Slováci reagujú na posledný diel Druhej šance. Spomienky plné bolesti, sĺz a smútku

Slováci reagujú na posledný diel Druhej šance. Spomienky plné bolesti, sĺz a smútku
Zdroj: TV Markíza

Ôsma epizóda oživila citlivé spomienky.

Návrat v Druhej šanci do jedného z najťažších období, aké Slovensko v posledných rokoch zažilo, otvoril rany mnohých Slovákov. Diváci popri sledovaní dojemných osudov seriálových hrdinov znova prežívali srdcervúce spomienky, ktoré pandémia priniesla do ich súkromných životov a podelili sa o ne na sociálnych sieťach.

„Táto časť bola veľmi autentická. Veľmi ma to vrátilo v čase a pripomenulo mi to, ako hrozne zomierali ľudia v mojom okolí, no hlavne môj tatko a švagrinka, ktorej COVID ,urýchlil‘ priebeh rakoviny. Neplakala som, ja som sa zadúšala od plaču. Strašné to je len vidieť, nieto ešte zažiť. Klobúk dole pred všetkými zdravotníkmi, v tomto prípade aj pred hercami,“ napísala na Facebooku Silvia.

TIP: Moment, keď Júlii puklo srdce. Pri pohľade na jej bolesť plakali všetci

Rovnaké emócie zasiahli aj ďalších fanúšikov. „Veľmi silná a reálna časť - Presne taká vyčerpaná, unavená a ,na autopilota‘ chodila dcéra domov, keď robila v čase COVID-u na ARE. Presne takto to tam vyzeralo, zomierali mladí ľudia, dokonca mamička po pôrode. Kto nezažil, nepochopí,“ pridala sa so spomienkou Sylvia. „Bohužiaľ, toto isté sme prežili v rodine. Bola to neskutočne krutá realita,“ podelil sa o bolestivú spomienku Miroslav.

Ôsma epizóda Druhej šance bola retrospektívou do obdobia vrcholiacej pandémie v nemocnici Bezručova. Diváci od začiatku druhej série spoznávali len útržkovité spomienky obľúbených hrdinov, ktoré sa podpísali na ich životoch a správaní. Až v ôsmej časti tak mali možnosť pochopiť, čo sa udialo v osudnú chvíľu, keď zomrel Šimon, ale i to, že Gabrielove vážne úzkosti nespôsobil iba rozchod s Lujzou.

Popri silných pocitoch divákom neunikli ani výkony obľúbených hercov. „Excelentné herecké výkony. Aj slzy boli. No o to silnejší príbeh, že sme to prednedávnom žili,“ zhodnotila diváčka Michaela. „Česť všetkým lekárom, sestrám, pracovníkom,“ nezabudla vzdať poctu tým, ktorí počas pandémie bojovali za nás všetkých.

Pozrite si ukážku z ôsmej epizódy, keď Júlia zistila, že Šimon zomrel:

FOTO:  TV Markíza

Seriál Druhá šanca sledujte každý pondelok o 20.30 h na Markíze a vždy o týždeň skôr na Voyo.

Chceli by ste sa aj vy podieľať na výrobe seriálu, ako je Druhá šanca? Je práca v televízii vaším snom? Teraz máte jedinečnú možnosť prihlásiť sa do unikátneho štipendijného programu CME Content Academy.


Galéria

Zdieľať

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie