Ako si vybrať farbu na sivé vlasy

Ako si vybrať farbu na sivé vlasy

S výskytom sivých vlasov sa pýtate, čo treba robiť: je lepšie zafarbiť sivé vlasy úplne, mierne ich zafarbiť alebo ich nechať nezmenené? Väčšina žien dáva prednosť farbeniu alebo aspoň tónovaniu vlasov, ktoré stratili farbu. A práve im je adresovaných niekoľko užitočných rád: akou farbou je lepšie farbiť sivé vlasy, aká farba je neškodná alebo aspoň najšetrnejšia, ako dlho vydrží.

Prečo je farbenie sivých vlasov samostatnou témou? Faktom je, že ich štruktúra sa výrazne mení:

  • stávajú sa hrubšími a tvrdšími, čo sťažuje prenikanie farebných pigmentov dovnútra;
  • okrem toho sú úplne bez prirodzenej pigmentácie, takže niekedy sú potrebné úpravy bežnej technológie farbenia.

Ktorú farbu si vybrať pre sivé vlasy

Nižšie sú uvedené odporúčania od najlepších kaderníckych špecialistov:

  • Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je posúdiť percento sivých vlasov. Ak je ho málo, sú pre vás vhodné semipermanentné, bezamoniakové a tónované farby na vlasy. Pre veľmi šedivé vlasy budete potrebovať trvalé farby s amoniakom. Preto neexistuje jednoznačná odpoveď na to, ktoré farbivo je pre sivé vlasy najlepšie, v každom konkrétnom prípade sú možné iné riešenia.
  • Ďalšou dôležitou otázkou je, či „domáce“ farby  zabezpečia kvalitné  zafarbenie sivých vlasov alebo to zvládne iba profesionálna farba. Stojí za zmienku, že profesionálna farba sa tak nazýva nie preto, že ju môžu používať iba kaderníci v salónoch, ale  preto, že vykazuje vynikajúce výsledky. Toto je odpoveď. Ak sa rozhodnete farbiť si vlasy doma, pozorne si prečítajte pokyny, pochopte, ako namiešať farbu pre sivé vlasy, a dôsledne dodržujte technológiu farbenia odporúčanú výrobcom.
  • Vzniká otázka, či je rozdiel medzi farbami pre mužov a ženy. Samozrejme, aj páni môžu bez problémov použiť na maľovanie „ženské“ produkty, no existuje aj špeciálna profesionálna farba pre mužov SIMPLY MAN. Vyznačuje sa tým, že jemne tónuje sivé vlasy bez toho, aby dodal vlasom hutnú farbu. Podľa recenzií od profesionálov je tento typ farbenia vhodnejší pre mužov ako úplné zakrytie sivých vlasov. Maximálna prirodzenosť farby vlasov je zachovaná a toto farbivo sa ľahko používa doma.

Keď ste sa rozhodli, ktorá je vo vašom prípade najlepšia farba na sivé vlasy: permanentná, tónovacia, tónovacia, bez amoniaku alebo s amoniakom, semipermanentná, rozjasňujúca atď. Treba si vybrať farbu. 

Výber farby na sivé vlasy - akú farbu si vybrať

Farba vždy závisí len od vášho želania. Existuje jedno všeobecné odporúčanie, ktoré platí pre všetkých: použite farbivo o niečo svetlejšie ako pôvodná farba.

O to viac pre blondínky. Je to však pre nich jednoduchšie: rastúce biele korienky nie sú príliš viditeľné na pozadí svetlých vlasov a niekedy stačí odtieň na udržanie jednotnej farby. Blondínky môžu dostať radu: čím viac šedej majú, tým chladnejší by mal byť zvolený odtieň na farbenie.

Bez ohľadu na farbu vašich prameňov alebo množstvo sivých vlasov je dôležité pravidelne farbiť korienky.

  • Frekvencia tohto postupu závisí od rýchlosti rastu vlasov, od ich prirodzenej farby a od počtu prameňov, ktoré stratili farbu.
  • Ak vaše vlasy rastú rýchlo a je tam veľa sivých vlasov, budete si musieť farbiť korienky každé 3-4 týždne. Pri pomalšom raste, stačí si vlasy tónovať raz za 4-5 týždňov.
  • Niektoré technológie farbenia je ťažké urobiť v domácich podmienkach, ale majster kolorista ich ľahko zvládne. Odporúčame okrem bežného (cca mesačného) farbenia jednotlivé pramienky 2-3x do roka zosvetliť alebo stmaviť. 

Výber farby na sivé vlasy - čo je pre vás to pravé

Mnoho klientov a stylistov si osvieži farbu pomocou rovnakého vzorca od korienkov po končeky. Ale to kladie väčší stres na vaše vlasy. Na veľmi sivé vlasy môžete použiť trvalú farbu na korienky a na osvieženie farby po celej dĺžke kučier semipermanentnú farbu. Neodporúčame používať semipermanentné farbivo od korienkov až po končeky. Pri vymývaní vlasov hrozí, že sa na sivých vlasoch objaví špinavý žltý odtieň.

Pre tých, ktorí majú menej ako 25 % šedivých vlasov, nie je potrebné absolvovať celú procedúru farbenia. Kaderník môže kombinovať svetlé kučery s tmavšími – balayage. Rozmanitosť odtieňov dokonale maskuje šediny a dodáva vlasom prirodzenejší vzhľad.

Najlepšie farby na sivé vlasy

Na záver by sme chceli urobiť top zoznam najlepších kozmetických produktov na zakrytie sivých vlasov. Ale, bohužiaľ, je to nemožné. Je ťažké sa spoliehať na hodnotenia a recenzie od profesionálov, v tejto otázke neexistuje konsenzus. V našom internetovom obchode je sekcia, kde si môžete vybrať a kúpiť profesionálnu farbu na sivé vlasy. Vo všeobecnosti môžeme povedať , že pri riešení problémov šedivých vlasov je lepšia permanentná amoniaková alebo bezamoniaková farba. Netreba sa báť negatívnych dopadov: seriózni výrobcovia profesionálnych farieb na farbenie neustále vykonávajú stále viac a viac výskumov zameraných na to, aby bola farba čo najnebezpečnejšia. A darí sa im to! Nemá zmysel tu písať zložité vzorce pre farbiace kompozície. Stačí si spomenúť, ako neprirodzene a matne vyzeralo farbenie našich babičiek a matiek pred 20-30 rokmi a porovnať si s tým, čo máme teraz.

Módna žena s dobre upravenými zdravými sivými vlasmi je cool!

Najnovšie videá