• TV Markíza
  • Dunaj je nezastaviteľný, Johankin tragický osud pritiahol k obrazovkám absolútne rekordný počet divákov

Dunaj je nezastaviteľný, Johankin tragický osud pritiahol k obrazovkám absolútne rekordný počet divákov

Dunaj je nezastaviteľný, Johankin tragický osud pritiahol k obrazovkám absolútne rekordný počet divákov

Rekordy vo štvrtok prekonávali tiež reality šou Farma a seriál Mama na prenájom. Televízia Dajto sa stala celodennou trojkou na trhu, keď porazila aj verejnoprávnu Jednotku.

Dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám sa na obrazovkách televízie Markíza teší neustále rastúcemu diváckemu úspechu a na konto si pripísal ďalšie fantastické rekordy. Vo štvrtok, 2. novembra 2023, si ho v rámci oboch hlavných cieľových skupín vychutnal absolútne najvyšší počet divákov od jeho januárového štartu. Zároveň sa stal suverénne najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc. Doposiaľ najlepší jesenný výkon si na konto pripísal podvečerný rodinný seriál Mama na prenájom a večerná reality šou Farma zaznamenala rekordný podiel na trhu.

Včerajšia siedma premiérová epizóda 4. série Dunaja v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 dosiahla doposiaľ rekordný rating 9,3 % a zároveň aj najvyšší podiel na trhu 32,3 % v rámci všetkých štyroch doterajších sérií. Čoraz obľúbenejší seriálový hit nedal najmenšiu šancu seriálu Nemocnica (share 16,0 % v CS 12-54) na TV Joj, ani zábavnej šou Hit roka na Jednotke RTVS (share 7,4 % v CS 12-54).

Dunaj vo štvrtok obzvlášť oslovil cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 15 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania seriálu zabezpečili trhový podiel až 55,7 %.

Strhujúca rodinná sága včera pritiahla k obrazovkám absolútne rekordných 552-tisíc divákov starších ako 12 rokov, ktorí sledovali aj mimoriadne emotívnu scénu, pri ktorej prišla o život seriálová postava Johanky vo vynikajúcom hereckom podaní Márie Schumerovej. V čase vysielania Dunaj zasiahol dokonca až 700-tisíc divákov (AvRch v CS 12+), čo je ďalšia doposiaľ nepokorená méta.

Mária Schumerová v seriáli Dunaj, k vašim službám
Mária Schumerová v seriáli Dunaj, k vašim službám  |  FOTO:  TV Markíza

Silnou jednotkou na trhu v čase vysielania bola aj nasledujúca reality šou Farma. Včerajšia epizóda zaznamenala v rámci aktuálnej 15. série doposiaľ druhý najvyšší rating 5,0 % a rekordný trhový podiel 29,5 % v cieľovej skupine 12-54. Konkurenčná TV Joj dramaticky zaostala s politickou diskusiu Na hrane (share 11,6 % v CS 12-54) a filmom Snehuliak (share 5,0 % v CS 12-54). Zaujímavé dianie na statku si nenechalo ujsť 281-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je taktiež nateraz druhý najvyšší počet.

Farma
Farma  |  FOTO:  TV Markíza

Rekordy vo štvrtok prekonával tiež podvečerný seriálový hit Mama na prenájom, ktorý si pripísal v rámci aktuálnej 2. série najvyšší rating 6,4 % a nadpriemerný trhový podiel 26,1 % v cieľovej skupine 12-54. Ďalšie príbehy sympatických hlavných hrdinov si včera vychutnalo z pohľadu jesennej sezóny taktiež rekordných 390-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania mala Mama na prenájom dosah na 489-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). V oboch hlavných cieľových skupinách tak Mama na prenájom porazila nielen konkurenčnú šou Bez servítky, ale na diaľku aj večerný seriál Nemocnica.

Larisa Mižigar, Adam Bardy a Martina Zábranská v seriáli Mama na prenájom
Larisa Mižigar, Adam Bardy a Martina Zábranská v seriáli Mama na prenájom  |  FOTO:  TV Markíza

Najsledovanejšími spravodajskými programami dňa sa vo štvrtok v cieľovej skupine 12-54 stali večerné spravodajské relácie TV Markíza - Televízne noviny (rating 8,6 %/share 29,8 %) a Počasie (rating 7,0 %/share 23,5 %).

Aj v univerzálnej cieľovej skupine 12+ obsadil druhú štvrtkovú priečku súhrn najdôležitejších udalostí dňa v Televíznych novinách. Sledovalo ich celkovo 510-tisíc divákov, pričom v čase vysielania zasiahli dokonca až 786-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). Aktuálne informácie o počasí si na Markíze nenechalo ujsť 460-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Skupina Markíza vo štvrtok excelovala aj v rámci ponuky menších staníc, keď stanica Dajto obsadila až 11 priečok v rebríčku TOP 20 a s celodenným podielom na trhu až 5,9 % sa stala dokonca trhovou trojkou, keď predstihla aj verejnoprávnu Jednotku RTVS.

Najlepšie sa darilo kultovému komediálnemu seriálu Susedia (rating 1,8 %/share 6,2 % v CS 12-54), ale zabodovali aj večerná akčná filmová klasika Rambo III (rating 1,5 %/share 5,9 % v CS 12-54) či podvečerný sitkom Dva a pol chlapa (rating 1,4 %/share 9,2 % a rating 1,4 %/share 8,0 % v CS 12-54). Popoludní tradične bodoval najmä legendárny sitkom Teória veľkého tresku, časti odvysielané po 14:50 dosiahli vysoko nadpriemerné podiely na trhu 12,0 % a 13,5 %.

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI) bola vo štvrtok v komerčne podstatnej cieľovej skupine 12-54 silným trhovým lídrom celodenne (share 36,1 %) a so štvrtým najvyšším tohtoročným podielom na trhu aj v prime-time 19:00-23:00 (share 37,4 %).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Reach je uvedený s podmienkou tri minúty a viac. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Najnovšie videá