Druhý dych: 51. a 52. epizóda

Druhý dych: 51. a 52. epizóda

Annu správa, že Daniel čaká s Andreou dieťa a že bývajú pod jednou strechou, zasiahne ako blesk z jasného neba!

Ešte o čosi väčší šok, ako utrpel Daniel (Braňo Deák), keď pred dverami Barborkinej (Emma Tarageľová) izby natrafil na Annu (Jana Lieskovská), utrpí ona, keď zistí, v akom zlom psychickom stave dievčatko je - a že z toho navyše Daniel viní ju. Zoči-voči jeho bezmocnému hnevu a výčitkám by mu najradšej konečne povedala pravdu, no vie, že nesmie, a tak jej ostanú len oči pre plač... Laura (Elena Podzámska) sa márne snaží vymámiť z Lukáša (Pavel Bruchala), čomu sa venuje vo voľnom čase. Rozhodne jej nemieni vešať na nos svoje tajné kšefty s Timeou (Slávka Halčáková), preto jej prezradí len toľko, že „konkurencia nespí"... Mária (Anna Javorková) je príjemne prekvapená nielen tým , že Klaudiin (Eva Pavlíková) zdravotný stav sa výrazne zlepšil, ale tiež tým, keď jej svatka prezradí, že Milan (Marián Slovák) úplne prestal piť a konečne sa im obom začína dariť - teda samozrejme nebyť toho, čo sa teraz stalo s Barborkou. Hoci sa Dušan (Róbert Halák) i naďalej snaží byť Anne oporou a utešiť ju v jej žiali, obaja si bolestne uvedomujú, že sa medzi nimi začína vytvárať akási čudne prázdna priepasť - a Dušan cíti, že sa mu Anna nezadržateľne vzďaľuje... Daniel sa veľmi trápi - a svoj žiaľ a bezradnosť sa znovu snaží utopiť v alkohole, čo si s veľkou nevôľou všimne všetečná Ilona (Zuzana Porubjaková), ktorá mu hneď aj patrične zdvihne mandle, keď sa zase začne ľutovať a zo všetkého zlého viniť Annu. Stačí na to jediná otázka - prečo je vlastne vo vile nasťahovaná Andrea (Milena Minichová)?!

Timeiným hraným záujmom a chválou povzbudený Lukáš akoby zrazu stratil kontakt s realitou - začne preceňovať svoje schopnosti a zhadzovať Danielove zásluhy! Malého Števka (Gregor Hraška) tvrdo zasiahne, keď si nepozorovane vypočuje časť rozhovoru Anny a Dušana a vyrozumie z neho, že ho chcú umiestniť do detského domova... Zákerná Andrea vycíti, že je pre ňu Annin návrat reálnou hrozbou, a tak začne do Daniela hustiť množstvo nezmyslov - a zdá sa, že uňho padli na úrodnú pôdu, pretože keď Anna príde znovu navštíviť Barborku, od sestričky sa dozvie, že na výslovné prianie jej otca ju k nej nesmú pustiť! No našťastie je tu ešte Jakub (Martin Mňahončák), ktorý má na Anninu úlohu pri zotavovaní Barborky úplne iný názor a nemieni sa trápeniu svojej malej pacientky len tak nečinne prizerať. A povie to obom bývalým snúbencom na rovinu, aj keď vie, že túto informáciu rozhodne neprivítajú nadšenými ováciami. Nemýli sa - Daniel je taký nahnevaný, že spochybní jeho kompetencie a rozhodne sa zveriť ju inému lekárovi!

Kým sa nešťastná Anna so všetkým trápením zveruje Diane (Karin Olasová), Dušan sa riadne vystraší, keď po návrate z nákupov zistí, že počas jeho neprítomnosti Števko niekam zmizol! Nechal mu len odkaz, že bude u Diany - no tam nedorazil... Anna v strachu o jeho život, veď čo ak ho náhodou našli mafiáni, neváha ani minútu a zájde za Teodorom (Pavel Višňovský) - požiadať ho o pomoc! Ten tak trochu prekvapivo bez zbytočných vykrúcačiek súhlasí, pretože správne vytuší, že ak sa chlapec dostal do rúk nemilosrdného Tibora (Dušan Cinkota), jeho život visí na vlásku! Keď sa jeho najhoršie obavy potvrdia, pritlačí na Tibora, aby Števka pustil, no neovládateľný zabijak sa mu vzoprie, omráči ho, spúta a potom naňho opovržlivo namieri zbraň...!

Nezvládnuteľného Tibora, ktorý drží v zajatí Števka i Teodora a vyhráža sa im smrťou, prekvapivo spacifikuje Timea, ktorá sa o všetkom dozvedela od vystrašenej Anny. Keď malého utečenca viditeľne otrasený Teodor znovu vráti Anne, dôrazne ju varuje pred Tiborom - pretože nabudúce už ho určite nik nezastaví... Diana, Dušan a Anna sa zúfalo snažia nájsť spôsob, ako chlapcovi pomôcť a zároveň mu zabezpečiť rodinné zázemie, ktoré mu až dosiaľ osud tak vytrvalo upiera. Gitka (Hana Gregorová) dnes nemá najlepší deň... Najprv sa do nej a do Ilony obula Andrea, pretože sa jej nepáči, že spochybnili Danielovo konanie v súvislosti s ňou a Annou, nuž a teraz je zase kvôli nej veľmi smutný Mikuláš (Ivan Romančík), ktorého zaskočila nadšeným štebotaním o návrate jeho dcéry - až do tejto chvíle totiž o tom, že je Anna späť, ani len netušil! Vôbec preto nepochybuje, že sa naňho Anna hnevá za to, ako sa k nej správal... Napokon ho zo sebaľútosti veľmi rýchlo vytrhne práve Gitka, keď ho pošle za Annou porozprávať sa a naliať si čistého vína! Klaudia má z Milana čudný pocit. Zdá sa jej, že sa správa nejako zvláštne, akoby vôbec nebol vo svojej koži - niečo iné povie a iné urobí... Napokon sa ale nechá učičíkať jeho prísľubom, že im zaplatí pobyt v kúpeľoch. Je touto predstavou taká nadšená, že si vôbec nevšimne, že Milan zbledol, posmutnel a hlboko si povzdychol, akoby sa naňho práve zrútila váha celého sveta.

Nešťastný Jakub sa môže len bezmocne prizerať, ako Daniel svojím ďalším nezmyselným výbuchom hnevu po jeho slovách, že jeho vzťah k Anne je pre uzdravenie jeho dcérky kľúčový, dosiaľ úplne apatickú Barborku rozplakal. Vzápätí sa za dverami jej nemocničnej izby Daniel do Jakuba zlostne pustí a začne mu vyčítať jeho nekompetentnosť ako psychiatra. No keď mu Jakub vysvetlí, že z jeho strany šlo o cielenú taktiku, ako u Barborky vyvolať aspoň nejakú reakciu a že ak on ako jej otec skutočne chce, aby sa začala uzdravovať, bude musieť nájsť vo svojom živote miesto pre Annu, pretože len ona môže dievčatku pomôcť, pochopí. A tak zatne zuby, zabudne na chvíľu na svoju hrdosť a zavolá Anne! Pri nečakanej návšteve Milanovho domnelého zamestnávateľa v starožitníctve sa šokovaná Klaudia dozvie pravdu, ktorú pred ňou je manžel úzkostlivo skrýval - že ho kvôli jeho niekdajším problémom s alkoholom považujú za nespoľahlivého, a preto ho nik nechce zamestnať!

Anna má z otcovej návštevy zmiešané pocity. Síce ju teší, že sa ich vzťah znovu napravil, no na druhej strane má čo robiť, aby sa pred ním nezosypala po správe, ktorá ju zasiahla ako blesk z jasného neba - že Daniel čaká s Andreou dieťa a že bývajú pod jednou strechou! Pred otcom to zahrá dostratena, akoby práve to bol dôvod jej odchodu s Dušanom, no po jeho odchode jej krásnu tvár zalejú slzy a jej žiaľ ju úplne prevalcuje... Daniel ju márne čaká na dohodnutom stretnutí. Nedvíha mu ani len telefón. Rovnako márne sa na ňu teší i Gitka, ktorá špeciálne kvôli nej robila šúľance - a ktorá preto poriadne vyčistí Mikulášovi žalúdok. Diana urobí na Dušana veľký dojem, keď mu prezradí, že reálne zvažuje možnosť osvojiť si Števka! Približne v rovnakom čase, no o pár kilometrov ďalej, sa ponížený mafián Tibor so zbraňou v ruke chystá pomstiť Timei...

Sledujte v pondelok, 15. apríla, o 6.00 a v utorok, 16. apríla, o 6.00!

Nenechajte si ujsť ani telenovelu Túžba tela s Mariom Cimarrom - vždy v pondelok až piatok o 16.00, na Doma!

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie