Panelákový byt je plný smútku, na pomoc prichádza Šťastný domov!

Panelákový byt je plný smútku, na pomoc prichádza Šťastný domov!

Našťastie sú tu naši majstri, ktorí zariadia nielen krajšie bývanie, ale aj šťastnejší život!

Dnes vám v relácii Šťastný domov predstavíme rodinu z bratislavskej Devínskej Novej Vsi, kde sa o malého 11-ročného Samka nestará vlastná mama, ale jeho babka Ľubka a prababka Rozália. A aj keď sa tieto ženy snažia Samkovi vynahradiť všetku materinskú lásku, roky pribúdajú a sily ubúdajú. A práve preto sa rozhodla zakročiť Janka Hospodárová a jej tím Šťastného domova!

Samkova mama Ingrida často menila partnerov, stala sa závislou na alkohole a syna popri tom jednoducho zanedbávala. Jej odchod malému Samkovi zanechal rany na duši. „Cítim hnev, lebo ona o mňa nemá ani záujem, len tak ma odhodila,“ povedal chlapec so smútkom v hlase. „Ja som spal a mama niekde išla na dva dni, ja som bol sám doma večer. Otvoril som dvere, behal som bosý, prišiel som sem na 6. poschodie, zaklopal som a tu som prespal. Odvtedy som tu, mal som 7 rokov,“ opisuje, ako sa dostal do opatery babky a prababky.

FOTO:  TV Markíza

Alkohol sa stal pre Samkovu mamu jedinou prioritou, tak silnou, až jej vydláždil cestu od rodiny. Odvtedy Ľubica a Rozália vychovávajú malého chlapca spoločne. Teraz prababka a babka  dávajú Samkovi niečo vzácne čo predtým nepoznal – bezpečný domov plný lásky a tepla. Ani ten však nie je ideálny. Rodina sa všemožne snaží, no len ťažko hľadá peniaze nazvyš, aby mohli podmienky na bývanie zlepšiť. „Máme 480 eur na nájomné, elektrinu, stravu, lieky - na všetko. Priala by som si, aby sa skultúrnilo to naše bývanie. Všetko tu chátra, steny praskajú,“  hovorí Ľubka.

Našťastie sú tu naši majstri, ktorí zariadia krajšie bývanie aj šťastnejší život! Sledujte premiérovú epizódu šou Šťastný domov už dnes večer o 20.30 na Markíze!


Galéria

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie