Tomáš Maštalír

Tomáš Maštalír

Tomáš Maštalír je slovenský divadelný a filmový herec. Je členom činohry SND. Narodil sa 4. septembra 1977 v Trnave. Ako žiak základnej školy prednášal prózu. Študoval na modranskom gymnáziu, kde hrával divadlo. Neskôr odišiel do Bratislavy na VŠMU, kde boli jeho pedagógmi Emil Horváth, Juraj Slezáček či Peter Mikulík. Neskôr sa mu pedagogicky venoval aj režisér Ľubomír Vajdička. Štúdium úspešne ukončil v roku 2000, kedy pôsobil aj v trnavskom divadle. V tom istom roku sa stal členom Činohry SND. V súčasnosti má na konte množstvo divadelných hier, filmov a seriálov. Je tiež veľmi obľúbený v dabingu. Okrem reklám pre známu komerčnú banku prepožičal svoj hlas aj postave Voldemorta vo filmoch o čarodejníkovi Harrym Potterovi. Načítal tiež komentáre k seriálom Najväčšie tragédie Slovenska, Najväčšie kriminálne prípade či relácii 112. 

Diváci si ho obľúbili aj v seriáloch televízie Markíza: Ordinácia v ružovej záhrade, Chlapi neplačú, Výnimočná Nikol či ako profesora Sama Vozára v seriáli Pán profesor, kde hviezdi už v štvrtej sérii. Najnovšie sa naňho môžu tešiť v seriáli Dunaj, k vašim službám. 

Tomáš má na konte aj niekoľko ocenení. Doma má dve sošky OTO v kategórii herec za roky 2007 a 2008. V roku 2008 sa stal aj Talentom roka. V roku 2009 získal ocenenie IGRIC za herecký výkon vo filmovom alebo televíznom diele - postava Andreja v študentskom filme Leto za originálne vytvorenie ambivalentnej postavy. Je aj držiteľom ceny Krištáľové krídlo v kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie. 

Vek
46 rokov
V čom účinkuje

Súvisiace videá

Koho hrá a kde účinkuje

Dunaj, k vašim službám

Leopold Kučera

Dunaj, k vašim službám

Samo Vozár

Nekonvenčný učiteľ chémie, fyziky a telocviku, ktorý by pre svojich študentov urobil takmer čokoľvek. Učenie je jeho život, ale osobný život má v troskách.Samo je zarytým zástancom staromládeneckého spôsobu života. Vďaka tomu na prvý pohľad vyzerá, že životom len tak pláva bez hlbšieho zmyslu a cieľa. Ale okrem užívania si má Samo celoživotnú vášeň, povolanie, niečo, v čom je lepší od všetkých naokolo – učenie. Je to niečo, čo si nevybral on, ale čo si vybralo jeho. Prirodzený talent, ktorého to navyše ešte aj baví. Jeho cieľom nie je naplniť a dodržať osnovy, na tie Samo kašle. Jeho misiou je odovzdať vedomosti – a je jedno, akou formou sa to stane. Niet divu, že Samov osobný život je jeden obrovský chaos. Na nič iné jednoducho nemá čas, no nie je to výsledkom jeho sebeckosti alebo povrchnosti, ale preto, že všetku energiu venuje svojim študentom. Aj vo chvíľach, keď to tak nevyzerá. 

Andrej Rosický

Andrej je na pohľad ideálny muž, kamarát, otec. K ľuďom je vždy milý, ochotný pomôcť aj na svoj vlastný úkor či voľný čas. Od samovraždy svojej depresiou trpiacej manželky sám vychováva syna Lukáša (Martin Pallay), čo mu v očiach okolia iba pridáva ďalšie plusové body. V práci je Andrej prirodzeným lídrom a rešpektovaným kolegom s nepopierateľným talentom pre svoju prácu. Veľa ľudí mu vďačí za zdravie alebo dokonca aj za život. Je vtipný, príjemný spoločník a tak ostáva jediná otázka – prečo je aj tak dlho po smrti manželky stále sám.

Matej

Vedľajšiu úlohu v seriáli stvárni aj Tomáš Maštalír. Hrá bývalého partnera Nikol a tiež otca jej dvoch detí - Erika a malej Dorotky. Aj jeho vzťah s Nikol je komplikovanejší ako sa na prvý pohľad zdá a počas ôsmich častí seriálu ešte určite zamotá karty.

Tomáš Maštalír na VOYO