• TV Markíza
  • Štvorica najzaujímavejších atrakcií v Palma de Mallorca

Štvorica najzaujímavejších atrakcií v Palma de Mallorca

Štvorica najzaujímavejších atrakcií v Palma de Mallorca

Ak chcete zažiť počas dovolenky niečo viac, Mallorca vás nesklame ani v tomto prípade.

Medzi časté ciele (aj slovenských) dovolenkárov patrí aj najväčší ostrov Španielska, Mallorca. Niet sa čomu diviť, tunajšie krásne slnečné pláže priam lákajú na sladké ničnerobenie. Ale čo ak chcete počas dovolenky zažiť niečo viac? Mallorca vás nesklame ani v tomto prípade.

Ak nechcete dovolenku na Mallorce celú preležať na pláži, hlavné mesto je pre vás ideálne

Patríte k dovolenkárom, ktorí sa neuspokoja iba s premiestňovaním sa medzi ležadlami na pláži a komfortnými záhradnými zostavami na terase, či balkóne? Chcete počas dovolenky vidieť aj nejaké pamiatky?

Tak v takom prípade navštívte hlavné mesto ostrova, Palma de Mallorca. A ak náhodou rezort, v ktorom dovolenkujete, je od hlavného mesta vzdialený, rozhodne stojí za to prenajať si auto aj s platným povinným zmluvným poistením auta a urobiť si do Palma de Mallorca výlet.

La Seu a Palau Reial de l'Almudaina

Zrejme najznámejším symbolom mesta a v podstate aj celého ostrova je La Seu ako býva bežne nazývaná tunajšia katedrála. Čo vám k nej povedať? Tú jednoducho musíte vidieť! Je fascinujúca zvonku aj zvnútra, či už z architektonického, alebo z umeleckého hľadiska.

Hneď vedľa nájdete Palau Reial de l'Almudaina, kráľovský palác, ktorý aj v súčasnosti slúži španielskej kráľovskej rodine, pre ktorú ide o kanceláriu a recepciu počas oficiálnych návštev mesta. A pre vás to môže byť jedna z najzaujímavejších pamiatok, ktoré uvidíte počas svojej dovolenky na Mallorce.

Castell de Bellver a Palma Aquarium

A čo takto si obuť pohodlnú obuv, do batohov s potlačou si vziať dostatok vody a vyjsť si na kopec nad mestom, na ktorom sa týči Castell de Bellver? Ide o vskutku jedinečný hrad! A čo je na ňom také zaujímavé? Jeho neobvyklá okrúhla konštrukcia. Podobný hrad len tak niekde neuvidíte.

Alebo by ste sa chceli radšej skryť pre horúcim španielskym slnkom? Nemusíte utekať na izbu, či apartmán a zapínať výkonnú klimatizáciu Samsung. Môžete navštíviť Palma Aquarium. Toto akvárium patrí v okolí Palma de Mallorca medzi najobľúbenejšie atrakcie, najmä pre rodiny s deťmi. Že právom, to zistíte hneď ako ho navštívite a začnete objavovať fascinujúci podmorský svet.

Najnovšie videá