Rekordne sledovaná šou Ruža pre nevestu víťazom piatkového večera

Rekordne sledovaná šou Ruža pre nevestu víťazom piatkového večera
Zdroj: TV Markíza

Nedeľný diskusný duel dosluhujúceho premiéra a lídra Demokratov Eduarda Hegera a predsedu Smeru Roberta Fica v relácii Na telo oslovil až 575-tisíc divákov.

Romantická reality šou Ruža pre nevestu si na obrazovkách televízie Markíza získava čoraz vyššiu divácku priazeň. Desiata premiérová epizóda prekonala v piatok, 12. mája 2023, všetky doterajšie rekordy slovenskej verzie tohto celosvetovo úspešného formátu a v čase vysielania bola jednotkou na trhu.

V hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 dosiahla Ruža pre nevestu rekordný rating 5,8 % a rovnako aj doposiaľ najvyšší trhový podiel 22,5 %. Konkurenčné programy výrazne zaostali, film Matky na TV Joj zaznamenal v rovnakej cieľovej skupine podiel na trhu 13,2 % a šou Milujem Slovensko na Jednotke RTVS trhový podiel 14,8 %.

Ruža pre nevestu si však doslova podmanila cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 12 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili podiel na trhu až 48,3 %.

Súboj pestrej zostavy žien o srdce atraktívneho slobodného podnikateľa Tomáša Tarra si tentoraz nenechalo ujsť taktiež rekordných 309-tisíc divákov, pričom relácia mala dosah až na 518-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Petrana Galatea Oráčová, Miroslava Hriňáková, Tomáš Tarr, Ingrid Tarrová a Tereza Kosecová v šou Ruža pre nevestu
Petrana Galatea Oráčová, Miroslava Hriňáková, Tomáš Tarr, Ingrid Tarrová a Tereza Kosecová v šou Ruža pre nevestu  |  FOTO:  TV Markíza

Podvečerné víťazstvo v piatok tradične patrilo seriálovému hitu Mama na prenájom, ktorý si v cieľovej skupine 12-54 pripísal rating 5,5 % a trhový podiel 24,5 %. Ďalšie príbehy sympatických hlavných hrdinov si vychutnalo skvelých 365-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania seriál zasiahol až 461-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

V nedeľu, 14. mája 2023, sa najsledovanejšími programami dňa v cieľovej skupine 12-54 stali večerné spravodajské relácie TV Markíza - Televízne noviny (rating 7,5 %/share 24,5 %) a Počasie (rating 7,5 %/share 22,2 %). V rámci univerzálnej cieľovej skupiny 12+ patrilo prvenstvu Počasiu, ktoré si pozrelo 471-tisíc divákov. Predchádzajúce Televízne noviny si nenechalo ujsť 460-tisíc divákov a v čase vysielania zasiahli až 769-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Jednoznačne najsledovanejšou politickou diskusiou na trhu sa aj uplynulú nedeľu stala relácia Na telo, ktorá zaznamenala skvelý rating 5,3 % a nadpriemerný trhový podiel 26,1 %. Zaujímavá debata moderátora Michala Kovačiča s dosluhujúcim premiérom a lídrom strany Demokrati Eduardom Hegerom a s predsedom strany Smer-SSD Robertom Ficom pritiahla k obrazovkám 425-tisíc divákov a dosah mala až na 575-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Reach je uvedený s podmienkou tri minúty a viac. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Zdieľať

Najnovšie videá