Majú len jedna druhú: Sestrám s ťažkým osudom sa dom rozpadáva rovno pred očami

Majú len jedna druhú: Sestrám s ťažkým osudom sa dom rozpadáva rovno pred očami

V chátrajúcom dome už viac nie je dôvod na radosť.

Rodina Kelemenovcov, ktorej v ďalšej časti Šťastného domova pomáha Janka Hospodárová so svojím tímom odborníkov, nie je úplne klasická. Tvoria ju totiž dve sestry, Kristína (33) a Zuzana (35) a ich tri deti. Ide o ďalšiu rodinu, ktorej život nadelil viac zlého než dobrého a ktorá sa borí s ťažkým osudom i neľudskými životnými podmienkami.


Kristínu a Zuzanu totiž pred rokmi obrala o oboch rodičov záľuba v pití alkoholu, a tak sú si navzájom jedinou oporou. „Môj najbližší človek je moja sestra, keďže nikoho iného už nemám. Otec zomrel keď som mala 18, o dva roky nato mama a o ďalší rok aj brat. To obdobie bolo veľmi ťažké,“ spomína so smútkom v hlase mladšia zo sestier.

Možno sa pýtate, prečo sestrám nepomáhajú ich partneri. Nuž ani v tomto smere im život nedoprial. Zuzana sa v láske sklamala, z dvoch nevydarených vzťahov má syna Kristiána (16) a dcéru Natáliu (13). Kristíne zase muža vzala zákerná choroba, z jej dcéry Dominiky (9) sa tak stala sirota.


Dom, v ktorom žijú, sa pomaly rozpadá, po päťdesiatich rokoch sú vymenené len okná. „Všetko tu vlhne, praská, plesnivie, opadávajú omietky a kachličky,“ popisuje Zuzana.

Zuzanu navyše trápi aj zdravotný stav jej syna Kristiána, ktorý trpí svalovou dystrofiou, jeho stav je čoraz horší a pohyb v dome problematickejší. „Začalo sa to podlamovaním nôh, potom to na chvíľu prestalo a potom to prišlo naraz všetko. Nemôžem dlho chodiť, lebo potom nevládzem, čiže je to dosť ťažké," hovorí Kristián o svojej chorobe.

Ťažkú situáciu im preto prichádza pomôcť vyriešiť Janka, ktorá do domu plného smútku opäť prinesie radosť a jeho obyvateľom prinavráti úsmevy.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII.

Šťastný domov sledujte už dnes večer o 20.30 na Markíze!


Galéria

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie