Žena ho opustila, deti spávajú na zemi. Na pomoc im mieri Janka Hospodárová

Žena ho opustila, deti spávajú na zemi. Na pomoc im mieri Janka Hospodárová

Rodina už roky žije vo viac než 70-ročnom dome, ktorý potrebuje kompletnú rekonštrukciu.

Život okolo nás plynie svojím tempom a ľahko zabúdame na rodiny odkázané na cudziu pomoc. Jednu takú navštívi Šťastný domov v prvej tohtoročnej epizóde v rodinnom dome v bratislavskom Lamači.

Ján (41) s výpomocou svojej mamy Emílie (76) vychováva a zahŕňa láskou svoje štyri deti - Miriam (11), Miška (10), Mišku (7) a Janka (3). Život rodiny má však od idylky ďaleko. Ján je nielen otcom - živiteľom, ale predovšetkým otcom, ktorý deťom odovzdáva materinskú lásku.

Žena ho totiž opustila po 14 rokoch spolužitia, a tak na všetko ostal sám. Robota mu nesmrdí a privyrába si ako sa dá, aj darovaním krvnej plazmy v Rakúsku. Stihol už robiť poštára, 6 rokov pôsobil v strážnej službe a aktuálne je predavač v supermarkete.

Rodina už roky žije vo viac než 70-ročnom dome, ktorý potrebuje kompletnú rekonštrukciu. Starosti im robí najmä pokazený, životunebezpečný bojler, všadeprítomný chlad a doslova bojové životné podmienky.

So všetkými deťmi spáva Ján v spálni, kde je jedna veľká dvojposteľ a jedna menšia posteľ. Staršie dievčatá musia spať vedľa seba na improvizovanej posteli na zemi.

Našťastie je tu však Janka Hospodárová a jej tím šikovných pomocníkov, vďaka ktorým sa sen Fribertovcov o šťastnom a dôstojnom domove stane realitou.

Sledujte Šťastný domov už dnes o 20.30 h na Markíze!Galéria

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie