• TV Markíza
  • Vysielanie Televíznych novín sa od soboty vracia do vynoveného a ešte modernejšieho štúdia

Vysielanie Televíznych novín sa od soboty vracia do vynoveného a ešte modernejšieho štúdia

Vysielanie Televíznych novín sa od soboty vracia do vynoveného a ešte modernejšieho štúdia

V spravodajskom štúdiu TV Markíza od 5. júna 2023 prebiehali rekonštrukčné práce s cieľom ešte viac zmodernizovať jeho technologické vybavenie a skvalitniť tak divácky zážitok.

Najsledovanejšie slovenské televízne spravodajstvo sa od soboty, 15. júla 2023, po takmer mesiaci a pol vysielania z provizórneho štúdia Telerána vracia do svojich pôvodných priestorov v rámci budovy televízie Markíza. V štúdiu Televíznych novín v tom čase prebiehali rekonštrukčné práce s cieľom ešte viac zmodernizovať jeho technologické vybavenie a skvalitniť tak divácky zážitok.

„S modernizovaným spravodajským štúdiom sme práve včas a najlepšie pripravení na týždne pred predčasnými parlamentnými voľbami, ku ktorým tradične chystáme v rámci spravodajstva a publicistiky bohatý sprievodný program,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ TV Markíza.

„Po rekonštrukcii štúdia Televíznych novín máme väčšie plazmy, zlepšila sa žiarivosť aj osvetlenie a, v neposlednom rade, výsledkom je aj lepšie kameramanské snímanie moderátorov. Myslím si, že štúdio Televíznych novín je aktuálne na vysokej úrovni a nasledujeme súčasné trendy,“ zhodnotil Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Galéria

Z priestorov vynoveného štúdia tak budú opäť vysielané spravodajské relácie Televízne noviny 12, Prvé Televízne noviny a Televízne noviny, magazín Reflex a po skončení letnej prestávky od 20. augusta 2023 aj politická diskusná relácia Na telo.

Prvou moderátorskou dvojicou, ktorá sa v sobotných Televíznych novinách o 19:00 h diváčkam a divákom prihovorí z ešte modernejšieho spravodajského štúdia, budú Mária Chreneková Pietrová a Jaroslav Zápala.

PR oddelenie skupiny Markíza

Najnovšie videá