• TV Markíza
  • Pán profesor v pondelok najsledovanejším nespravodajským programom, bodovala aj Mama na prenájom

Pán profesor v pondelok najsledovanejším nespravodajským programom, bodovala aj Mama na prenájom

Pán profesor v pondelok najsledovanejším nespravodajským programom, bodovala aj Mama na prenájom

Celkovo najsledovanejšími programami pondelka sa v oboch hlavných cieľových skupinách stali večerné spravodajské relácie TV Markíza – Televízne noviny a Počasie.

Najobľúbenejší slovenský Pán profesor má za sebou v aktuálnej sezóne už desiatu vyučovaciu hodinu a od divákov opäť dostal jednotku! Rodinný seriálový hit si aj v pondelok, 13. novembra 2023, bez problémov poradil s konkurenciou a v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 sa stal najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Desiata premiérová epizóda aktuálnej 5. série s názvom „Zásnuby“ dosiahla v tejto komerčnej cieľovej skupine víťazný rating 6,5 % a trhový podiel 23,5 %. Pán profesor nedal šancu konkurenčnému seriálu Hranica na TV Joj, ktorý výrazne zaostal s podielom na trhu len 12,7 % a film Oblak v podkroví na Jednotke RTVS ešte nižších 7,0 %.

Hviezdne obsadený seriál s Tomášom Maštalírom, Gabrielou Marcinkovou a Romanom Luknárom v hlavných úlohách, ktorý aj túto sezónu dáva šancu zažiariť množstvu mladých hereckých talentov, pritiahol k obrazovkám TV Markíza celkovo 314-tisíc divákov starších ako 12 rokov. V čase vysielania Pán profesor zasiahol až 486-tisíc divákov (AvRch v CS 12).

Jasnou jednotkou na trhu bola aj nasledujúca reality šou Farma (rating 4,4 %/share 23,0 % v CS 12-54), ktorá nedala šancu konkurenčnej zábavnej šou Inkognito (share 11,6 % v CS 12-54) na TV Joj.

V univerzálnej cieľovej skupine 12+ sa nespravodajským programom pondelka stal podvečerný rodinný seriál Mama na prenájom, ktorý v tejto cieľovej skupine zaznamenal absolútne najlepší rating v rámci tejto sezóny 8,6 %. V hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 dosiahol vynikajúci trhový podiel 26,6 % a rating 6,3 %, pričom ide o druhý najlepší výsledok od štartu sezóny. Včerajšiu epizódu si vychutnalo celkovo 394-tisíc divákov a aspoň na tri minúty si včerajšiu epizódu zaplo 512-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Monika Horváthová a Martina Zábranská v seriáli Mama na prenájom
Monika Horváthová a Martina Zábranská v seriáli Mama na prenájom  |  FOTO:  TV Markíza

Celkovo najviac divákov si v pondelok v oboch hlavných cieľových skupinách pozrelo večerné spravodajské relácie TV Markíza – Televízne noviny (rating 7,1 %/26,1 % v CS 12-54) a Počasie (rating 7,1 %/24,4 % v CS 12-54).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Reach je uvedený s podmienkou tri minúty a viac. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Najnovšie videá