• TV Markíza
  • Pri podnikaní s akýmkoľvek tovarom je potrebná efektívna preprava

Pri podnikaní s akýmkoľvek tovarom je potrebná efektívna preprava

Pri podnikaní s akýmkoľvek tovarom je potrebná efektívna preprava

Podnikať v oblasti maloobchodu/veľkoobchodu si (okrem iného) vyžaduje mať vyriešenú prepravu tovaru. Často sa v tejto oblasti firmy obracajú na prepravné spoločnosti, ale nemusí to byť jediným riešením.

Vlastná preprava, keď sa to oplatí

V závislosti od tovaru, ktorý sa prepravuje a od vzdialenosti tejto prepravy môže byť pre firmu výhodné mať aj vlastné formy prepravy v podobe menších, či väčších nákladných vozidiel. Optimalizácia nákladov na takúto prepravu spočíva vtedy najmä v optimalizácii nákladov na prevádzku týchto vozidiel.

Obzvlášť pri väčšom množstve vozidiel je napríklad dobré spraviť si porovnanie PZP od viacerých poisťovní. Výberom najlacnejšieho PZP je možné ročne ušetriť čiastku, ktorá sa síce na prvý pohľad nemusí javiť ako veľká, ale každý podnikateľ dobre vie, že každé ušetrené euro sa počíta.

Investíciou, ktorá môže priniesť vyššiu úsporu pri prevádzke firemných vozidiel, je aj profesionálny chiptuning. Aj keď sa mnohým ľudom spája hlavne so zvyšovaním výkonu, či krútiaceho momentu, prostredníctvom chiptuningu je možné aj znížiť spotrebu automobilu a to až o 15 %. A keďže firemné vozidlá, ktoré sa pravidelne využívajú na prepravu tovaru, minú v konečnom dôsledku naozaj veľa paliva, môže sa takéto zníženie spotreby veľmi príjemne prejaviť na nákladoch.

Profesionálna pomoc pri náročnej logistike

Opakom situácií, pri ktorých je možné využiť vlastnú prepravu, sú situácie, kedy to je nielenže nemožné, ale aj zabezpečenie si externej prepravy „na vlastnú päsť“ je rizikové, keďže pri ňom hrozí zdržanie a predraženie prepravy. Dobrým príkladom je preprava tovaru z Číny.

Ak chcete nakupovať tovar v takto vzdialenej krajine, rozhodne je dobré mať na túto úlohu spoľahlivého partnera, ktorý sa o všetko postará. A to bez toho, aby ste sa museli báť, že sa dostanete do komplikácií, z ktorých vás „vyseká“ len dobrá práca právnika.

Takáto spolupráca zastrešuje kompletný nákup tovaru z Číny. Všetko začína výberom dodávateľa vrátane preverenia, či spĺňa požadované normy, napríklad medzinárodnú ISO 9001 normu a mnohé iné a pokračuje kontrolou vyrobeného tovaru, či reálne spĺňa všetky vaše požiadavky. Všetko to pochopiteľne končí čo najrýchlejšou a najvýhodnejšou prepravou tohto tovaru.

Najnovšie videá