Žena ho opustila, deti spávajú na zemi. Na pomoc im mieri Janka Hospodárová

Žena ho opustila, deti spávajú na zemi. Na pomoc im mieri Janka Hospodárová
Zdroj: TV Markíza

Rodina už roky žije vo viac než 70-ročnom dome, ktorý potrebuje kompletnú rekonštrukciu.

Život okolo nás plynie svojím tempom a ľahko zabúdame na rodiny odkázané na cudziu pomoc. Jednu takú navštívi Šťastný domov v prvej tohtoročnej epizóde v rodinnom dome v bratislavskom Lamači.

Ján (41) s výpomocou svojej mamy Emílie (76) vychováva a zahŕňa láskou svoje štyri deti - Miriam (11), Miška (10), Mišku (7) a Janka (3). Život rodiny má však od idylky ďaleko. Ján je nielen otcom - živiteľom, ale predovšetkým otcom, ktorý deťom odovzdáva materinskú lásku.

Žena ho totiž opustila po 14 rokoch spolužitia, a tak na všetko ostal sám. Robota mu nesmrdí a privyrába si ako sa dá, aj darovaním krvnej plazmy v Rakúsku. Stihol už robiť poštára, 6 rokov pôsobil v strážnej službe a aktuálne je predavač v supermarkete.

Rodina už roky žije vo viac než 70-ročnom dome, ktorý potrebuje kompletnú rekonštrukciu. Starosti im robí najmä pokazený, životunebezpečný bojler, všadeprítomný chlad a doslova bojové životné podmienky.

So všetkými deťmi spáva Ján v spálni, kde je jedna veľká dvojposteľ a jedna menšia posteľ. Staršie dievčatá musia spať vedľa seba na improvizovanej posteli na zemi.

Našťastie je tu však Janka Hospodárová a jej tím šikovných pomocníkov, vďaka ktorým sa sen Fribertovcov o šťastnom a dôstojnom domove stane realitou.

Sledujte Šťastný domov už dnes o 20.30 h na Markíze!Galéria

Zdieľať

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie