• TV Markíza
  • Top miesta, na romantickú dovolenku na Liptove

Top miesta, na romantickú dovolenku na Liptove

Top miesta, na romantickú dovolenku na Liptove

Stráviť so svojou polovičkou aspoň dva dni osamote je pre mnohých nereálna predstava.

Pri deťoch, náročných povolaniach alebo dnešných cenách je víkend pre dvoch naozaj len peknou predstavou. Ak vás však čaká výročie svadby alebo niekoľké výročie od začiatku vzťahu, skúste si nájsť čas z práce, ak máte deti, dajte ich k rodičom pokiaľ to je možné a vyrazte na Liptov.

Región Liptov tvoria predovšetkým okresy Liptovský Mikuláš, Ružomberok a z časti aj Poprad. Práve tento región je ideálny, ak sa rozhodnete stráviť romantický víkend len vo dvojici.

V dnešnom článku vám prezradíme, ktoré romantické miesta Liptov ukrýva. Sú to tieto:

1. Spoločné kúpanie a saunovanie

Liptov patrí najnavštevovanejšie regióny z hľadiska návštevnosti aquaparkov. Aj mimo sezóny vie byť aj Aqupark Tatralandia kúzelným miestom. Menej ľudí, menej detí a veľa času na seba navzájom. Vychutnať si môžete wellness služby či saunový svet. Dobrou správou je, že už teraz zoženiete výhodné Tatralandia ubytovanie.

O niečo ďalej sa nachádza aj Aquapark Bešeňová, ktorý je známy svojou hnedočervenou liečivou vodou. Vedeli ste, že blízko Bešeňovej nájdete aj termálny prameň Kalameny? Voda má cez 30 stupňov a v prameni je možné kúpať sa celoročne, aj v zime. Iný dostupný vonkajší prameň nájdete v Liptovskom Jáne. Miesto zvané Kaďa je však o niečo chladnejšie ako spomenuté Kalameny.

Ak si predstavujete skôr oddych, masáže a rôzne kúry, potom do úvahy pripadajú aj Kúpele Lúčky, Ľubochňa alebo Korytnica.

2. Lyžovanie ako spoločný šport

Lyžujete? V tom prípade presne viete, ako strávite svoje výročie. Na Liptove máte niekoľko možností. Vybrať si môžete severnú stranu Chopku, kde nájdete lyžiarsky rezort Jasná Nízke Tatry. Obľúbené stredisko je aj blízko Ružomberka – Malinô Brdo.

Poznáte aj menej známe lyžiarske centrá na Liptove? Patrí medzi ne napríklad FUN PARK Žiarce Pavčina Lehota, Lyžiarske stredisko vo Važci – Birutovej alebo Čertovica.

3. Turistika vo dvojici

Poteší vás a aj vašu polovičku čas strávený športovne? Potom si určite vyberte jednu z obľúbených dolín. Prosiecka a Kvačianska dolina majú zaujímavý terén a krásne vyhliadky. Na konci Kvačianskej doliny sa nachádza krásna časť Mlyny Oblazy, ktoré sú plne zrekonštruované.

Rozhodli ste sa ísť na túru aj v Tatrách? Hľadáte ubytovanie v Poprade? Ubytovanie v meste vás vyjde lacnejšie než ubytovanie priamo v Tatrách. Ak sa chystáte na celodennú túru, deň predtým budete mať príležitosť poobzerať si vo dvojici mesto.

4. Spoločne za históriou

Hrad Likava patrí medzi najobľúbenejšie v liptovskom regióne. Nenájdete v ňom len zrúcaniny. Vo vnútri sa nachádza expozícia dejín celého hradu. Vybrať sa môžete aj do Archeoskanzenu Havránok, ktoré predstavuje jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk v našej krajine.

Spojenie histórie a kultúry nájdete vo Vlkolínci. Skanzen obsahuje drevené zrubové domčeky, ktoré vás prenesú o niekoľko desiatok rokov späť. Ak vás skanzen zaujme, môžete si ísť prezrieť aj ďalší – Múzeum liptovskej dediny v Pribyline. Okrem domčekov, je tu aj ranogotický kostol Panny Márie.

Plánujete sa z miesta na miesto presúvať autom? Potom nezabudnite na modernú riadiacu jednotku, vďaka ktorej budete vedieť, že je motor počas celej cesty v poriadku.

5. Za zábavou

Môže stať, že vám náhle nevyjde počasie a celý deň bude pršať. Ako sa zabaviť a nemať pokazené výročie? V Liptovskom Mikuláši môžete napríklad vyskúšať Escape Room alebo Liptov Lasers. Stanišovská jaskyňa, známa svojim množstvom netopierov, je vám tiež k dispozícií. Ak máte radi folklór, vyberte sa do Múzea ľudových tradícií vo Važci.

Čaká vás oslava výročia? Strávte ho na Liptove. Na toto výročie len tak nezabudnete!

Najnovšie videá