• Lifestyle
  • Bledomodré očné tiene vo vás prebudia nostalgiu: Ako ich nosiť moderne?

Bledomodré očné tiene vo vás prebudia nostalgiu: Ako ich nosiť moderne?

Bledomodré očné tiene vo vás prebudia nostalgiu: Ako ich nosiť moderne?

Máme pre vás hneď niekoľko inšpirácií, ako si vytvoriť svieži mejkap v modrých odtieňoch.

Modré líčenie očí bolo vždy ikonické a každé desaťročie malo svoju vlastnú interpretáciu. S výraznými očnými tieňmi v modrej palete sa dostala do povedomia pôvodná Barbie z roku 1959. Neskôr v 60. rokoch to boli filmová Kleopatra, ktorú stvárnila Elizabeth Taylor, aj Marilyn Monroe od Andyho Warhola, Liza Minelli a Twiggy definovali trendy modrého líčenia v 70. rokoch a Grace Jones či princezná Diana udržali popularitu modrej aj v 80. rokoch. Následne sa mnohé celebrity viezli na modrej vlne začiatkom desaťročia nového milénia. Dnes je modrá opäť v hlavnej úlohe a vybrali sme pre vás niekoľko inšpirácií, ako ju využiť v líčení.

Prehliadkové móla, ktoré sú vždy predzvesťou toho, čo sa bude nosiť, jasne naznačili, že modrá bude obľúbenou farbou v hľadáčiku. Okrem módnych kúskov si totiž našla svoje miesto aj v líčení. Viacerí dizajnéri sa vyhrali s kreatívnym prevedením bledomodrej v mejkape hneď v niekoľkých podobách. Na prehliadke Versace na jar/leto 2024 zažiarila modrá v podobe linky. Jemný retro nádych bude rafinovane pôsobiť k jarným outfitom.

Versace
Versace kolekcia jar/leto 2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

V prípade, že milujete extravaganciu, vyskúšajte dymové líčenie v modrej farbe, ktorým si doslova orámujete pohľad. Tento look dosiahnete modrou ceruzkou v tmavšej farbe, ktorou si orámujete líniu okolo mihalníc a následne ju roztieňujete smerom k hornému oblúku oka. Prejsť môžete aj do mačacieho tvaru, ktorý vášmu pohľadu dodá zvodnosť. Tento štýl líčenia je ako stvorený na párty či festival.

Dua Lipa
Speváčka Dua Lipa stavila na extravaganciu.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Preneste kúsok zimy aj do jari. Očné tiene s jemne pastelovým nádychom v striebristo-modrej sú jedným z jemnejších spôsobov, ako dodať vášmu každodennému líčeniu belasý look. V obľube ho mali aj supermodelky z 90. rokov, ale osvojili si ho aj hviezdy ako Iris Law a Lily-Rose Depp.

Pozrite si, ako si môžete vyčarovať modrý look.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa @patmcgrathreal

Najnovšie videá