Matka ich opustila: O dievčatá sa musí starať nevidiaci dedko a utrápená babička

Matka ich opustila: O dievčatá sa musí starať nevidiaci dedko a utrápená babička

Lívia a Sabina prišli o rodičov, ktorí o ne nejavia záujem. Teraz im a ich starým rodičom na pomoc prichádza Janka Hospodárová s jej Šťastným domovom.

Tak, ako to už v Šťastnom domove býva zvykom, aj ďalšia rodina sa borí s osudom, ktorí si nezaslúži žiaden človek. Jozef (63) a Helena (62) Bezecní by si mohli užívať zaslúžený oddych na dôchodku, namiesto toho sa musia starať o dve vnučky, ktoré opustila ich matka.

Lívia (10) a Sabina (9) na rodičov nespomínajú v dobrom. Hoci obidvaja ešte žijú, nejavia o ne záujem. Nie vždy však tomu bolo tak. „Moja dcéra prv taká nebola, chodila riadne do roboty, starala sa o deti, no a potom si našla druhého priateľa a deti nechala tak. Vôbec nemá záujem, keď povedala, že má radšej priateľa než svoje dcéry, tak to je taká mama krkavčia,“ povzdychla si babka Helena.

FOTO:  TV Markíza

S otcom to je horšie. Ten o svoje dcérky nejavil záujem nikdy. Práve naopak. „Naposledy som ho videla pred rokom, keď ho brali policajti do väzenia. Keď bol raz opitý, chcel nás ubiť latkou, veľmi som sa vtedy bála. Keby tu neboli babka s dedkom, tak by sme tu neboli ani my,“ prezradila mladšia Sabinka.

To však nie je všetko, čo rodinu trápi. Statočný Jozef stratil pred časom v dôsledku cukrovky zrak a hrozí, že onedlho už nebude môcť ani chodiť. Manželka Helena sa preto musí starať nielen o vnučky, ale i oňho. Keďže nevidiacemu manželovi musela venovať všetok svoj čas, musela sa vzdať práce, a tak rodina prišla aj o financie.

FOTO:  TV Markíza

Hoci sa všemožne snažia starať o svoj domček, čas človek neoklame. Staručký príbytok ani náhodou nespĺňa hygienické potreby, toaleta mimo domu a chýbajúca kúpeľňa sú len zlomok toho, čo rodinu trápi. Svoju pomoc preto Bezecným ponúka Janka Hospodárová a jej tím, aby konečne mohli dôstojne žiť.

Šťastný domov sledujte dnes večer o 20.30 na Markíze!


Galéria

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie