• TV Markíza
  • Rekordne sledovaná šou Ruža pre nevestu víťazom piatkového večera

Rekordne sledovaná šou Ruža pre nevestu víťazom piatkového večera

Rekordne sledovaná šou Ruža pre nevestu víťazom piatkového večera

Nedeľný diskusný duel dosluhujúceho premiéra a lídra Demokratov Eduarda Hegera a predsedu Smeru Roberta Fica v relácii Na telo oslovil až 575-tisíc divákov.

Romantická reality šou Ruža pre nevestu si na obrazovkách televízie Markíza získava čoraz vyššiu divácku priazeň. Desiata premiérová epizóda prekonala v piatok, 12. mája 2023, všetky doterajšie rekordy slovenskej verzie tohto celosvetovo úspešného formátu a v čase vysielania bola jednotkou na trhu.

V hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 dosiahla Ruža pre nevestu rekordný rating 5,8 % a rovnako aj doposiaľ najvyšší trhový podiel 22,5 %. Konkurenčné programy výrazne zaostali, film Matky na TV Joj zaznamenal v rovnakej cieľovej skupine podiel na trhu 13,2 % a šou Milujem Slovensko na Jednotke RTVS trhový podiel 14,8 %.

Ruža pre nevestu si však doslova podmanila cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 12 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili podiel na trhu až 48,3 %.

Súboj pestrej zostavy žien o srdce atraktívneho slobodného podnikateľa Tomáša Tarra si tentoraz nenechalo ujsť taktiež rekordných 309-tisíc divákov, pričom relácia mala dosah až na 518-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Petrana Galatea Oráčová, Miroslava Hriňáková, Tomáš Tarr, Ingrid Tarrová a Tereza Kosecová v šou Ruža pre nevestu
Petrana Galatea Oráčová, Miroslava Hriňáková, Tomáš Tarr, Ingrid Tarrová a Tereza Kosecová v šou Ruža pre nevestu  |  FOTO:  TV Markíza

Podvečerné víťazstvo v piatok tradične patrilo seriálovému hitu Mama na prenájom, ktorý si v cieľovej skupine 12-54 pripísal rating 5,5 % a trhový podiel 24,5 %. Ďalšie príbehy sympatických hlavných hrdinov si vychutnalo skvelých 365-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania seriál zasiahol až 461-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

V nedeľu, 14. mája 2023, sa najsledovanejšími programami dňa v cieľovej skupine 12-54 stali večerné spravodajské relácie TV Markíza - Televízne noviny (rating 7,5 %/share 24,5 %) a Počasie (rating 7,5 %/share 22,2 %). V rámci univerzálnej cieľovej skupiny 12+ patrilo prvenstvu Počasiu, ktoré si pozrelo 471-tisíc divákov. Predchádzajúce Televízne noviny si nenechalo ujsť 460-tisíc divákov a v čase vysielania zasiahli až 769-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Jednoznačne najsledovanejšou politickou diskusiou na trhu sa aj uplynulú nedeľu stala relácia Na telo, ktorá zaznamenala skvelý rating 5,3 % a nadpriemerný trhový podiel 26,1 %. Zaujímavá debata moderátora Michala Kovačiča s dosluhujúcim premiérom a lídrom strany Demokrati Eduardom Hegerom a s predsedom strany Smer-SSD Robertom Ficom pritiahla k obrazovkám 425-tisíc divákov a dosah mala až na 575-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Reach je uvedený s podmienkou tri minúty a viac. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Najnovšie videá