• TV Markíza
  • Cudzí jazyk je alfou a omegou: Na jazykový kurz môžete získať až 1848€ od štátu

Cudzí jazyk je alfou a omegou: Na jazykový kurz môžete získať až 1848€ od štátu

Cudzí jazyk je alfou a omegou: Na jazykový kurz môžete získať až 1848€ od štátu

Ak hovoríme o znalosti cudzích jazykov, dávno sa to už netýka len angličtiny.

Tá je už absolútnou samozrejmosťou a na to, aby ste vynikli v dave, sa hodí vedieť minimálne jeden ďalší jazyk. A tí z vás, ktorí nevedia ani angličtinu - je načase začať sa učiť. Dnes už to nie je vôbec ťažké a vďaka príspevku v rámci projektu „Nestrať prácu - vzdelávaj sa” vás to nemusí stáť ani cent.

Nezaspite na vavrínoch, pretože v čase, kedy veľa ľudskej práce nahrádzajú stroje, môže byť znalosť jazykov tým, čo vás udrží nad vodou. Je pritom jedno, či ste zamestnancom, alebo samostatne podnikáte. Tu je iba zopár najdôležitejších dôvodov, prečo by ste sa mali učiť cudzie jazyky:

Globalizovaný trh. Schopnosť komunikácie jedným alebo viacerými cudzími jazykmi vám vo svete podnikania otvorí dvere k širšej zákazníckej základni a novým trhom.

Lepšie obchodné vzťahy. Jazyková znalosť buduje vzťah a dôveru s obchodnými partnermi z rôznych krajín. Ak rozprávate ich jazykom, prejavujete skutočný záujem o ich kultúru, čo uľahčuje komunikáciu, pomáha vytvárať pevnejšie vzťahy, efektívnejšie vyjednávať a orientovať sa v kultúrnych nuansách.

Konkurenčná výhoda. Spoločnosti si cenia zamestnancov, ktorí dokážu preklenúť jazykové a kultúrne rozdiely, najmä keď pracujú v nadnárodných tímoch, alebo sa zameriavajú na medzinárodné trhy.

Profesionálne kontakty v globálnom meradle. Účasť na medzinárodných konferenciách, veľtrhoch alebo priemyselných podujatiach sa stáva plodnejšou, keď môžete priamo komunikovať s účastníkmi z rôznych krajín.

Jazykové znalosti sú teda neoceniteľnou výhodou v dnešnom prepojenom obchodnom prostredí. Máte na výber z mnohých možností, ako začať, no hoci je lákavé nasávať jazyky ako samouk, profesionálny kurz cudzieho jazyka je pre začiatočníka lepším riešením. Skúsený lektor vie, ako vás efektívne a za krátky čas naučiť komunikovať. Pretože práve schopnosť komunikácie je to, čo nám na základnej a strednej škole často chýbalo.

Kvalitná jazyková škola, akou je napríklad bratislavská škola Volis Academy, vám poskytne na výber z mnohých foriem výučby. Okrem klasických skupinových kurzov si môžete zvoliť aj individuálne kurzy angličtiny, nemčiny, francúzštiny, ruštiny, či španielčiny. Cudzinci žijúci na Slovensku sa naopak môžu učiť slovenčinu. Lektor sa na individuálnej hodine venuje iba vám a vy nemusíte mať stres z rozprávania pred spolužiakmi. Samozrejmosťou sú aj online kurzy pre

tých, ktorí nestíhajú chodiť fyzicky na hodiny alebo bývajú ďalej od Bratislavy. Online vyučovanie môžete absolvovať cez platformy Teams, Zoom alebo Skype.

Nestrať prácu - vzdelávaj sa

Vedeli ste, že na vzdelávanie vám teraz môže prispieť štát, a to príspevkom až do výšky 1848€? Týka sa to aj výučby cudzích jazykov. Národný projekt s názvom „Nestrať prácu - vzdelávaj sa” je určený pre všetkých zamestnaných ľudí, ktorí chcú zvýšiť svoju kvalifikáciu a zlepšiť tak konkurencieschopnosť na trhu práce.

Využiť bezplatnú výučbu cudzieho jazyka môžu zamestnanci ale aj živnostníci, ktorí chcú postúpiť na lepšie pracovné miesta, napríklad aj absolventi vysokých škôl na juniorských pozíciách. Kurz cudzieho jazyka si môžu nechať preplatiť aj mamičky na materskej, pre ktoré je po rokoch starostlivosti o bábätko kľúčové zaradiť sa späť do pracovného kolobehu.

Aby ste uspeli, je potrebné splniť niekoľko podmienok a najmä sa registrovať na Úrade práce ako záujemca o zamestnanie. Jazyková škola Volis Academy v Bratislave môže byť tou, v ktorej si uplatníte príspevok a naučíte sa vďaka tomu rozprávať po anglicky, nemecky, alebo ďalšími jazykmi. Aj vďaka znalosti jazykov môžete potom plynule postúpiť v hierarchii pracovných pozícii vo svojej spoločnosti.

Najnovšie videá