Janka mieri na Island. Čo by si nemala nechať ujsť?

Janka mieri na Island. Čo by si nemala nechať ujsť?

Plánuje stráviť noc pod holým nebom a nadchýnať sa prírodou.

Moderátorka Šťastného domova Jana Hospodárová sa už nevie dočkať leta. Na svoju vysnívanú dovolenku si však bude musieť ešte chvíľku počkať. Za hranice Slovenska vycestuje až v auguste, no rovno vo veľkom štýle. Poletí totiž až na ďaleký Island. „Vždy to bola moja vysnívaná krajina, vždy mi prišla taká magická s celou tou nádhernou prírodou a zvláštnymi zvieratami,“ nadchýna sa sympatická moderátorka.

Bedekre ešte prečítané nemá, my jej preto pomôžeme a dáme jej zopár tipov. Ktoré miesta by Janka na Islande nemala vynechať?

Pozorovanie veľrýb

Od mája do septembra je ideálny čas na pozorovanie týchto morských gigantov. Viacero spoločností organizuje dvoj-trojhodinové výlety. Islanďania však tieto cicavce aj lovia, takže neskôr si ich turisti zvyknú v reštaurácia aj objednávať ako súčasť menu. Janka ako milovníčka zvierat asi ostane len pri pozorovaní.

Gejzíry

Vďaka aktívnym sopkám má Island množstvo gejzírov, podzemných prameňov a termálnych bazénov.  Pozorovať mocné horúce pramene tryskajúce zo zeme sa našej moderátorke bude určite páčiť.

Landmannalaugar

Landmannalaugar je oblast neďaleko sopky Heka. Lávové polia, modré jazerá aj hory hrajúce všetkými farbami uprostred majestátnej prírody. Celá panoráma vyzerá, jako by ste sa zrazu ocitli na celkom inej planéte.

Kirkjufell Mountain

Neskazenú čistú prírodu, po ktorej Janka túži, bude mať možnosť naplno obdivovať práve na tomto magickom mieste. Hora, ktorá sa vypína nad rovinou, malé vodopády v okolí a v noci zas pozorovanie polárnej žiary.

Hallgrímskirkja

Tento jedinečný kostol sa nachádza v strede hlavného mesta Reykjavík. Je to najvyššia a najznámejšia stavba v krajine.

Vodopád Gullfoss

Rozkošný vodopád je jednou z najpopulárnejších atrakcií na Islande. Janka by si ho určite nemala nechať ujsť. Je totiž obklopený len čistou prírodou.

Aké dobrodružstvo plánuje Janka zažiť na Islande? Pozrite si video!


Sledujte reláciu Šťastný domov v stredu o 20.30 na Markíze!


Emma Drobná by si ich najradšej adoptovala všetkých Pôvabná speváčka má slabosť na psíkov

Barbora Švidraňová opäť v šou. „Budem koučka!" Najviac ju prekvapili Vavrinčíková s Vačkovou.

Belešová sa s Jakabom nebabrala: Strhla to z neho a odhodila do publika! A to bolo nakrúcanie kvíz šou Dobre vedieť! ešte len na začiatku.

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie