• TV Markíza
  • Dramatické udalosti pritiahli divákov k obrazovkám, Dunaj v utorok suverénne najsledovanejší

Dramatické udalosti pritiahli divákov k obrazovkám, Dunaj v utorok suverénne najsledovanejší

Dramatické udalosti pritiahli divákov k obrazovkám, Dunaj v utorok suverénne najsledovanejší

Ďalšie najvyššie priečky vo včerajšom rebríčku sledovanosti obsadili večerné spravodajské relácie televízie Markíza - Počasie, Televízne noviny a Športové noviny.

Mimoriadne obľúbený dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám sa na obrazovkách televízie Markíza teší obrovskému diváckemu úspechu a na konto si pripísal ďalšie fantastické výkony. V utorok, 14. mája 2024, sa už tradične v oboch hlavných cieľových skupinách stal suverénne najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Včerajšia jedenásta premiérová epizóda aktuálnej 6. série Dunaja v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 13-55 zaznamenala excelentný rating 8,6 % a nemenej skvelý podiel na trhu 27,3 %. Konkurenčný seriál Nemocnica na TV Joj značne zaostal s podielom na trhu iba 13,0 % v komerčnej cieľovej skupine. Český kriminálny seriál Oktopus zaznamenal na Jednotke RTVS ešte výrazne nižšie podiely na trhu 7,7 % a 5,4 %.

Dunajom aktuálne zmietajú mimoriadne dramatické udalosti, v závere včerajšej časti diváci spoznali identitu obávaného sériového vraha, ktorým je na prvý pohľad šarmantný básnik Valerián Furdek (Roman Hargaš). V smrteľnom ohrození sa kvôli nemu ocitli nielen Eva (Petra Dubayová), ale aj Ernest (Ady Hajdu). Albert (Ján Dobrík) navyše začal v amoku škrtiť Vilmu (Monika Hilmerová), keď sa mu vyjavili ďalšie čriepky z jeho tajomnej minulosti.

Strhujúca rodinná sága plná najžiarivejších hereckých hviezd v utorok pritiahla k obrazovkám Markízy celkovo 523-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania zasiahla dokonca až 641-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Divácky najúspešnejšími spravodajskými programami dňa sa v utorok v komerčnej cieľovej skupine 13-55 stali večerné spravodajské relácie TV Markíza - Počasie (rating 6,5 %/share 26,4 %), Televízne noviny (rating 5,4 %/share 25,3 %) a Športové noviny (rating 5,3 %/share 20,0 %). Aktuálne informácie o počasí včera Markíza sprostredkovala 431-tisíc divákom vo veku nad 12 rokov. Súhrn najdôležitejších udalostí dňa si na obrazovkách trhového lídra nenechalo ujsť 363-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, pričom dosah mal až na 626-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Od 1. 1. 2024 sú dáta analyzované v novej komerčnej cieľovej skupine 13-55. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Najnovšie videá