• Relácie
  • Šťastný domov
  • Rakovina, násilnícky manžel, dlhy a bývanie v neľudských podmienkach: S Martou sa život nemaznal

Rakovina, násilnícky manžel, dlhy a bývanie v neľudských podmienkach: S Martou sa život nemaznal

Rakovina, násilnícky manžel, dlhy a bývanie v neľudských podmienkach: S Martou sa život nemaznal

Našťastie je tu Šťastný domov, ktorý Marte a jej synovi zmení život.

Mať dobrú a milujúcu rodinu nie je samozrejmosť. Mať zdravie už vôbec nie. S pani Martou z Novej Lehoty sa život nemaznal a nedoprial jej ani jedno, ani druhé. Po tom, čo sa vydala a onedlho porodila syna Ivana, sa jej manžel začal správať pod vplyvom alkoholu násilnícky. Čoskoro prišli aj zdravotné problémy. Ortieľ bol jasný: rakovina! Nasledovala hospitalizácia a chemoterapia, ktorá, našťastie, zabrala.

Keď sa však Marta vrátila domov, jej manžel bol už bez práce a rodina mala na konte tisícové dlhy. Syn Ivan sa otca čoraz viac bál, a to bola zrejme posledná kvapka, po ktorej si Marta povedala, že je čas odísť. Tak sa ocitli v staručkom, šesťdesiatročnom schátralom domčeku. Svojpomocne opravili, čo bolo nutné, no napriek tomu žijú v neľudských podmienkach. Strecha je už stará, kúpeľňa nebola nikdy modernizovaná a toaleta je mimo domu.

Z Ivana sa medzičasom stal chlap, aj keď má len štrnásť rokov. Mame dokonca pomáha v práci, doma varí a stará sa o domácnosť, kým Marta beží z jednej práce do druhej. Na bežné aktivity a záľuby tínedžera nemá čas. Preto prichádza Janka Hospodárová so svojou reláciou Šťastný domov, aby vrátila rodine Jánošíkovcov dôstojný domov.

Príbeh silnej a nezlomnej Marty a jej syna Ivana sledujte už dnes večer o 20.30 v relácii Šťastný domov na Markíze!


Galéria

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie