Mama na prenájom si vďaka oneskorenej sledovanosti vylepšila rating až o 67 %, zvíťazila aj Ruža pre nevestu

Mama na prenájom si vďaka oneskorenej sledovanosti vylepšila rating až o 67 %, zvíťazila aj Ruža pre nevestu
Zdroj: TV Markíza

V univerzálnej cieľovej skupine 12+ pribudlo v uplynulom týždni s trojdňovou oneskorenou sledovanosťou najviac divákov úspešným seriálom Dunaj, k vašim službám a Klamstvo.

Televízia Markíza má úspešne za sebou sedemnásty týždeň vysielania veľkých seriálových noviniek Mama na prenájom a Dunaj, k vašim službám. V hlavnej a zároveň jedinej obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 a so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti oba seriály s každou jednou minulotýždňovou epizódou porazili konkurenčné programy, ďalšie suverénne víťazstvá si pripísali aj pondelkový dramatický seriál Klamstvo a nedeľné veľkolepé finále obľúbenej tanečnej šou Let’s Dance. V piatok si s konkurenciou poradila čoraz úspešnejšia reality šou Ruža pre nevestu.

Denný rodinný seriál Mama na prenájom porazil konkurenčnú šou Bez servítky na TV Joj so všetkými piatimi epizódami, ktoré boli odvysielané v minulom týždni. So započítanou trojdňovou oneskorenou sledovanosťou dosiahli v cieľovej skupine 12-54 výborný priemerný rating 6,3 % a trhový podiel 32,2 %. Z hľadiska podielu na trhu si podvečerný seriálový hit medzitýždenne polepšil v priemere o 0,8 percentuálneho bodu. Bez servítky zaznamenalo v rovnakej cieľovej skupine výrazne nižší priemerný podiel na trhu 22,3 %.

FOTO:  TV Markíza

​V porovnaní s výkonom iba v rámci živého vysielania si tak Mama na prenájom z hľadiska ratingu polepšila o 2,5 percentuálneho bodu a teda až o 67,0 % divákov, ktorí seriál sledovali nelineárnym spôsobom.

Celkovo si Mamu na prenájom aj so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti v uplynulom týždni vychutnávalo v priemere 395-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Oproti živému vysielaniu si seriál polepšil priemerne o ďalších 122-tisíc divákov, čo predstavuje nárast o 44,7 %.

Strhujúca dobová rodinná sága Dunaj, k vašim službám v cieľovej skupine 12-54 s obomi minulotýždňovými epizódami porazila konkurenčný seriál Nemocnica na TV Joj. Po zarátaní trojdňovej oneskorenej sledovanosti dosiahli skvelý priemerný rating 8,5 % a trhový podiel 27,6 %. Nemocnica v rovnakej cieľovej skupine zaznamenala výrazne nižší priemerný podiel na trhu 19,4 %.

FOTO:  TV Markíza

​Oproti výkonu iba v rámci živého vysielania si tak Dunaj, k vašim službám z hľadiska ratingu polepšil o 3,1 percentuálneho bodu a teda až o 57,1 % divákov, ktorí seriál sledovali nelineárnym spôsobom.

Celkovo Dunaj, k vašim službám aj so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti sledovalo uplynulý týždeň v priemere 520-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Oproti živému vysielaniu si polepšil priemerne o ďalších 162-tisíc divákov, čo predstavuje nárast o 45,3 %. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom si v priemere navýšil sledovanosť o 15-tisíc divákov.

V pondelok 1. mája 2023 pokračovala taktiež výborne rozbehnutá tretia tohtoročná seriálová novinka TV Markíza – strhujúci dramatický seriál s názvom Klamstvo. Desiata premiérová epizóda opäť výrazne zabodovala s vynikajúcim ratingom 8,0 % a nadpriemerným trhovým podielom 25,2 % v cieľovej skupine 12-54. Konkurenčný seriál Hranica na TV Joj značne zaostal s podielom na trhu iba 13,9 % v rovnakej cieľovej skupine.

FOTO:  TV Markíza

​V porovnaní s výkonom iba v rámci živého vysielania si Klamstvo z hľadiska ratingu polepšilo o 3,0 percentuálne body a teda o 59,3 % divákov, ktorí seriál sledovali nelineárnym spôsobom.

Excelentné herecké výkony Tomáša Maštalíra a Moniky Horváthovej si aj so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti tentokrát vychutnalo 475-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Oproti živému vysielaniu si seriál polepšil priemerne až o ďalších až 147-tisíc divákov, čo predstavuje nárast o 44,8 %.

V piatkové večery postupne naberá na sile romantická reality šou Ruža pre nevestu. Deviata premiérová epizóda bola v piatok 5. mája 2023 najsledovanejším programom dňa, keď si v cieľovej skupine 12-54 a so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti pripísala tretí najlepší rating 5,6 % a doposiaľ rekordný trhový podiel 22,1 %. Konkurenčný film Pretty Woman zaznamenal na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine nižší podiel na trhu iba 16,0 %.

V porovnaní s výkonom iba v rámci živého vysielania si celosvetovo úspešná reality šou z hľadiska ratingu polepšila o 1,6 percentuálneho bodu a teda o 39,5 % divákov, ktorí ju sledovali nelineárnym spôsobom.

FOTO:  TV Markíza

​Celkovo si Ružu pre nevestu aj so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti uplynulý piatok vychutnalo 298-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Oproti živému vysielaniu si šou polepšila o ďalších 64-tisíc divákov, čo predstavuje nárast o 27,4 %.

Veľkolepým finále vyvrcholila v nedeľu 7. mája 2023 v poradí ôsma sezóna dlhoročne obľúbenej tanečnej šou Let’s Dance. Záverečný desiaty priamy prenos zabodoval s víťazným ratingom 8,1 % a nadpriemerným trhovým podielom 28,6 % v komerčnej cieľovej skupine 12-54. Konkurenčný film Mrazivá pasca na TV Joj výrazne zaostal s podielom na trhu iba 18,2 %.

Oproti výkonu iba v rámci živého vysielania si šou z hľadiska ratingu polepšila o 1,8 percentuálneho bodu a teda o 27,7 % divákov, ktorí ju sledovali nelineárnym spôsobom.

Strhujúce výkony atraktívnej zostavy tanečných párov, zložených zo známych osobností a profesionálnych tanečníc a tanečníkov, si naposledy vychutnalo celkovo 566-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Oproti živému vysielaniu si šou polepšila o ďalších 98-tisíc divákov, čo predstavuje nárast o 20,9 %. Medzitýždenne si finálový priamy prenos navýšil sledovanosť o 23-tisíc divákov.

FOTO:  TV Markíza

​Vynikajúco si minulý týždeň počínala aj hlavná spravodajská relácia TV Markíza Televízne noviny, ktorá bola v čase vysielania stabilnou jednotkou na trhu. Po zarátaní trojdňovej oneskorenej sledovanosti dosiahli v cieľovej skupine 12-54 priemerný rating 5,9 % a trhový podiel 26,0 %. V porovnaní so živým vysielaním získali ďalší 1,0 % ratingový bod, čo predstavuje nárast o 19,6 %.

Súhrn najdôležitejších udalostí z domova i zo sveta sledovalo na Markíze v priemere 415-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Oproti sledovanosti živého vysielania si tak polepšili v priemere o ďalších 59-tisíc divákov.

Oneskorená sledovanosť zahŕňa pozastavenie programu v čase jeho vysielania a sledovanie s oneskorením, alebo jeho nahratie a prehratie počas troch nasledujúcich dní od jeho nasadenia v lineárnom vysielaní, prípadne sledovanie z archívu prostredníctvom TV prijímača. Ide o oficiálnu jednotnú menu pri predaji reklamy.

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + TS0-3 + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Zdieľať

Najnovšie videá