Druhý dych: 47. a 48. epizóda

Druhý dych: 47. a 48. epizóda

Lenka skoro spadne z nôh, keď jej mladá produkčná z tímu Mira Santnera ponúkne naozaj zaujímavý džob...

Mikuláš (Ivan Romančík) sa hnevá na Gitku (Hana Gregorová), že k nemu pozvala Klaudiu (Eva Pavlíková) a Milana (Marián Slovák) – vraj okrem nej nepotrebuje nikoho... No Gitka veľmi dobre vie, že to nie je pravda, že z neho len hovorí smútok a sklamanie z udalostí posledných týždňov. To Milan sa, naopak, skvelo baví, keď sa mu Klaudia prizná, že ju Gitka naučí variť – a zároveň sa veľmi teší, že sa po toľkých rokoch manželstva so zásadovou makrobiotičkou hádam konečne dobre naje! Teodora (Pavel Višňovský) pohľad na Andreu (Milena Minichová) dobre sa baviacu s barmanom Rickym (Matúš Krátky) a jeho okato ignorujúcu evidentne zhrýza, čo neunikne ani Timei (Slávka Halčáková), ktorá ale za ten svet nechápe, prečo mu záleží práve na takejto úbohej karikatúre ženy, ktorú už mal asi každý... No nielen to je téma, ktorú Teodor a Timea musia prebrať. Je toho naozaj veľa – koniec koncov, z minulosti ešte majú nevyrovnané účty... Danielova (Braňo Deák) mama Mária (Anna Javorková) je z výsledkov testov otcovstva Andreinho nenarodeného dieťaťa nielen veľmi sklamaná a rozčarovaná, ale zdá sa, že úplne stráca pevnú pôdu pod nohami! Na Daniela je taká nahnevaná, že by ho najradšej prehla cez koleno, keby už nebol dospelý. A tak mu aspoň po oznámení „radostnej novinky“ tvrdo šplechne do tváre, čo si o tom, ako dramaticky vyvádza kvôli rozchodu s Annou (Jana Lieskovká) a pritom ju sám nehanebne podviedol, vlastne myslí! Daniel je, pochopiteľne, tiež v riadnom šoku. Nanešťastie ani jeden z nich netuší, že mrcha Andrea želanému výsledku pomohla podplatením skorumpovaného lekára, ktorý svojho času ošetroval postreleného Teodora... Jakub (Martin Mňahončák) sa veľmi snaží, aby Máriu, ktorá Danielovu súčasnú zamotanú situáciu považuje za svoje osobné zlyhanie, nejako utešil. A zdá sa, že našiel tie správne slová... Dušan (Róbert Halák) už má dosť zbytočného okolkovania. Preto povie Anne, že vážne uvažuje o tom, že sa v Nemecku usadí natrvalo, no jeho definitívne rozhodnutie závisí od nej. Pretože hoci vie, že nie je doňho šialene zamilovaná a sú len dobrí priatelia, myslí si, že by spolu mohli byť šťastní, aj s malým Števkom (Gregor Hraška)...

Po márnych telefonátoch sa Daniel rozhodne vyhľadať Andreu v bare, no nenájde ju tam. Zato ale natrafí na Timeu, ktorá ho pozve na drink – vidí totiž, že dnes nie je vo svojej koži a cíti príležitosť opäť sa mu trochu priblížiť. Lenže tentoraz jej to nevyjde, pretože Daniel je myšlienkami úplne inde... To ju tak rozladí, že sa rýchlo musí niečím zamestnať. Nuž a tentoraz svoju pozornosť zameria na Danielovu firmu Danarch - a obzvlášť na Lukáša (Pavel Bruchala), o ktorom chce vedieť úplne všetko! Andrea nechá Daniela zlomyseľne poriadne vydusiť. Dokonca sa trápne zatají i vo vlastnom byte, keď jej zničený Daniel búcha na dvere a dožaduje sa rozhovoru. Na druhý deň ráno sa Daniel so všetkým zverí Viktorovi (Kamil Mikulčík), ktorý na rozdiel od svojho brata a matky ani na jedinú sekundu nepochybuje o tom, že Andrea Danielovi otcovstvo prišila nejakým hnusným podvodom a že to, že sa teraz Danielovi vyhýba, je len ďalšia jej sprostá stratégia... Už má toho naozaj dosť, a tak zájde rovno za Andreou a pohrozí jej, že ak sa dieťaťa nezbaví, dostane ju za mreže! No keďže to na ňu vôbec nezaberie, siahne Viktor po zbrani toho najtvrdšieho kalibru – prisahá, že ak neprestane jeho bratom manipulovať a nezmizne definitívne z jeho života, povie Lenke (Kristína Svarinská) pravdu!

Krátko nato Andrea zavolá Danielovi a zavolá ho k sebe, aby sa porozprávali. A zvolí novú, hrdú a emancipovanú taktiku – vraj sa s ním nemá o čom rozprávať a čo s ním riešiť, pretože vie, že ju nemiluje a nechce, že jej tehotenstvo bolo výsledkom jedinej noci bez lásky a že ho porodí a vychová úplne sama, bez neho!

Daniel je z Andreinej nečakanej reakcie taký vykoľajený, že opäť siahne po alkohole. Viktor jeho rozpoloženie nechápe a celú situáciu sa snaží obrátiť na žart – netušiac, že ich bratský rozhovor počuje i Lenka, ktorá je z toho poriadne zmätená. Keď sa jej Viktor prizná, že Andrei k jej zvláštnej rozhodnosti a nezávislosti tak trochu dopomohol svojou včerajšou intervenciou, pohádajú sa... Mračná sa zbiehajú i nad vzťahom Mikuláša a Gitky, ktorí sa opäť pochytia preto, že Gitka pozvala Klaudiu a Milana - a Mikuláš sa s nimi nechce stretnúť. Chce sa totiž radšej naďalej zožierať sebaľútosťou... Gitka sa obáva najhoršieho a už naň pripravuje i svojich hostí, keď sa pred nimi zrazu zjaví zjavne skvele naladený a kyticami kvetov vyzbrojený Mikuláš, ktorého akoby vymenili! Lenka skoro spadne z nôh, keď jej mladá produkčná z tímu Mira Santnera (Linda Wágnerová) ponúkne naozaj zaujímavý džob – má robiť maskérku pre nový romantický seriál, ktorý už zajtra začnú nakrúcať v Tatrách! Viktor je touto ponukou, ktorá je splnením všetkých tajných snov jeho lásky, nadšený, no zdá sa, že ona je skôr zaskočená, ako potešená. Napokon z nej šokovaný Viktor dostane, že túto ponuku plánuje odmietnuť len kvôli Andrei – aby ju nenechala samu, keď ju teraz bude tak veľmi potrebovať... Na obrovské prekvapenie ich oboch ale Andrea trvá na tom, aby Lenka tú prácu vzala – a tá to nakoniec aj urobí.

Po rozhovore s Milanom si Mikuláš konečne uvedomí, že jeho pocit vnútornej krivdy a sklamania kvôli tomu, čo sa stalo medzi Danielom a Annou, je v porovnaní so žiaľom jeho priateľa až zahanbujúci – koniec koncov Milan svoju dcéru stratil navždy... A táto bolesť sa s tou jeho naozaj nedá porovnať. Andrea zahrá pred Máriou neuveriteľné divadielko – ako zodpovedná nastávajúca mamička, ktorá sa jej pokorne ospravedlní a chce s ňou ako budúcou babičkou jej dieťaťa korektne vychádzať a zároveň sa stať jej vzornou pacientkou, aby nič nezanedbala... Lenže na termín u kardiológa, ktorý jej Mária promptne po známosti vybaví sa nedostaví, a tak sa Mária rozhodne zájsť za ňou do baru. Vysvetlenia sa však už od Andrey nedočká, pretože tá počas vystúpenia skolabuje a zamdlie! A tak ju Mária spolu s barmanom Rickym odvezú okamžite do nemocnice... Timea chce pre svoje nekalé plány využiť Lukáša – a železo kuje pekne zahorúca! Akože omylom sa do Danarchu dostaví na neexistujúce stretnutie, a tak ho vytiahne von na obed, kde z neho šikovne vymámi všetko, čo ju zaujíma... A podarí sa jej tiež poriadne zamávať jeho egom!

Mária dôrazne varuje Andreu, že musí nastúpiť do nemocnice a podrobiť sa sérii vyšetrení – a musí to urobiť čo najskôr, aby neohrozovala svoj život a život svojho dieťatka! Potom ju odvezie domov. Keď zistí, že je Andrea sama doma – čo tá patrične zdramatizuje – začne si robiť ešte väčšie starosti o ňu i bábätko, ktoré čaká. Preto po zvažovaní všetkých pre a proti zájde za Danielom a presvedčí ho, aby Andreu prichýlil u seba doma – aspoň na štyri dni, aby sa jej počas Lenkinej neprítomnosti nič nestalo...

Sledujte v utorok, 9. apríla, o 6.00 a v stredu, 10. apríla, o 6.00!

Nenechajte si ujsť ani telenovelu Túžba tela s Mariom Cimarrom - vždy v pondelok až piatok o 16.00, na Doma!

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie