• TV Markíza
  • Čarovné letné noci na záhrade: 4 veci, ktoré potrebujete

Čarovné letné noci na záhrade: 4 veci, ktoré potrebujete

Čarovné letné noci na záhrade: 4 veci, ktoré potrebujete

Teplé letné večery a dlhé noci strávené na záhrade majú nepochybne svoje čaro.

Konečne nastalo obdobie, kedy bývajú dni dlhšie, večery teplejšie a my všetci máme chuť tráviť vonku všetok voľný čas. Poďme sa preto spoločne pozrieť na to, ako premeniť vašu milovanú záhradu na dokonalé večerné útočisko s úžasnou atmosférou, na miesto, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť. Čítajte ďalej!

Pohodlie na prvom mieste: praktický záhradný nábytok

Prvým krokom k vytvoreniu vašej osobnej záhradnej oázy pokoja je zabezpečenie komfortného sedenia - investujte preto do skutočné kvalitného záhradného nábytku, ktorého údržba nebude príliš náročná a zároveň hravo odolá akýmkoľvek poveternostným podmienkam. 

Z hľadiska dizajnu máte dnes na výber obrovské množstvo možností - od aktuálne veľmi populárnych ratanových záhradných súprav, cez kovové s industriálnym nádychom až po záhradný nábytok vyrobený z masívneho dreva. Stačí si len vybrať konkrétny dizajn, ktorý najviac vyhovuje vašim preferenciám a pri finálnom výbere nezabúdať na to, že prvoradé je práve pohodlie. 

Okrem samotného nábytku vám priestor jednoducho pomôžu zútulniť aj pekné prikrývky a deky, mäkučké vankúše, hojdacia sieť či dizajnový kvetináč s vašou obľúbenou rastlinou, o ktorú sa s toľkou láskou staráte.

Dokonalosť tkvie v detailoch: čaro správneho osvetlenia

Jedným z najkľúčovejších prvkov, ktorý vám zaručene pomôže vytvoriť magickú atmosféru vo vašej záhrade je správne osvetlenie. Porozmýšľajte nad inštaláciou solárnych lámp, dizajnových reťazových svetiel či štýlových lampášov - rozmiestnite ich do rôznych kútov vašej záhrady a zvýraznite tak krásu všetkých rastlín, kvetov a stromov, ktoré sa v nej nachádzajú. 

Dostatočnú pozornosť venujte aj výberu farby svetla - pri záhradnom osvetlení odporúčame výber teplého bieleho svetla, nakoľko pôsobí veľmi prirodzene, nedráždi oči a pomáha navodzovať príjemnú a útulnú atmosféru.

Súkromné záhradné kino pod holým nebom: projektor a premietacie plátno

Sledovanie filmov v obývačke je síce komfortné, ale nie je to už tak trochu nuda? Čo tak spraviť si to o niečo zaujímavejšie?

Všetko, čo potrebujete je premietacie plátno, projektor a, samozrejme, dostatočne pohodlný záhradný nábytok, v ktorom zvládnete presedieť pokojne aj celú noc. Pripravte sebe aj svojim najbližším čarovný zážitok v podobe letného kina pod hviezdami priamo na vašej vlastnej záhrade. 

Láska ide cez žalúdok: gril, ohnisko alebo krb

Čím by sa dal tento čarovný zážitok zo súkromného záhradného kina ešte viac umocniť? No predsa prípravou chutného občerstvenia pre vašich hostí!

Len si to predstavte - vo vašej vlastnej záhrade s priateľmi pozeráte skvelý film a vedľa vás sa na ohni pečú chutné klobásky. Pre mužské osadenstvo je máte pripravené kvalitné pivo, dámy si pochutnávajú na lahodnom víne a vaše ratolesti sa tešia na grilované marshmallow cukríky. Nie je toto ideálna predstava letného večera? A pritom stačí tak málo!

Tak to sami vidíte -  na to, aby ste svoju milovanú záhradu premenili na miesto s nezameniteľnou atmosférou, kde budete počas najbližších mesiacov prežívať magické a nezabudnuteľné chvíle skutočne nepotrebujete veľa premýšľať či investovať. Stačí pár nápadov a aj tá najnudnejšia záhrada sa dokáže rázom zmeniť na vašu vysnívanú oázu pokoja, v ktorej si budete s radosťou vychutnávať čaro teplých letných nocí, ktoré so sebou toto obľúbené ročné obdobie prináša.

Najnovšie videá