Druhý dych: 77. a 78. epizóda

Druhý dych: 77. a 78. epizóda

Dušan sa Diane prizná, že už vie, že dokáže milovať aj inú ženu, ako Annu - a navrhne jej, aby sa zaňho vydala!

Annu (Jana Lieskovská) Šakalova (Andy Hryc) návšteva, aj jeho predstieraná milota, neskutočne desia... Obzvlášť preto, že je absolútne jasné, že neprišiel len na zdvorilostnú návštevu a že od nej bude niečo chcieť. Ukáže sa, že to niečo... Je všetok majetok, ktorý na ňu Daniel (Braňo Deák) prepísal skôr, než skončil za mrežami! Anna mu má čo najskôr všetky peniaze pokorne odovzdať - a on potom na oplátku zariadi, aby sa Daniel dostal na slobodu. Alebo to neurobí, no potom... Po rozhovore s mamou má Viktor (Kamil Mikulčík) pocit, že stráca aj posledné zvyšky ilúzií, teda ak vôbec ešte nejaké má. Tak ho šokuje, keď sa dozvie pravdu o povahe vzťahu Márie (Anna Javorková) a Jakuba (Martin Mňahončák), že zareaguje ako úplný hlupák a mame vykričí, že na vzťah s ním - a vlastne akýkoľvek vzťah - je jednoducho pristará, pretože Jakub je jeho rovesník a ona... Babka! Príliš neskoro si uvedomí, že prestrelil a že tým mamu veľmi ranil. Keď sa rozzúrený Viktor vráti domov a povie Lenke (Kristína Svarinská), že Jakub zámerne predlžoval jej pobyt na psychiatri a umožnil tak ľuďom zodpovedným za jej znásilnenie zahladiť všetky stopy, má Lenka pocit, akoby bola uväznená v nejakej nevysvetliteľnej nekonečnej nočnej more! Policajný vyšetrovateľ Rábek (Marek Majeský) je taký frustrovaný z nepochopiteľných machinácií, ktoré sa v poslednom čase akosi nebezpečne premnožili okolo prípadu vytunelovania firmy Danarch, že urobí niečo nepredstaviteľné - na mol sa opije priamo v kancelárii. Na jeho veľkú smolu jeho kolegyňa toto jeho zlyhanie zneužije na to, aby ho úplne odstavila. Nechá ho podrobiť dychovej skúške a následne skonfiškuje jeho odznak, postaví ho mimo službu a varuje ho, že ak sa neprestane pliesť do vecí, do ktorých nemá, obviní ho z marenia vyšetrovania!

Malej Barborke (Emma Tarageľová) Anna a ocko veľmi chýbajú, no našťastie nepozná úplnú pravdu. Už i tak je nešťastná, že je Anna v nemocnici a keby vedela, že jej ocko je vo väzení, len by sa zbytočne ešte viac trápila... Ešteže jej Ilona (Zuzana Porubjaková) milosrdne zaklamala, že ocko je na dôležitej služobnej ceste. Keď Teodor (Pavel Višňovský) vďaka bystrému Ivanovi (Filip Tůma) zistí, že Timea (Slávka Halčáková) nie je v bezpečí, ako si myslel, ale že ju uniesol šialený a nezvládnuteľný Tibor (Dušan Cinkota), ktorý určite pracuje pre Šakala, zájde za mafiánom a pohrozí mu, že ak sa jeho dcére niečo stane, vie toho dosť na to, aby mu poriadne zavaril! Ibaže Šakal si myslí, že Teodor blufuje. Vlastne sa naivne spolieha na to, že Teodor nikdy neurobil nič, čo by ho samého ohrozilo - a že to bude úplne rovnaké i v tomto prípade. Po návrate zo skvelej dovolenky sa Milan (Marián Slovák) a Klaudia (Eva Pavlíková), vyzbrojení množstvom zábavných historiek a fľaškou dobrého vína, vyberú na návštevu k Mikulášovi (Ivan Romančík) a Gitke (Hana Gregorová). Tam ich dobrá nálada razom prejde a úsmevy na ich tvárach vystrieda úprimné zdesenie, keď sa dozvedia horúce novinky - že Anna skončila v nemocnici a Daniel vo vyšetrovacej väzbe!

Teodor sa po zrelej úvahe rozhodne pre extrémne riskantný krok, ktorý ho môže stáť nielen slobodu, ale i život. Osloví totiž Rábka so žiadosťou o pomoc pri záchrane Timei - a na oplátku mu ponúkne nielen CD-čko s dôkazmi, ale i svoju výpoveď proti Šakalovi! Keď Teodorovi zavolá Ivan a prezradí mu, že zistil, kde Tibor väzní jeho dcéru a že na to miesto práve dorazil aj Šakal so svojimi gorilami, Teodor a Rábek sa bleskurýchle rozhodnú vydať sa za a pokúsiť sa Timeu zachrániť. Netušia, že doslova v hodine dvanástej. Tibor totiž práve doráňanej a pevne zviazanej Timei oznámil, že ju čaká náročný deň. Jej posledný...

Šakal sa posmešne rozlúči s Timeou a potom odtiahne ako veľký pán aj so svojimi gorilami. V starej polorozpadnutej budove tak vystrašenú Timeu vydá na milosť a nemilosť zhýralému Tiborovi, ktorý sa už nevie dočkať chvíle, kedy ju začne mučiť. Na jeho veľkú smolu sa jej však nedočká, pretože zasiahne prekvapivo rýchlo zohratý novopečený tím Teodor - Rábek, ktorý ho v minúte odzbrojí a Timeu zachráni. Dianu (Karin Olasová) prekvapí nečakaný Dušanov (Róbert Halák) návrat. Ešte viac však jeho priznanie, prečo sa vrátil - ani kvôli bytu, ani kvôli Anne... Ale kvôli nej! Veľké prekvapenie ale čaká i na policajného vyšetrovateľa Rábka, ktorý sa dozvie, že jeho hyperaktívna kolegyňa vôbec nie je skorumpovaná, ako sa domnieval, ale že už viac ako rok pracuje pod záštitou Interpolu na odhaľovaní organizovaného zločinu a že chce predovšetkým zatknúť a nadlho - alebo podľa možností nadobro - dostať za mreže Šakala. A jedno o čosi menšie, keď zistí, že s políciou na tomto prípade intenzívne spolupracuje Timea! Dušan sa Diane prizná, že už vie, že dokáže milovať aj inú ženu, ako Annu. Dodá, že na ňu nemohol prestať myslieť, že mu veľmi chýbala, túžil počuť jej hlas a byť pri nej... Dojme ju, keď ju požiada, aby mu povedala, nech s ňou ostane! Potom sa pobozkajú a dajú voľný priechod svojim citom. No nevýslovné šťastie a dokonalé uvoľnenie príde až po tom - keď Dušan Diane navrhne, aby sa zaňho vydala. A to nielen kvôli Števkovi (Gregor Hraška)!

Keď polícia zasvätí Daniela do celej záležitosti okolo Šakala, súhlasí s riskantným plánom, že si po prepustení z vyšetrovacej väzby na stretnutie so Šakalom, na ktorom má naňho prepísať svoj majetok, nechá na telo pripevniť odpočúvacie zariadenie. Dohodnú si aj heslo pre prípad ohrozenia Danielovho života - má vtedy vysloviť Barborkino meno, čo bude jednoznačný signál pre políciu, aby kukláči okamžite zasiahli. Na Máriinu výslovnú prosbu príde Jakub do vily za Lenkou, ktorá zúfalo potrebuje jeho pomoc. Napokon si však pomôžu navzájom, hoci výbušný Viktor by to určite nepriznal, aj keby mal od toho závisieť jeho život - pretože Jakuba teraz pasoval do úlohy triedneho nepriateľa a nie práve vyberaným spôsobom - a dosť agresívne - nástojí na tom, aby sa Jakub aj Lenke, aj jeho mame na míle vyhýbal! Po dokonale synchronizovanom zásahu skončí evidentne zaskočený Šakal za mrežami. Rovnako ako polepšený Teodor, ktorý - tak, ako sľúbil - vymenil svoju vlastnú slobodu za dcérin život, čím si však, tak trochu paradoxne, konečne definitívne našiel cestu k jej srdcu. No zatýkanie pokračuje, a tak si polícia zanedlho príde nielen po Lukáša (Pavel Bruchala), ktorý si sám tak neuveriteľne hlúpo zavaril, ale i po Rábkovho skorumpovaného kolegu Henricha.

Anna je prešťastná, keď ju z hlbokého spánku preberie vôňa nádherných červených ruží a dotyky a bozky milovaného Daniela, ktorý za ňou po všetkých prežitých útrapách prišiel do nemocnice. Iné prekvapenie, a rozhodne nie také príjemné, čaká na Šakala v kancelárii policajného vyšetrovateľa, kde sa opäť ocitne zoči-voči s Timeou. Tentoraz je ale každý z nich v diametrálne odlišnej pozícii, ako pri ich poslednom stretnutí...

Sledujte v utorok, 21. mája, o 6.00 a v stredu, 22. mája, o 6.00!

Nenechajte si ujsť ani telenovelu Túžba tela s Mariom Cimarrom - vždy v pondelok až piatok o 16.05, na Doma!

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie