• TV Markíza
  • Prečo investovať do vykurovania infrafóliami?

Prečo investovať do vykurovania infrafóliami?

Prečo investovať do vykurovania infrafóliami?

Vykurovacia sezóna je v plnom prúde a vonkajšie teploty stále klesajú.

Aby vám doma nebola zima, máme pre vás tip na efektívny vykurovací systém – infračervené fólie. Prečo sa rozhodnúť pre tento systém?

Ako „pracujú“ vykurovacie fólie?

Princíp fungovania vykurovacích fólií je pomerne jednoduchý, rovnako ako ich stavba. Na vrstvu PET fólie sa nanesie veľmi tenká vrstva uhlíka, tzv. uhlíková matrica, ktorá je napájaná pomocou medenej zbernice. Keď prúd začne tiecť cez uhlíkovú vrstvu, atómy uhlíka v matrici sa zrážajú s elektrónmi, čo vedie k infračervenému žiareniu. Toto žiarenie potom ohrieva všetky objekty, ktoré stretne.

Ako vyzerá výroba vykurovacej fólie HD

Kúrenie prostredníctvom radiátorov, ako aj vodný podlahový systém ohrieva vzduch, ktorý sa stáva ľahkým a postupne stúpa. V dôsledku toho cirkuluje pod stropom a núti vykurovacie zariadenie neustále dodávať nové porcie tepla. Pri vykurovacích fóliách je situácia úplne iná. Infračervené vlny, ktoré vyžarujú, neohrievajú vzduch, ale molekuly vody. Nedochádza preto k prenosu tepla smerom nahor.

Výhody vykurovacích fólií

Vykurovacie fólie majú viacero výhod, pričom jednou z najdôležitejších sú nulové servisné náklady. Vykurovacie fólie nemajú žiadne mechanické časti, čo eliminuje riziko poruchy. Ovládať systém môžete osobitne v každej izbe cez aplikáciu v mobile, a teda nepotrebujete technickú miestnosť ako pri iných typoch vykurovania. Navyše infrafóliám stačí pod podlahou len 5 mm, čiže nemusíte pri rekonštrukcii navyšovať stavebnú výšku.

Prednosťou infračerveného podlahového vykurovania je flexibilita inštalácie. Montáž vykurovacích fólií môžete urobiť v každej miestnosti samostatne, t. j. bez demontáže podláh v celom dome. Tým sa predíde nákladnej rekonštrukcii, ktorá je potrebná pri klasických vykurovacích systémoch.

Záruka na systém je pri vykurovacej  fólii z radu PRO od spoločnosti Heat Decor až 30 rokov so životnosťou viac ako 50 rokov.  Šikovní domáci majstri si toto vykurovanie vedia vďaka podrobným návodom nainštalovať aj sami.

Vykurovacie fólie sú efektívnym systémom, ktorý vám okrem rýchlej inštalácie prináša už za krátky čas po zapnutí teplo do vašich domovov.

Galéria

Najnovšie videá