoval celý svet. Na Slovensku tento historický moment najväčšiemu počtu divákov a diváčok sprostredkovala TV Markíza. Priamy prenos mimoriadnej relácie s názvom Korunovácia Karola III., ktorý sa začal krátko pred 11:00 a trval až do 15:40, zaznamenal v cieľovej skupine 12-54 výborný rating 3,5 % a nadpriemerný trhový podiel 25,3 %.

Moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová v štúdiu privítala atraktívnych hostí – odborníčku na protokol a etiketu Katarínu Strýčkovú, ktorá sa zároveň dlhodobo venuje britskej kráľovskej monarchii, a historika Jakuba Drábika. Aktuálne informácie priamo z Londýna prinášala v živých vstupoch redaktorka Ivana Miklánková. V cieľovej skupine 12+ si mimoriadnu reláciu na Markíze pozrelo 230-tisíc divákov a aspoň tri minúty ju sledovalo dokonca až 624-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Ruža pre nevestu
Ruža pre nevestu  |  FOTO:  TV Markíza

V piatok, 5. mája 2023, sa najsledovanejším programom dňa v cieľovej skupine 12-54 stala romantická reality šou Ruža pre nevestu, ktorá zvíťazila s ratingom 4,7 % a doposiaľ najvyšším trhovým podielom 20,1 %. Doslova si však podmanila cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 15 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili podiel na trhu až 45,6 %.

Súboj pestrej zostavy žien o srdce atraktívneho slobodného podnikateľa Tomáša Tarra si tentoraz nenechalo ujsť 265-tisíc divákov, pričom relácia mala dosah až na 519-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Reach je uvedený s podmienkou tri minúty a viac. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Zdieľať

Najnovšie videá