Mária Čírová

Mária Čírová

Slovenská speváčka Mária Čírová sa stala známou v roku 2008, kedy vyhrala ôsmy ročník súťaže Coca - Cola PopStar. V novembri toho istého roka pokrstila debutový album Búrka. Na konte má ďalšie štyri albumy Na dosah (2011), Vianočný album (2015), #2017 a Moje Vianoce (2019). Za svoju prácu v hudobnom priemysle získala niekoľko ocenení. Na konte má aj Zlatého Slávika ako Objav roka z roku 2009. Okrem hudby a rodiny sa venuje aj charite. V roku 2011 sa stala ambasádorkou UNICEF a vycestovala do Kambodže.  

V roku 2023 súťažila v ôsmej sérii tanečnej šou Let's Dance. Pred nástupom na druhé kolo sa však počas tréningu nešťastne zranila. Do tretieho kola už nenastúpila a musela zo súťaže odstúpiť pre zdravotné komplikácie. 

  Sociálne siete
  V čom účinkuje

  Súvisiace videá

  Koho hrá a kde účinkuje

  Speváčka

  Mária Čírová je slovenská speváčka, klaviristka a skladateľka. Svoje prvé sólo spievala už ako štvorročná v zbore, ktorý viedla jej mama. Od detstva sa venovala ľudovému spevu. Na klavíri hrá od svojich siedmych rokov. Počas študijných rokov spievala v gospelovej formácii Trinity group. V roku 2008 vyhrala autorskú súťaž Popstar a nahrala svoj debutový album Búrka, čím v podstate odštartovala svoju kariéru na popovej scéne. Titulná skladba z tohto albumu sa stala v roku 2009 veľkým rádiovým hitom a zároveň bola aj jedným z horúcich kandidátov na víťazstvo slovenského kola Eurovízie.Medzi Máriine najväčšie hity patria skladby Unikát, Búrka, Kto vie, Chýbaš alebo Bez obáv. Pre českých divákov je Mária známa najmä z dvoch veľmi úspešných spoluprác - PADAM s Benom Cristovaom a VLOUPÁM SE s kapelou O5 a Radeček. Mária je aktuálnou držiteľkou prestížneho ocenenia OTO v kategórii najlepšia speváčka a v roku 2016 vyhrala známu televíznu show Tvoja tvár znie povedome. Svoje moderátorské skúsenosti nadobudla v lifestylovej relácii L.O.V.E. a v roku 2018 moderovaním aktuálnej série TV show "O 10 rokov mladší".Mária nedávno oslávia svojich 30 rokov a zároveň 10 rokov na popovej hudobnej scéne veľkolepým výročným koncertom. Je mamou dvoch detí, ktoré vychováva spolu so svojim manželom, hudobníkom a producentom Mariánom Kachútom. Venuje sa charite, v roku 2011 sa stala ambasádorkou UNICEF a momentálne úzko spolupracuje s Nadáciou detského kardiocentra v Bratislave a organizáciou Úsmev ako Dar.„Na nakrúcanie The Voice Česko Slovensko sa veľmi teším a som nesmierne šťastná, že môžem byť súčasťou práve tohto formátu – najväčšej televíznej hudobnej šou v Česku a na Slovensku. Tým, že som hudobníčka a viem, čo budú naši súťažiaci prežívať pred každým svojim vystúpením, budem snáď aj ich oporou,“ povedala Mária Čírová.