Druhý dych: 75. a 76. epizóda

Druhý dych: 75. a 76. epizóda

Policajný vyšetrovateľ Rábek vôbec nevie, čo si má o Timei myslieť. Úplne ho rozhodí, keď sa ho pokúsi zviesť...

Šakal (Andy Hryc) besnie, keď zistí, že všetok Danielov (Braňo Deák) majetok je prepísaný na Annu (Jana Lieskovská). S takýmto prekvapením rozhodne nepočítal... No ešte niekto je týmto nečakaným vývojom situácie dosť zaskočený, a síce Viktor (Kamil Mikulčík), ktorý sa to práve dozvedel od Danielovho právnika. Hoci ho evidentne dosť ranilo, že ani len dom Daniel neprepísal na mamu (Anna Javorková) či naňho, napokon sa s Annou zhodnú, že aj napriek týmto výhradám budú ťahať za jeden povraz. Kým sa Anna márne pokúša presvedčiť policajného vyšetrovateľa Rábeka (Marek Majeský) a jeho skorumpovaného kolegu, aby ju pustili za Danielom, oni sa ju naopak snažia primäť k výpovedi ako podozrivú, keďže z toho, že na ňu Daniel previedol svoj majetok, usudzujú, že i ona je zapletená v podvodnej činnosti, z ktorej ho vinia. Šakal sa zatiaľ vyzúri na Timei (Slávka Halčáková), ktorá je zjavne dosť prekvapená tým, že ich plány sa takto nečakane zvrtli... Vyzerá to tak, že na Annu je extrémny stres, ktorý prežíva kvôli tvrdému psychickému nátlaku policajtov, jednoducho priveľa. Najprv jej príde ľahko nevoľno, potom začne mať pocit, že nemôže dýchať a napokon dostane veľmi silné kŕče, ktoré vystrašia aj ostrieľaného Rábeka, a tak okamžite zavolá Márii, čo sa vlastne stalo - a potom neváha ani minútu a odvezie Annu do nemocnice vlastným autom.

Teodor (Pavel Višňovský) a Timea sa azda po prvý raz úprimne porozprávajú o záporoch života kriminálnika. Teodor svojej dcére radí, aby zmenila svoj život, kým je ešte mladá a môže - a aby videla, aké neblahé následky môže mať život, aký viedol on sám, za ktorý sa veľmi, veľmi hanbí, dá jej DVD-čko, vďaka ktorému nielen on skončí za mrežami. Mária má pocit, že sa jej v jedinej sekunde celý svet zosypal ako domček z karát. Síce ju veľmi poteší, keď sa dozvie, že Anna nosí v brušku jej vnúčatko, no zároveň sa veľmi obáva o ňu i o to maličké, pretože Annin stav je vážny. Zároveň ju poriadne šokuje poznanie, že Daniel je odvčera vo väzbe a následne odporné znôšky lží, ktoré si o svojom synovi prečíta v jednom klebetníku. Jakub (Martin Mňahončák) ju chce nejako utešiť a upokojiť, a tak sa stretne s Teodorom, aby sa od neho dozvedel viac. A pri tej príležitosti sa rozhodne - hoci vie, že tým riskuje svoj šťastie - povedať Márii všetko o svojom síce nedobrovoľnom, no neodškriepiteľnom podiele na Teodorových špinavostiach...

Po veľmi zvláštnej návšteve u Timei, ktorá namiesto stretnutia policajta a potenciálnej podozrivej pripomína skôr flirtovanie, čaká policajného vyšetrovateľa Rábeka ešte o čosi zvláštnejšie prekvapenie v jeho vlastnej kancelárii. Jeho mladá kolegyňa mu totiž najprv znemožní kontaktovať oddelenie zaoberajúce sa organizovaným zločinom - a vzápätí mu na rovinu povie, že isté záležitosti, ako napríklad práve tá s Timeou, je treba „riešiť v užšom kruhu“...! Keď Andrea (Milena Minichová) zistí, že Anna skončila v nemocnici, zájde ju navštíviť. Vydáva sa za jej sesternicu, a tak sa je podarí zistiť, v ktorej izbe Anna leží...

Zdá sa, akoby Andrea už nadobro stratila súdnosť. Prišla totiž do nemocnice sprosto vyvíjať na Annu nátlak, len aby sa dostala k Danielovým peniazom - chce, aby na ňu Anna časť jeho majetku okamžite prepísala, vraj má na ňu právo, ako matka jeho dieťaťa. Keď jej ale Anna na rovinu povie, že nemá nárok vôbec na nič, pretože otcom jej dieťaťa je Teodor, Andrei rýchlo spadne hrebienok... Viktor je taký zúfalý, že mu už Lenka (Kristína Svarinská) neverí a že celú svoju lásku a dôveru chce dať už len svojej odpornej sestre Andrei, že na ňu neuvážene vybafne, že jej podarená sestra vie o jej znásilnení oveľa viac, než sa zdá. Keď si ale uvedomí, ako veľmi pravda Lenku raní, zaklame, že si to len vymyslel a rýchlo odíde. No práve to Lenku dokonale zneistí a začne o celej tej nešťastnej a pre ňu takej bolestivej záležitosti - ale i o Andrei - viac premýšľať... Za Annou príde do nemocnice na návštevu aj utrápená Diana (Karin Olasová), ktorá už je čerstvo rozvedená. Nemá dobré správy. Nielenže sa totiž na súde potvrdilo jej tušenie, že milenka jej muža, kvôli ktorej sa s ňou rozviedol, je tehotná... Ale navyše jej sociálna pracovníčka taktne, no dosť jasne naznačila, že v jej súčasnej neutešenej situácii rozhodne nie je práve najvhodnejšou kandidátkou na pestúnsku starostlivosť malého Števka (Gregor Hraška).

Po Andreinej čudnej reakcii na otázky ohľadom jej znásilnenia má Lenka čoraz čudnejší pocit, že tu niečo nehrá, a tak zájde za Viktorom a prinúti ho povedať jej celú pravdu. To, čo sa dozvie, ju úplne odrovná. Má pocit, že celý svet, ako ho doteraz vnímala, je vlastne len nejaká jej detsky naivná predstava - a v skutočnosti je oveľa drsnejší a krutejší. A tiež ju pochytí beznádej, pretože má pocit, že jej všetci klamali a že už ostala úplne sama, pretože nikomu nemôže veriť... Keď sa vyplače vo Viktorovom náručí a aspoň ako-tak sa spamätá, zájde domov, povie Andrei, že už pozná pravdu, zbalí si všetky svoje veci a navždy od nej odíde! Je zrejmé, že policajný vyšetrovateľ Rábek sa len tak ľahko nezmieri so svojím nepochopiteľným odvolaním z Danielovho prípadu, o ktorom ho dosť netaktne informovala jeho kolegyňa. Mieni pokračovať v pátraní na vlastnú päsť. Najmä kvôli Timei, o ktorej vôbec nevie, čo si má myslieť - a ktorá ho ešte viac rozhodila, keď sa ho pokúsila zviesť... Viktor sa o Lenku naozaj veľmi bojí. Dokonca až tak veľmi, že kvôli nej zájde za mamou a požiada ju o kontakt na Jakuba, ktorý sa o Lenku staral krátko po jej znásilnení a ktorému jedinému Lenka verí. No Mária si myslí, že by bolo lepšie, keby sa mu radšej vyhýbala - a keď jej syn chce vedieť prečo, povie mu, že Jakub Lenku držal na psychiatrii kvôli Teodorovi. Tým, samozrejme, prebudí jeho zvedavosť - chce vedieť, odkiaľ to jeho mama vlastne všetko vie?!

Timea sa rozhodne na istý čas odísť niekam do bezpečia. Zbalí si veci, rozlúči sa s otcom, ktorého veľmi dojme slovami, že je rada, že ho napokon predsa len našla a zájde k svojmu autu do podzemných garáži... Stihne však len naložiť batožinu do kufra, keď ju - na Šakalov príkaz - prepadne zákerný Tibor (Dušan Cinkota) a násilím odvlečie neznámo kam. Apropo Šakal... Tomu sa práve s jedným z jeho mužov podarilo bez problémov sa dostať do Anninej nemocničnej izby!

Sledujte v piatok, 17. mája, o 6.00 a v pondelok, 20. mája, o 6.00!

Nenechajte si ujsť ani telenovelu Túžba tela s Mariom Cimarrom - vždy v pondelok až piatok o 16.05, na Doma!

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie