• Lifestyle
  • Brošne sú späť: Poradíme vám, ako nosiť ikonický šperk

Brošne sú späť: Poradíme vám, ako nosiť ikonický šperk

Rafinovane vyzdobia váš outfit.

Výrazne zdobené brošne patria k jedným z prvých doplnkov v móde a v minulých storočiach ich nosili muži aj ženy, nielen na zdobenie odevov, ale aj na zapínanie pelerín a plášťov. A najnovšie opäť prichádza ich módny moment. Od minulej sezóny ich vidíme čoraz viac a viac na prehliadkových mólach aj na červenom koberci. Nosia ich všetci - ženy aj muži!

Vybrali sme pre vás niekoľko inšpirácií, ako si šikovne vyzdobiť outfit brošňou.  

Namiesto náhrdelníka

Brošňa je mimoriadne praktický a ľahko kombinovateľný doplnok. Vďaka jednoduchému systému pripínania s ňou môžete pracovať v outfite na niekoľko spôsobov. Štýlovo napríklad zahrá namiesto náhrdelníka. Stačí, keď si ju pripnete napríklad na klasickú bielu blúzku ku golieru. Ak má zaujímavý tvar, dokážete ňou vniesť rafinovanosť aj obyčajnému kúsku. Inšpiráciou vám môže model z prehliadky Erdem, na ktorej vyzdobili košeľu v pánskom štýle brošňou v tvare vážky.

Erdem
Erdem kolekcia jar/leto 2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Elegantne ako Kate Middleton

Princezná z Walesu je dlhoročnou módnou inšpiráciou a nedá dopustiť ani na brošne. Mnohé z nich sú dokonca súčasťou jej kráľovskej funkcie, ktorými vzdáva hold napríklad dôležitým udalostiam. V ďalších prípadoch je to však aj jej obľúbený doplnok, ktorým dokáže vyšperkovať a pozmeniť outfit. O Kate je známe, že rada recykluje módne kúsky a nemá problém si obliecť jeden kabát aj niekoľkokrát. A práve brošňa je skvelým prvkom, ktorý šikovne kúsok obmení a podčiarkne eleganciu.

Kate Middleton
Kate Middleton miluje brošne.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Vrstvite

Pri kombinovaní viacerých brošní naraz môžete zapojiť fantáziu a naozaj navrstviť niekoľko kúskov naraz. Tento stylingový trik môžete využiť na viacero príležitostí. Ak máte v šatníku obyčajné čierne šaty a potrebujete im dodať slávnostnejšie ladenie, vyzdobte ich brošňami. Štrasové verzie pokojne nahradia ostatné šperky, a keď budete kombinovať rôzne tvary aj veľkosti, vznikne vám jedinečný vzhľad, ktorý nebude mať nikto iný. Platí to aj pri oblečení na bežné nosenie. Takto vyzdobila rozličnými brošňami letné šaty návrhárka Stella McCartney.

Stella McCartney
Stella McCartney kolekcia jar/leto 2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Ďalšie inšpirácie, ako nosiť brošne, si pozrite v našej fotogalérii.

Galéria

Najnovšie videá