• TV Markíza
  • Na záver bonusová rada, ktorá vám ušetrí nejedno euro

Na záver bonusová rada, ktorá vám ušetrí nejedno euro

Na záver bonusová rada, ktorá vám ušetrí nejedno euro

Tri tipy, ako ušetriť pri kúpe klimatizácie.

Dopyt po nástenných klimatizáciách v posledných rokoch stúpa. Dôvodom sú čoraz vyššie letné teploty, ktoré začínajú už v máji a premenia váš domov na rozpálené miesto, na ktorom sa nedá existovať. Vetráte, zatemňujete, snažíte sa ochladiť mokrými uterákmi, ale nič nepomáha.

Najúčinnejší spôsob, ako si počas horúcich letných dní vychladiť domácnosť je klíma. Vie to už vyše 8 200 spokojných zákazníkov, ktorí si ju zakúpili v ZSE.

Kúpa klimatizácie je investícia na niekoľko rokov, ktorú treba dobre zvážiť. Každý preto hľadá čo najkvalitnejší a najúspornejší model. Zároveň aj príjemnú cenu a tiež nikto nechce stráviť nad výberom hodiny drahocenného času. Myslíte si, že skĺbiť tieto požiadavky je nemožné a k vychladenej domácnosti sa nikdy nedopracujete? Prečítajte si tri tipy a bonus na záver, ako získať ten najlepší model a zároveň pri kúpe ušetriť.

Tip číslo 1: Klimatizáciu vyberajte u odborníkov

Ak chcete pri kúpe klimatizácie ušetriť, základné pravidlo znie jednoducho: Klimatizáciu si zakúpte u spoľahlivého odborníka. Urobiť si prieskum trhu na internete alebo sa spýtať známych na ich skúsenosti je v poriadku. Avšak model, ktorý vyhovuje bratovej rodine v panelovom trojizbáku, nemusí nutne vyhovovať aj vašim potrebám v rodinnom dome.

Nájdite si preto spoľahlivú firmu, ktorá si príde váš priestor vopred obzrieť. Zohľadní všetky vaše požiadavky a následne vám navrhne komplexné riešenie v podobe konkrétneho modelu klimatizačného zariadenia.

Spoľahlivá firma sa postará aj o inštaláciu klimatizácie na vhodné miesto vo vašej domácnosti a raz ročne príde celý systém skontrolovať a vyčistiť. Nemusíte tak platiť ďalšie poplatky spojené s údržbou a čistením klímy.

Nákup klimatizácie v hypermarketoch nie je dobrý nápad. Personál väčšinou nie je školený na to, aby vám odborne poradil. Zároveň nedokážu poskytnúť následný servis v podobe montáže, pravidelného čistenia či opráv porúch na vašej klimatizačnej jednotke. V konečnom dôsledku tak môžete výhodnú akciovú cenu preplatiť na opravách a poplatkoch za následný servis.

V rámci riešenia ZSE Klima Bezstarosti získate záruku na klimatizáciu počas celého obdobia platnosti zmluvy. ZSE vám počas celej doby využívania služby garantuje funkčnosť klimatizácie. Ak sa pokazí a nedá sa opraviť, vymenia ju kus za kus. Súčasťou tejto služby jej aj pravidelná ročná servisná prehliadka.

Tip číslo 2: Klimatizáciu si kúpte pred hlavnou sezónou

Ušetriť financie a aj čas môžete aj vtedy, ak si klimatizáciu zakúpite mimo hlavnej sezóny. Ideálne teraz, na jar. V opačnom prípade sa vám môže stať, že leto prežijete bez nej. Alebo sa budete musieť uspokojiť s modelom, ktorý sa na vás jednoducho zvýšil. Klimatizácie sú pred hlavnou sezónou cenovo výhodnejšie a najmä dostupnejšie.

Jar je obdobie výhodných ponúk, s ktorými môžete ušetriť aj niekoľkých stoviek eur. Za sumu, za ktorú by ste v lete kúpili priemernú klimatizáciu, môžete v jarných mesiacoch získať špičkový model s rôznymi funkciami vrátane montáže. V ZSE teraz dostanete na vybrané modely zľavu až 200 eur a k tomu až 450 hodín fungovania klimatizácie úplne zadarmo. Takže okrem toho, že pri kúpe klimatizácie ušetríte, nezvýšia sa vám jej používaním ani účty za elektrinu.

Ak si nemôžete dovoliť zaťažiť váš rodinný rozpočet jednorazovou investíciou, riešením je klimatizácia na splátky. Sumu si tak rozdelíte do prijateľných mesačných splátok, ktoré vašu rodinu nijako neohrozia a doma sa budete počas horúcich letných dní cítiť príjemne.

Ďalšou výhodou predsezónneho nákupu je, že na inštaláciu klimatizácie nemusíte čakať. Budete mať do týždňa doma – nainštalovanú a funkčnú. Montážne firmy majú výrazne voľnejšie pracovné kapacity a sú časovo flexibilnejší. Nebudete tak musieť čakať na inštaláciu niekoľko týždňov, ako tomu býva počas hlavnej letnej sezóny. Naopak sa môžete tešiť z novej klimatizácie do pár dní.

Tip číslo 3: Smart funkcie si vyberajte s rozumom

Nemalú čiastku pri kúpe klimatizácie vám dokáže ušetriť aj výber vhodného modelu s adekvátnymi inteligentnými funkciami, ktoré skutočne využijete. Pri výbere rôznych doplnkových funkcií klimatizácie sa však snažte byť objektívni a vyberajte triezvo vzhľadom k vašim aktuálnym potrebám. Množstvo funkcií, ktoré nakoniec ani nevyužijete môžu cenu klimatizácie navýšiť.

V prvom rade by ste sa pri výbere klimatizácie mali zamyslieť nad tým, čo od nej očakávate. To znamená, či vám postačia základné nastavenia, ako sú chladenie, kúrenie, alebo máte radi sofistikovanejšie zariadenia s prémiovými funkciami.

Ak trpíte alergiami alebo máte domáce zvieratko, rozhodne stavte na kvalitné vzduchové filtre, ktoré slúžia aj ako čistička vzduchu. Ak potrebujete, aby sa vaša klíma dala ovládať na diaľku, nezaobídete sa bez nainštalovaného Wi-fi modulu a funkcií SmartThings alebo DAIKIN Onecta. Rodiny s malými deťmi a seniori rozhodne ocenia technológiu Wind-Free™ a funkciu Intelligent Eye, vďaka ktorým sa vyhnete priamemu fúkaniu studeného vzduchu na osoby v miestnosti. Nerušený spánok vďaka funcii Good’sleep privíta každý používateľ klimatizačného zariadenia. Automaticky nastaví v miestnosti ideálnu teplotu a zníži otáčky klimatizácie.

Každá ďalšia pokročilá smart funkcia mierne navyšuje cenu jednotlivého modelu a je len na vás, či si vyberiete základný model s klasickým diaľkovým ovládaním alebo sa rozhodnete investovať do špičkového zariadenia s množstvom inteligentných funkcií. Treba si však uvedomiť aj to, že klimatizácia nie je zariadenie na jednu sezónu a bude vám slúžiť niekoľko rokov.

Bonusový tip: Nenechajte sa oklamať nízkou cenou

Je pochopiteľné, že chcete nakúpiť za výhodnú cenu. To však znamená dostať kvalitný produkt, napríklad mimo sezóny alebo využiť nejakú zľavu. Podozrivo nízke ceny, najmä pri elektrických spotrebičov, ktoré by vám mali v dobrej kondícii slúžiť niekoľko rokov, predstavujú skôr riziko ako výhodný nákup.

Veľmi lacná klimatizácia je väčšinou hlučnejšia ako cenovo náročnejší model. Zároveň má nižší výkon, pričom ale spotrebúva oveľa viac elektrickej energie. Kúpou lacného klimatizačného zariadenia sa síce vyhnete vyššej počiatočnej investícii, doplatíte to však pri nákladoch na prevádzku zariadenia.

„Rozhodne sa oplatí vybrať si zariadenie, ktoré má energetickú triedu A++ až A+++. Tieto úspornejšie klimatizácie fungujú perfektne a nespotrebujú počas prevádzky toľko elektriny,“ hovorí odborník zo ZSE. Tieto energeticky najúspornejšie klimatizácie sú síce cenovo nákladnejšie, ale ich príkon sa pohybuje len okolo jedného kilowattu. Spotrebúvajú tak menej elektriny a aj v nepretržitej letnej prevádzke vás nebudú stáť veľa.

Investíciou do drahšieho modelu klimatizácie získate hneď niekoľko zariadení v jednom. Moderná klimatizačná jednotka neslúži len na vychladenie priestoru, ale môžete pomocou nej aj vykurovať, čistiť vzduch, vetrať či odvlhčovať.

Najnovšie videá