Táňa Pauhofová

Táňa Pauhofová

Táňa Pauhofová sa narodila v Bratislave. Štúdium herectva na Vysokej škole múzických umení v Bratislave ukončila v roku 2005. Už počas štúdia hosťovala v Činohre SND v inscenáciách Katarína, Alica v krajine zázrakov a Manon Lescaut. Členkou Činohry SND je od roku 2007. Stvárnila tu množstvo rôznorodých postáv.
Hosťovala aj v iných slovenských divadlách – v Divadle ASTORKA Korzo, Aréna, v Štátnom divadle Košice. Ako jedenásťročná stála pred kamerou v televíznom seriáli Škriatok, odvtedy účinkovala v mnohých televíznych filmoch a seriáloch na Slovensku a v Česku. Získala niekoľko ocenení.

V čom účinkuje

Súvisiace videá

Koho hrá a kde účinkuje

Nikol Tichá

Nikol Tichá je slobodná matka troch detí, ktorá síce nikdy nedokončila ani strednú školu, ale má v sebe hlboko zakorenený zmysel pred morálku. Je vysoko inteligentná a veľmi osobitá. Pracuje ako upratovačka bez rešpektu k akýmkoľvek autoritám. Zároveň sa riadi heslom „čo na srdci, to na jazyku“, čo ju zaťahuje do veľkého množstva konfliktných, ale aj komických situácií. Nehrá podľa pravidiel, žije vo svojom svete a má vyhranené a nekonvenčné názory, čomu zodpovedá aj výchova jej troch detí.Svojej pubertálnej dcére Tereze (Dorota Peniašková) sa snaží nahradiť nezvestného otca, synovi Erikovi (Dominik Roško), ktorý zdedil IQ po nej, pomáha v jeho vedomostných výpravách, s malou dcérkou Dorotkou (dvojičky Vrankovci) chce tráviť čo najviac času. So strážením detí jej z času na čas pomôže sused Karol (Dušan Kaprálik) alebo  mama (Zuzana Krónerová). Jej jedinečná osobnosť a excentrický zmysel pre štýl prináša chaos všade tam, kam príde.

Táňa Pauhofová na VOYO