• TV Markíza
  • Najsledovanejšia šou sezóny Let's Dance vyvrcholila veľkolepým finále, ktoré tradične nedalo konkurencii šancu

Najsledovanejšia šou sezóny Let's Dance vyvrcholila veľkolepým finále, ktoré tradične nedalo konkurencii šancu

Najsledovanejšia šou sezóny Let's Dance vyvrcholila veľkolepým finále, ktoré tradične nedalo konkurencii šancu

Záverečný 10. priamy prenos mal dosah až na takmer milión divákov starších ako 12 rokov, ďalšie najvyššie priečky v rebríčku sledovanosti obsadilo večerné spravodajstvo.

Najvýpravnejšia a divácky najúspešnejšia šou jarnej televíznej sezóny vyvrcholila v nedeľu, 5. mája 2024, veľkolepým finále. Aj záverečný 10. priamy prenos Let's Dance si doslova podmanil divákov televízie Markíza, v oboch hlavných cieľových skupinách sa stal suverénne najsledovanejším programom dňa a konkurencii nedal najmenšiu šancu.

Let's Dance - súťažiaci (10. kolo)
Let's Dance - súťažiaci (10. kolo)  |  FOTO:  TV Markíza

Celosvetovo úspešný formát plný najžiarivejších hviezd, noblesy, elegancie a silných emócií sa v obchodne podstatnej cieľovej skupine 13-55 rozlúčil s výborným ratingom 8,5 % a vysoko nadpriemerným trhovým podielom 33,0 %. Konkurenčná TV Joj v rovnakej cieľovej skupine výrazne zaostala s filmami Múmia: Hrob Dračieho cisára (share 12,5 %) a Matky (share 8,9 %), ešte nižšie podiely na trhu zaznamenala Jednotka RTVS so snímkami Vojtech (share 10,2 %) a Ostrým nožom (share 5,0 %).

Mimoriadne obľúbená tanečná šou obzvlášť zaujala cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 15 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania finále Let's Dance zabezpečili trhový podiel až 58,0 %.

Let's Dance - porota (10. kolo)
Let's Dance - porota (10. kolo)  |  FOTO:  TV Markíza

Kráľom a kráľovnou tanečného parketu sa na základe diváckeho SMS hlasovania stala súťažná dvojica Jakub Jablonský a Eliška Lenčešová. Ich víťazné ťaženie posledným priamym prenosom 9. série Let's Dance si vychutnalo celkovo 576-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania šou zasiahla dokonca až 992-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). Aj v tejto univerzálnej cieľovej skupine Let's Dance suverénne porazilo konkurenčné programy a stalo sa dokonca absolútne najsledovanejším programom celého uplynulého týždňa.

Eliška Lenčešová a Jakub Jablonský, víťazi Let's Dance 2024
Eliška Lenčešová a Jakub Jablonský, víťazi Let's Dance 2024  |  FOTO:  TV Markíza

V cieľovej skupine 13-55 dosiahlo všetkých 10 priamych prenosov vynikajúci priemerný rating 8,5 % a trhový podiel 32,4 %. Medziročne si tak šou Let's Dance v priemere vylepšila svoj rating o 0,7 percentuálneho bodu a trhový podiel jej priemerne narástol až o 4,1 percentuálneho bodu. Každú jednu nedeľu tiež doslova prevalcovala konkurenčné programy a zakaždým jej patrilo jednoznačné víťazstvo.

Strhujúce výkony atraktívnej zostavy tanečných párov, zložených zo známych osobností a profesionálnych tanečníc a tanečníkov, si vychutnávalo v priemere 556-tisíc divákov starších ako 12 rokov. V porovnaní s vlaňajšou 8. sériou získalo Let's Dance na svoju stranu v priemere ďalších 32-tisíc divákov.

Absolútne divácky najúspešnejší bol 5. priamy prenos, ktorý v nedeľu, 31. marca 2024, zaznamenal rekordný rating 10,8 % a rovnako aj najvyšší trhový podiel 35,4 %. Nenechalo si ho ujsť taktiež rekordných 624-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Táto epizóda sa zároveň v oboch hlavných cieľových skupinách stala doposiaľ najsledovanejším nespravodajským programom od začiatku tohto roka v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

„Vďaka Let's Dance aj túto jar Slovensko ovládla tanečná horúčka, šou sa opäť stala spoločenskou udalosťou sezóny a celých desať týždňov prinášala divákom a diváčkam radosť a krásu tanečného umenia. Sme nesmierne radi, že medziročne sledovanosť Let's Dance ešte viac narástla, naša obrovská vďaka preto patrí celému tvorivému tímu a všetkým účinkujúcim za ich fantastickú prácu, a v neposlednom rade aj našim divákom a diváčkam za ich stúpajúcu priazeň,“ zhodnotila Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza. „O Let’s Dance ešte bude tento rok počuť, keďže na jeseň vyrážame priamo za divákmi a diváčkami s veľkolepým Let's Dance turné a už teraz sa tešíme na jubilejný 10. ročník Let's Dance,“ dodala.

Ďalšie najvyššie priečky v nedeľnom rebríčku sledovanosti obsadili večerné spravodajské relácie Počasie (rating 7,3 %/share 25,7 % v CS 13-55), Športové noviny (rating 6,8 %/share 23,2 % v CS 13-55) a Televízne noviny (rating 6,4 %/share 24,6 % v CS 13-55).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Od 1. 1. 2024 sú dáta analyzované v novej komerčnej cieľovej skupine 13-55. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Najnovšie videá