• TV Markíza
  • Ako naplánovať skvelý city break s dieťaťom bez toho, aby ste preťažili rodinný rozpočet?

Ako naplánovať skvelý city break s dieťaťom bez toho, aby ste preťažili rodinný rozpočet?

Ako naplánovať skvelý city break s dieťaťom bez toho, aby ste preťažili rodinný rozpočet?

Plánovanie dovolenky s dieťaťom môže byť náročnou úlohou, ale rozhodne to neznamená, že nemôžete zažiť príjemný city break, a to rozhodne ani vtedy, keď máte iba obmedzený rozpočet.

Bratislava je skvelým východiskovým bodom na cestovanie do rôznych miest, pričom jednou z atraktívnych destinácií je napríklad Barcelona alebo Rím. V tomto článku vám predstavíme niekoľko tipov na to, ako si naplánovať skvelý city break s dieťaťom, a ešte pri tom aj ušetriť.

Barcelona – mesto, v ktorom neexistuje nuda

Barcelona je fascinujúcim mestom plným histórie, kultúry a krásnych pláží. Aj keď sa na prvý pohľad nemusí zdať ako ideálne miesto pre rodinnú dovolenku, skrýva mnoho atrakcií, ktoré si deti určite zamilujú. Začnite svoju návštevu prechádzkou po slávnej ulici La Rambla, kde pouliční umelci, muzikanti a miestni predajcovia vytvárajú jedinečnú atmosféru. Ďalším skvelým miestom na návštevu je Park Güell, kde deti môžu objavovať farbisté mozaiky, bizarné sochy a neuveriteľný výhľad na mesto.

Pre aktívne deti, obzvlášť pre fanúšikov futbalu, je tu tiež možnosť navštíviť Camp Nou, štadión slávneho futbalového klubu FC Barcelona. Okrem toho môžete vyskúšať aj návštevu akvária L'Aquàrium de Barcelona, kde sa deti môžu oboznámiť s fascinujúcim podmorským svetom.

Nezabudnite na Gaudího diela

Keď budete v Barcelone, určite si nenechajte ujsť niektoré z Gaudího diel. Sagrada Família je jednou z najznámejších katedrál na svete a určite budí veľký záujem detí aj dospelých. Vašu pozornosť si získa originálne architektonické riešenie, zatiaľ čo deti očaria farebné sklenené vitráže a veľkolepá vnútorná výzdoba.

Park Güell, ktorý sme už spomenuli, je ďalším z Gaudího diel, ktoré stoja za návštevu. Tento park je plný pestrých mozaík, neobvyklých sôch a fascinujúcej architektúry. Deti si tu určite užijú objavovanie a hranie sa na voľnom priestranstve, pričom si možno nájdu svojich prvých zahraničných kamarátov. Tak čo, už máte letenky?

Rím – večné mesto pre rodinné dobrodružstvá

Rím je historické mesto plné fascinujúcich pamiatok a kultúrneho dedičstva. Aj keď sa na prvý pohľad nemusí zdať ako ideálna destinácia pre rodinný city break, ponúka množstvo aktivít pre deti aj dospelých. Pri prechádzke po Ríme by ste si nemali nechať ujsť Koloseum, kde sa vaše deti môžu preniesť do starovekého sveta gladiátorov a rímskych arén. Okrem toho môžete navštíviť Vatikánske múzeá, kde sa deti môžu oboznámiť s bohatými zbierkami umeleckých diel. Prechádzka Rímom je skvelým spôsobom, ako vaše deti oboznámiť s históriou rímskej civilizácie a vzbudiť v nich neutíchajúci záujem o naše dejiny.

Pre rodiny s deťmi je v Ríme ale tiež veľa priestoru aj na vonkajšie aktivity. Môžete navštíviť parky, ako je Villa Borghese, kde sa deti môžu zahrať na ihrisku, alebo sa môžete previezť na prenajatom bicykli, či vychutnať si piknik v prírode. Okrem toho je tu aj detské múzeum Explora, kde sa deti môžu učiť nové veci a objavovať svet prostredníctvom interaktívnych výstav a zaujímavých experimentov.

Ako naplánovať skvelý city break s dieťaťom bez toho, aby ste preťažili rodinný rozpočet?
Ako naplánovať skvelý city break s dieťaťom bez toho, aby ste preťažili rodinný rozpočet?  |  FOTO:  Halfpoint / Shutterstock.com

Ako pri plánovaní city breaku ušetriť?

Jednoducho, vyskúšajte rezervovanie dovolenky cez eSky.sk – prináša to množstvo výhod. eSky.sk je online platforma, ktorá vám umožňuje vyhľadávať a rezervovať lety, hotely a ďalšie služby na jedinom mieste.

Jednou z hlavných výhod eSky.sk je možnosť porovnávať ceny a vybrať si tú najlepšiu ponuku, a to prakticky vo všetkom od leteniek, cez hotely, prenájom auta, až po atrakcie v danej destinácii. Môžete si vybrať z rôznych leteckých spoločností a hotelov, čím získate možnosť nájsť najvýhodnejšie možnosti pre vašu rodinnú dovolenku. Okrem toho máte aj možnosť vybrať si balíček s ubytovaním a letom v jednom, čo vám môže pomôcť ušetriť ďalšie financie. Letenky Barcelona - Bratislava alebo Rím - Bratislava vás tak môžu v rámci tohto balíčka vyjsť napríklad aj na podobnú sumu, ako jeden spoločný rodinný obed.

Či už sa rozhodnete pre Barcelonu, Rím, alebo pre úplne iné destinácie, eSky.sk vám poskytne jednoduchý a spoľahlivý spôsob rezervácie, čo vám umožní sústrediť sa na to, ako si užiť bezstarostný a úspešný city break s vašim dieťaťom.

Veríme, že s týmito tipmi a výhodami, ktoré ponúka eSky.sk, zvládnete zorganizovať skvelý city break s dieťaťom bez toho, aby ste zaťažili vašu peňaženku. Bratislava ako východiskový bod vám otvára dvere do mnohých fascinujúcich destinácií, preto sa nebojte využiť skvelé možnosti, ktoré vám súčasný svet ponúka. Nech je vaša dovolenka plná zábavy a nezabudnuteľných zážitkov!

 

Najnovšie videá