• TV Markíza
  • Rozmýšľate, ako čo najlepšie využiť svoju záhradu? Máme pre vás niekoľko tipov

Rozmýšľate, ako čo najlepšie využiť svoju záhradu? Máme pre vás niekoľko tipov

Rozmýšľate, ako čo najlepšie využiť svoju záhradu? Máme pre vás niekoľko tipov

Medzi tie príjemnejšie „starosti“, ktoré rieši každý, kto býva alebo sa bude sťahovať do rodinného domu, patrí aj uvažovanie nad tým, ako čo najlepšie využiť záhradu. Ak si túto otázku kladiete aj vy, máme pre vás niekoľko inšpirácií.

Pestovanie. Napríklad aj v svahových tvárniciach

Ako prvé zrejme každému napadne pestovanie. Čoho? V podstate čohokoľvek, čo v našom podnebí dokáže vyrásť, tu sa naozaj medze nekladú. Môžete si pestovať bylinky, zeleninu alebo ovocie, ale tiež sa zamerať výlučne na rôzne okrasné rastliny. Alebo urobiť to, čo robí väčšina ľudí a teda si vybrať niečo z každého.

Tip: pekné svahové tvárnice, ktoré slúžia na spevňovanie svahov, či ozdobné ohraničenia výškových rozdielov na pozemku, môžete využiť aj ako nízke ozdobné kvetináče na pestovanie byliniek, či kvetov.

Exteriérová kuchyňa s kamennou pracovnou doskou

Záhrady sa nám často spájajú aj s priestorom na relax, ktorý má veľakrát podobu grilovania. A čo tak túto obľúbenú záhradnú aktivitu posunúť na vyššiu úroveň a rovno si na záhrade okrem posedenia zriadiť aj exteriérovú kuchyňu?

Tip: ideálnym materiálom pre pracovnú dosku exteriérovej kuchyne je kameň. Práve odolné pracovné dosky z kameňa si totiž dokážu poradiť s náročnými podmienkami, ktorým často musia materiály v exteriéri čeliť.

Nielen parkovanie, ale aj údržba auta

Výhodou vlastnej záhrady je aj to, že máte vždy kam zaparkovať svoje auto. A nielen to! Ak si údržbu svojho auta robíte v čo najväčšej miere svojpomocne, na záhrade máte na vaše „majstrovanie“ dokonalý priestor.

Tip: plánujete výmenu oleja v aute? Ak chcete stávku na istotu, nakúpte u overeného predajcu motorových olejov Žilina. Osobne alebo cez internet, ak chcete kvalitný olej od niektorého zo svetových výrobcov, už viac nemusíte hľadať.

Sušenie bielizne, ktorú nechcete dávať do sušičky

V neposlednom rade vám môže vaša záhrada poskytnúť dostatok priestoru na sušenie oblečenia a ďalšej bielizne. Na trhu je množstvo exteriérových sušiakov, z ktorých si určite vyberiete taký, ktorý bude ideálny pre vašu záhradu.

Tip: exteriérový sušiak je skvelý hlavne na veci, ktoré sa obávate sušiť v sušičke. Moderné sušičky si síce poradia aj s mnohými citlivejšími materiálmi, ale ak do tej vašej nechcete dávať napríklad motorkárske oblečenie IXON, môžete ho vďaka exteriérovému sušiaku nechať vyschnúť vonku na čerstvom vzduchu.

Kde nájsť energiu a silu na všetky práce v záhrade?

A na záver ešte jeden bonusový tip: aj keď vlastná záhrada prináša hneď niekoľko možností na relax, vyžaduje si aj pravidelnú starostlivosť a údržbu. Aby vám pri prácach v záhrade nechýbala energia a fyzická výkonnosť, vyskúšajte macu peruánsku, resp. výživový doplnok z tejto byliny. Môže vám pomôcť zmierniť únavu, zvýšiť fyzickú výkonnosť a má aj mnohé ďalšie potenciálne účinky.

Najnovšie videá