• TV Markíza
  • Pár rád, ktoré môžu pomôcť nejednému podnikateľovi

Pár rád, ktoré môžu pomôcť nejednému podnikateľovi

Pár rád, ktoré môžu pomôcť nejednému podnikateľovi

Každý podnikateľ určite ocení pár dobrých tipov, ktoré mu uľahčia podnikanie.

Viesť firmu tak, aby prosperovala, to rozhodne nie je jednoduchá úloha. To kvantum vecí, ktoré k podnikaniu patrí, je často na jedného človeka veľa. Preto nejeden podnikateľ ocení každú pomoc, napríklad aj v podobe niekoľkých dobrých tipov.

ISO normy posunú vaše podnikanie na novú úroveň

Ak máte firmu zabehnutú na určitej úrovni, určite ste už veľakrát rozmýšľali nad tým, ako ju posunúť ďalej. Ak vám nič nenapadlo, čo takto sa pokúsiť získať niektoré z uznávaných ISO certifikátov?

ISO noriem, ktorých spĺňanie je potrebné k získaniu zodpovedajúcich certifikátov, je viacero. Líšia sa svojim zameraním na rôzne aspekty podnikania. O každej však možno povedať, že spĺňanie jej požiadaviek posunie každú firmu vpred. Nehovoriac o tom, že si tým firma zvýši prestíž v očiach potenciálnych zákazníkov a obchodných partnerov.

Moderné osvetlenie zlepší pracovné podmienky a aj vám ušetrí

Aj rôzne modernizácie pomáhajú firmám posúvať sa. Aj keď sú to často záležitosti, ktoré nevyzerajú príliš podstatne. Zoberte si napríklad výmenu starého osvetlenia vo výrobných halách alebo v skladových priestoroch za moderné priemyselné LED osvetlenie.

Na jednej strane sa takáto investícia pomerne rýchlo vráti, keďže moderné osvetlenie je oveľa úspornejšie a tak z dlhodobého hľadiska firme stúpnu zisky vďaka tomu, že zníži náklady na osvetlenie, ktoré v každej firme tvoria nezanedbateľnú časť výdavkov. Na druhej strane, kvalitnejšie osvetlenie zlepší podmienky na daných pracoviskách, takže ho ocenia aj vaši zamestnanci, ktorí budú môcť podávať lepšie pracovné výkony.

Spravte aj z kancelárií útulné miesto

Samozrejme, investícia do úsporného moderného LED osvetlenia sa vyplatí nielen v halách a skladoch, ale aj v kanceláriách. Aj tam sa totiž skrýva potenciál rozumnej úspory výdavkov. A napríklad aj v tom, že pri potrebe dokúpiť nový toner Samsung M2070W siahnete po alternatívnom prevedení namiesto originálu. Ak sa vo vašej firme tlačí „vo veľkom“ rozhodne s tým ušetríte slušnú čiastku.

Samozrejme, na samotných zamestnancov tonery vplyv nemajú, ale pre nich zase môžete investovať do zútulnenia kancelárskych priestorov. Či už pôjde o kvety, rôzne dekorácie, či štýlové perforované plechy, ktoré každú kanceláriu ozvláštnia, príjemné prostredie je z hľadiska pracovného výkonu veľmi dôležité.

Nesnažte sa robiť všetko vlastnoručne

Ako sme už spomenuli v úvode, mať vlastné podnikanie, to znamená starať sa o veľké množstvo vecí. Do určitej úrovne sa to aj dá, ale akonáhle chcete začať podnikať vo veľkom, bez pomoci to nepôjde.

Nemusíte však hneď na všetko najímať interných zamestnancov. V mnohých veciach stačí, že si na danú záležitosť nájdete spoľahlivého partnera. Či už pôjde o logistickú spoločnosť, ktorá vám sprostredkuje bezproblémový dovoz tovaru z Číny, prípadne účtovnícku spoločnosť, ktorá sa bude starať o vaše účtovníctvo, nemusíte sa báť niektoré veci nechať na iných.

Najnovšie videá