Seriálové hity Dunaj, k vašim službám a Mama na prenájom aj tento utorok suverénne zvíťazili

Seriálové hity Dunaj, k vašim službám a Mama na prenájom aj tento utorok suverénne zvíťazili
Zdroj: TV Markíza

Silnou jednotkou na trhu bol aj obľúbený večerný krimiseriál Policie Modrava, zo spravodajských relácií si najviac divákov a diváčok zvolilo Televízne noviny.

Dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám sa na obrazovkách televízie Markíza teší výraznému diváckemu úspechu, v utorok, 16. mája 2023, si na konto pripísal ďalšie jasné víťazstvo. V oboch hlavných cieľových skupinách porazil konkurenčný seriál Nemocnica na TV Joj a v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 sa stal absolútne najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Včerajšia sedemnásta premiérová epizóda 2. série Dunaja v komerčnej cieľovej skupine 12-54 dosiahla zatiaľ najvyšší májový rating 7,9 % a nadpriemerný podiel na trhu 26,3 %. Nemocnica zaznamenala na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine výrazne nižší trhový podiel 19,4 %. Strhujúca rodinná sága včera pritiahla k obrazovkám 476-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo je dokonca druhý najlepší výsledok od jej januárového štartu. V čase vysielania zasiahla až 591-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Silnou jednotkou na trhu v čase vysielania bol aj nasledujúci český kriminálny seriálový hit Policie Modrava. Trinásta epizóda 1. série si pripísala skvelý rating 3,9 % a doposiaľ štvrtý najvyšší trhový podiel 23,0 % v cieľovej skupine 12-54. Konkurenčná TV Joj výrazne zaostala so seriálom Transplant (share 8,1 % v CS 12-54) a reality šou Spackané plastické operácie (share 5,6 % v CS 12-54).

Vynikajúci výkon zaznamenal tiež podvečerný seriálový hit Mama na prenájom, ktorý si v utorok pripísal víťazný rating 6,1 % a trhový podiel 26,3 % v cieľovej skupine 12-54. V rebríčku sledovanosti predstihol z fantastického tretieho miesta nielen konkurenčnú šou Bez servítky, ale aj večerný seriál Nemocnica na TV Joj.

Ďalšie príbehy sympatických hlavných hrdinov si včera vychutnalo vynikajúcich 416-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania mala Mama na prenájom dosah až na 515-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Najsledovanejším spravodajským programom dňa sa v utorok v cieľovej skupine 12-54 stala hlavná spravodajská relácia Televízne noviny, ktorá si pripísala výborný rating 7,2 % aj trhový podiel 27,5 %. V univerzálnej cieľovej skupine 12+ patrilo Televíznym novinám celkové utorkové prvenstvo, keď pritiahli k obrazovkám trhového lídra celkovo 502-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom zasiahli dokonca až 798-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Zabodovala tiež dlhoročne najúspešnejšia ranná relácia na trhu Teleráno, včerajšie vydanie zaznamenalo v cieľovej skupine 12-54 vynikajúci podiel na trhu 26,9 %. Ranné Noviny z ponuky TV Joj si zvolilo len 14,6 % z divákov pri obrazovkách

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI) bola v utorok v komerčne podstatnej cieľovej skupine 12-54 silným trhovým lídrom celodenne (share 32,0 %) aj v prime-time 19:00-23:00 (share 33,1 %).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Reach je uvedený s podmienkou tri minúty a viac. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Zdieľať

Najnovšie videá