• TV Markíza
  • Premeňte svoj domov na šik priestor plný nápadov

Premeňte svoj domov na šik priestor plný nápadov

Premeňte svoj domov na šik priestor plný nápadov

Tuctové sériové nábytky už dávno nie sú IN. Rovnako však ani míňanie obrovských súm za kusy nábytku na mieru. Ako teda vynoviť vaše bývanie podľa najnovších trendov? Nebudete veriť, ale je to jednoduchšie, ako si myslíte.

1. Dekorujte váš domov vlastnými výrobkami či krabicami

Ak nie ste žiaden domáci kutil, vôbec to nevadí, pretože stačí ak použijete kúsok vašej fantázie, farebný papier a trebárs papierové krabice.

Spoločnosť OBALNET vyrába krabice, ktoré sú svojou veľkosťou a tvarom vhodné do akéhokoľvek priestoru. Vybrať si môžete nielen úložné či archivačné typy, ale nájdete tu aj zaujímavé poštové či knižné krabice.

Kvalitný trojvrstvový či dokonca päťvrstvový materiál vydrží aj časté otváranie, a preto sú vhodné aj na opakované používanie. Ak ich nápadito oblepíte tapetou alebo baliacim papierom, môžu pôsobiť ako dekoračný prvok a tiež ako úložný priestor. Ľahko do nich spracete hračky, ktoré deti často používajú alebo deky, ktoré využívate naopak iba občasne.

Vďaka rôznym veľkostiam a rozmerom dokážete krabice využiť na skladovanie časopisov, ako odkladací priestor pre kľúče či uskladňovanie nepoužívanej posteľnej bielizne. Pokiaľ ich vkusne postavíte do rohu miestnosti alebo z nich vytvoríte zaujímavú vežu, nikto nebude veriť, že majú aj inú funkciu ako dekoračnú. Zapojte svoju fantáziu a vytvorte niečo unikátne.

2. Sušené bylinky ako dekorácia a prírodný osviežovač vzduchu

Príroda nám daruje svoju liečivú silu cez rôzne bylinky. Ak však chcete, aby vaše priestory vyzerali ešte viac šik, nemusíte ich skladovať iba v komore. Pokojne si ručne ušite vrecká z ľanového materiálu a nasušené bylinky do nich naskladajte. Potom ich môžete použiť ako dekoráciu v hociktorej miestnosti. Okrem toho, že budú pôsobiť štýlovo, môžete ich kedykoľvek využiť. Zároveň krásne a prirodzene prevoňajú priestor.

3. Domáce sirupy a nápoje z bylín

Letné obdobie je najvhodnejším časom na výrobu vlastných sirupov. Okrem toho, že sirupy z bazy, púpavy alebo agátu majú liečivé účinky, môžete ich naliať do farebných fliaš a vkusne vystaviť v kuchyni či obývacej miestnosti. Veď kto by odolal lahodnému a zároveň zdravému nápoju počas horúcich letných dní.

Home-made výrobky sú novým trendom v bývaní, ktorý je kreatívny a zároveň veľmi šetrný. Tak čo poviete, budete aj vy bývať ako celebrity?

Najnovšie videá