• TV Markíza
  • Nie je sklad ako sklad. Rôzne firmy majú rôzne potreby, čo sa skladovacích priestorov týka

Nie je sklad ako sklad. Rôzne firmy majú rôzne potreby, čo sa skladovacích priestorov týka

Nie je sklad ako sklad. Rôzne firmy majú rôzne potreby, čo sa skladovacích priestorov týka

Priestory na skladovanie sú jednou z vecí, ktorú rieši množstvo firiem, najmä tie, ktoré podnikajú s nejakým tovarom. Sklad sa však firmám môže hodiť napríklad aj na archivovanie dokumentov, či v prípade servisných firiem (alebo aj živnostníkov) na skladovanie pracovných nástrojov, zariadení a súčiastok.

Stačí aj malý priestor na skladovanie?

V závislosti od požiadaviek danej firmy je prvoradým parametrom veľkosť skladu. Pre „priestorovo nenáročných“ sú tú výhodné sklady na prenájom s plochou 14 m2 alebo dokonca aj 7 m2, ktoré si je možné prenajímať dlhodobo a tiež krátkodobo, ak firma potrebuje len dočasný priestor na uskladnenie vecí, ktoré nebude určitý čas potrebovať.

Ide v podstate o odvetrané skladovacie kontajnery, nie nepodobné tým, ktoré sa používajú pri medzinárodnej kontajnerovej preprave tovaru. Ide o ideálne riešenie v prípade, že firme stačí takáto malá skladovacia plocha.

Väčší sklad, väčšie starosti

Ak však firma potrebuje väčšiu plochu na skladovanie, musí sa pochopiteľne poobzerať po štandardných skladovacích priestoroch. To už môže byť o niečo zložitejšie. Nejde totiž len o nájdenie samotných priestorov.

Takýto „naozajstný“ sklad bude potrebné v prvom rade zariadiť. Od regálov cez potrebnú techniku až po napríklad kávovar a zásobu najlepšej kávy do automatického kávovaru. Veď kto dokáže pracovať bez šálky rannej kávy?

Hľadanie spoľahlivých pracovníkov do skladu môže byť jednoduché

V takýchto prípadoch už často hovoríme o väčšom objeme tovaru, takže pre sklad bude potrebné nájsť aj zamestnancov. To so sebou prináša aj riešenie ďalších rôznych náležitosti, ako napríklad zabezpečenie ochranných pracovných odevov a pod.

Minimálne v začiatkoch tak môže byť pre firmy výhodné využiť služby licencovanej agentúry dočasného zamestnávania pre nájdenie spoľahlivých pracovníkov do nového skladu. Obzvlášť výhodný môže byť v tomto štádiu personálny leasing, ktorý okrem iného umožňuje flexibilné navyšovanie, či znižovanie počtu pracovníkov podľa aktuálnych potrieb firmy.

Najnovšie videá