• Lifestyle
  • Retro menčester vás na zimu zahreje: 5 tipov, ako ho nosiť

Retro menčester vás na zimu zahreje: 5 tipov, ako ho nosiť

Retro menčester vás na zimu zahreje: 5 tipov, ako ho nosiť

Výrazný materiál určite neprehliadnete.

Po tom, čo v 70. rokoch explodovali na módnej scéne a v 90. rokoch sa opäť dostali späť do módneho povedomia, túto zimu znova dostali zelenú a viaceré celebrity aj hviezdy street stylu ich vytiahli zo šatníkov.

Máme pre vás niekoľko praktických trikov, ako ich nosiť.

Tón v tóne

Najľahšou kombináciou je zladiť výraznú menčestrovú latku v jednom tóne. Štýlovo pôsobí nohavicový kostým, ktorý pristane každej postave. V monochromatickej kombinácii ukáže jedinečná štruktúra ešte viac.

menčester
Olivia Wilde  |  FOTO:  Profimedia.sk

Vrstvite

Menčester je sám osebe mimoriadne pevný a výrazný materiál. Preto je ideálne nakombinovať ho práve do jesenných a zimných outfitov. Dodá vám pohodlie a tiež zahreje. Môže opticky pridávať na objeme, preto pri vrstvení stavte skôr na jemnejšie kúsky, ktoré pôjdu pod tie menčestrové. Pri jednofarebnom outfite môžete efekt rozbiť hravou vestou s výrazným vzorom tak, ako to urobila modelka Gigi Hadid.

Menčester
Gigi Hadid  |  FOTO:  Profimedia.sk

Kvalitný strih

Vo všeobecnosti menčestrové kúsky vidíme skôr v uvoľnenejšom komfortnom strihu, keďže ide o pevný materiál, aby zbytočne postavu neobopínal a nesťahoval. Široké nohavice z menčestru sú absolútnym základom a viete ich namixovať do viacerých outfitov do práce aj na párty. Menčester má šikovný stylingový benefit, že vďaka zamatovému základu pôsobí mimoriadne elegantne. A to hlavne v tmavých odtieňoch.

Menčester
Tory Burch kolekcia jeseň/zima 2023/3024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Svieže farby

Odviažte sa aj vďaka farebnej palete. Výrazné odtiene príjemne prežiaria váš zimný šatník a budú ladiť s tmavými neutrálnymi kúskami, ktoré k chladným mesiacom patria. Farbám v tomto prípade pomôže jedinečný dezén menčestru, v ktorom sa budú odtiene nápadito lámať. Nebojte sa staviť naozaj na svieže farby, ktoré upútajú pozornosť.

Menčester
Caro Daur  |  FOTO:  Profimedia.sk

Kontrasty

Ak už máte v zásobe menčestrové kúsky v neutrálnych odtieňoch vo svojom šatníku, pridajte k nim kontrastné farby. V elektrizujúcich farbách ukáže strih aj kvalita materiálu. Aj tie môžete efektne primiešať do vášho outfitu. Hrejivý úplet aj lesklá koža podčiarknu zimné ladenie obliekania na najbližšie mesiace.

Menčester
Inšpirujte sa, ako nosiť menčester.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Ďalšie tipy na štýlové menčestrové outfity si pozrite v galérii. 

Galéria

Najnovšie videá